|
Český návod k obsluze Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý Pro zvětšení klikněte na obrázek
Obsah českého návodu Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý
- Zařazení produktu: Dalekohledy Nikon
- Značka: Nikon
- Popis a obsah balení
- Technické informace a základní nastavení
- Návod k obsluze
- Často kladené otázky – FAQ
- Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
- Autorizovaný servis Nikon Dalekohledy
|
Návod k obsluze Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý obsahuje základní pokyny,
které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod.
Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními.
Návod je nedílnou součástí výrobku Nikon a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem.
Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu
zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty.
Stáhněte si oficiální Nikon návod,
v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.
A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Nikon výrazně zkracujete jeho životnost!
|
Popis produktuNIKON Aculon T01, 8×21, bílá Ať už jste dobrodruh, nebo někdo, kdo si rád zajde na víkendové představení do divadla, vždy vám může přijít vhod dalekohled. Renomovaný japonský výrobce Nikon nyní přichází na trh s velmi praktickým modelem dalekohledu T01 z řady Aculon, který vyniká zejména svojí kompaktností, ale také zajímavými výkonnostními vlastnostmi. Jméno výrobce již téměř předpovídá kvalitu výrobku, jehož nízká pořizovací cena vás jistě příjemně překvapí. Vejde se kamkoliv Jednou z hlavních předností tohoto modelu je jeho malá velikost a nízká hmotnost. Dalekohled váží pouhých 195 gramů a bez problémů se vám vejde jak do kabelky, tak i do větší kapsy. Můžete si jej tak klidně vzít i do místního divadla. Optika dalekohledu vám přináší solidní 8× optické zvětšení, díky kterému uvidíte vše, co budete chtít. Průměr objektivu činí 21 mm a nejkratší vzdálenost, kterou můžete zaostřit, jsou 3 metry. Dalekohled se snadno ovládá, a díky antireflexní vrstvě na čočkách uvidíte vše krásně ostře a jasně. ACULON T01 8×21 Průkopníci špičkové optiky společnosti Nikon! Získejte vysoký výkon a stylový design za cenu základního modelu. Malý a lehký dalekohled ACULON T01 je vybaven objektivy o průměru 21 mm a 8násobným zvětšením. Je ideální pro všechny typy aktivit ve volném čase, od cestování po sportovní události. - Stylový a kompaktní design – snadno se umístí do kapsy
- Extrémně lehký a snadno ovladatelný
- Čočky s vícenásobnými antireflexními vrstvami nabízejí jasný obraz s vysokým kontrastem
- Optika z ekologických skel – čočky a hranoly zcela prosté olova a arzénu
TECHNICKÁ SPECIFIKACE: Barvy Bílá, modrá, oranžová Reálný zorný úhel 6,3 ° Zdánlivý zorný úhel 47,5 ° Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1000 m (m) 110 Průměr výstupní pupily (mm) 2,6 Předsunutí výstupní pupily okulárů (mm) 10,3 Nejkratší zaostřitelná vzdálenost (m) 3 Otočné a posuvné očnice Ano Hmotnost (g) 195 Rozměry V × Š × D (mm) 87 × 104 × 34 Vodotěsné provedení Ne Hranoly Střechové Optické vrstva na čočkách Vícenásobné Optické vrstvy na hranolech Hliník, bez vrstev fázové korekce Ekologická optická skla Ano Tělo Plast
|
Návod k obsluze Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý
Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze.
Jedná se o zkrácenou verzi. Informace o souboru: 32 stránek, formát PDF, velikost souboru 0.29 MB Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku: Objednávka návodu k obsluze Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílýPo dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.
Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý
Technické parametry Dalekohled Nikon 8x21 Aculon T01 bílý| Záruka | 24 měsíců | | Parametry | Zvětšení Zvětšení reprezentované numerickou hodnotou je vztahem mezi reálnou velikostí objektu a jeho zvětšenými rozměry. Objekt vzdálený 700 metrů a pozorovaný při zvětšení 7x vypadá jako objektpozorovaný okem bez optické pomůcky ve vzdálenosti 100 metrů.
Zvětšení nižší než 5x nejsouobecně dost výkonná pro externí použití. Překročí-li zvětšení hodnotu 12x, je obraz vlivem chvění rukou nestabilní a pozorování je tak nekomfortní.
Pro běžné použití se doporučují zvětšení 6x až 9x - Zvětšení | 8 x | Průměr objektivů Efektivní clona je určena vnitřním průměrem tubusu objektivu (v mm). Čím větší je průměr objektivu, tím vyšší je jeho rozlišovací schopnost a tím jasnější je obraz. Objektivy s větším průměrem však vedou k vyšší hmotnosti dalekohledů, proto jsou běžným limitem pro dalekohledy určené pro pozorování z ruky objektivy o průměru 50 mm - Průměr objektivů | 21 mm | Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1000 m Reálný zorný úhel je aktuální úhel zorného pole měřený z optického středu objektivu. Reálný zorný úhel na 1000 metrů je určen šířkou viditelné oblasti ve vzdálenosti 1000 metrů - Šířka zorného pole ve vzdálenosti 1000 m | 110 m | Průměr výstupní pupily Výstupní pupilu tvoří obraz formovaný optikou okulárů. Průměr výstupní pupily (v mm) se určí vydělením průměru efektivní clony zvětšením dalekohledu. Průměr oční zornice (pupily) lidského oka je 2-3 mm za denního světla a až 7 mm za tmy. Výstupní pupila o průměru 7 mm proto poskytuje maximum světla rozšířené oční zornici a je ideální pro pozorování ve tmě - Průměr výstupní pupily | 2.6 mm | Relativní světelnost Relativní světelnost je hodnota vypočtená jako druhá mocnina výstupní pupily. Čím vyšší je relativní světelnost, tím jasnější je obraz. Tyto hodnoty však neodpovídají přesně nárůstu jasu u oka bez optické pomůcky, protože světlo procházející dalekohledem je stoprocentně efektivní pouze v případě, kdy má výstupní pupila dalekohledu totožný průměr jako oční zornice - Relativní světelnost | 6.8 | | Nejkratší zaostřitelná vzdálenost | 3 m | | Nastavení osové vzdálenosti okulárů od | 56 mm | | Nastavení osové vzdálenosti okulárů do | 72 mm | | Vodotěsnost | Ne | Barva Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní - Barva | bílá | | Rozměry výrobku | | Šířka výrobku | 8.7 cm | | Výška výrobku | 3.5 cm | | Hloubka výrobku | 10.4 cm | | Hmotnost výrobku | 0.2 kg | | Rozměry balení | | Šířka balení | 13.6 cm | | Výška balení | 6.0 cm | | Hloubka balení | 12.3 cm | | Hmotnost balení | 0.3 kg |
Hodnocení50% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?

Tento produkt už hodnotilo 10 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.
Diskuze
Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti.
Využijte naši moderovanou diskuzi.
Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.
Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek
Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:
|
|
|
| Žádost o návod |
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:
Ochlazovač vzduchu STARLYF COLD AIR model YS-48... Dobrý den,
velmi bych potřeboval návod na drona - Up Air 2 PX4 V.1.2.00
Děkuji.
Miroslav. 603 277 445... RECEIVER ONKYO TX SV9041... gorenje B074SYB... Intex 26656 písková filtrace SX2100... Autochladnička BLOW 44-211...
|
| Diskuze |
Poslední příspěvky v diskuzi:
Chladnička LG GSL V 50PZXE Autor: Topičová Americká lednice LG GSLV50PZXE Zásobník ledu neuvolnuje led
Jak jej ze dveri sundat a vyčistit? Pokud to jde.... Uložení na plocho Autor: Petr Mobilní telefon Xiaomi Redmi A3 Mám redmi A3. Nemohu s ním z webu odkaz uložit na plochu. Jen když si nahraju aplikaci tak je ikona na ploše.
Co jsem mel starý Huawei tak v právo nahoře byli 3 tečky.po otevření se ukázalo uložit na plochu
U tohoto to vůbec není
Je nake reseni... nastavení vnějšího čidla Autor: Jan Meteorologická stanice Hyundai WS2468 černá prosím jak lze nastavit číslo kanálu vnějšího čidla. Na hlavním vnitřním displeji se mi objevuje číslo 2 od vnějšího čidla (původně bylo číslo 1 - asi jsem sám špatně přenastavil).
Prosím o radu jak lze přepnout.
Díky moc. ... Sencor SSS 2600BS - nelze zapnout Autor: Petr Party reproduktor Sencor SSS 2600BS černý Dobrý den,
máme Sencor SSS 2600BS a dnes nejde zapnout. Jen pomalu bliká červená kontrolka na panelu. Můžu poprosit o radu jak problém odstranit a reprák opět zapnout? Díky,
Petr S.... Mokrý filter Autor: Marián Tepovač koberců Kärcher SE 5.100 Zdravim..mám taký problém že mi tepovác začal nasavať vodu, celý papierovi filter je úplne Mokrý už praskala voda zo zadu. Špinavú vodu mám aj všade aj mimo nádobky ale aj v nádobe na čistú vodu. Kde je problém.... |
|