NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Obsah českého návodu Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark
  • Zařazení produktu: Poloprofesionální zrcadlovky Canon
  • Značka: Canon
  • Popis a obsah balení
  • Technické informace a základní nastavení
  • Často kladené otázky – FAQ
  • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
  • Autorizovaný servis Canon Poloprofesionální zrcadlovky

Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý
Návod k obsluze Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Canon a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Canon návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Canon výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Pro ty nejlepší fotografické momentky
Určen pro ty, kdo milují rychlost. Buďte prvním, kdo zachytí jedinečné chvíle, které ostatní promeškali. Ať už se jedná o fotografie nebo videa, budete moci popustit uzdu své kreativitě jako nikdy dříve.

Držte krok i s nejrychlejší akční scénou
Pořizujte sekvence snímků rychlostí až 10 snímků za sekundu s plným automatickým ostřením a expozicí. Díky pohotové manipulaci zachytíte ve zlomku vteřiny kýžený okamžik, přičemž velká vyrovnávací paměť zajistí, že ve fotografování budete moci pokračovat při vysokém výkonu.

Zachyťte okamžik
Fotoaparát EOS 7D Mark II využívá dva obrazové procesory DIGIC 6, které poskytují vysoký výkon. Díky minimálním prodlevám při fotografování zachytíte prchavé okamžiky s precizním načasováním.

65bodové širokoplošné automatické zaostřování
Fotoaparát EOS 7D Mark II disponuje 65 zaostřovacími body, které umožňují sledovat rychle se pohybující objekty a při fotografování zajistí precizní zaostření. Každý z těchto bodů je tzv. „křížový“*, což znamená, že se dokáže rychle a přesně zaměřit na detail ve vodorovném i svislém směru. Při fotografování za velice slabého osvětlení je fotoaparát 7D Mark II schopen zaostřit, i když jediným zdrojem světla je měsíc a úroveň osvětlení dosahuje hodnoty až -3 EV.
*Počet dostupných AF bodů, křížových bodů a duálních křížových AF bodů se liší v závislosti na objektivu.

Volba AF bodu
Můžete použít všech 65 AF bodů najednou nebo je můžete seskupit do pohyblivých zón pokrývajících objekty mimo střed záběru. Případně vyberte pouze jeden AF bod, který zajistí přesné zaostření pro konkrétní část scény.

Výkonné zaostřování iTR
Systém automatického zaostřování iTR fotoaparátu EOS 7D Mark II sleduje objekty napříč záběrem na základě informací o barvách a tvářích. Citlivost automatického zaostřování lze přizpůsobit pomocí jednoduchého nástroje, který upravuje průběžné zaostřování na základě prostředí snímání a daného objektu. Pokud tedy kupříkladu před objektem někdo projde, nemá to na zaostření vliv.

Výtisky v kvalitě vhodné pro výstavy
Ať už fotografujete divokou přírodu, motoristické klání nebo pouliční život, s novým 20,2megapixelovým snímačem dosáhnete výsledků, které si s hrdostí pověsíte na zeď. Fotoaparát EOS 7D Mark II pořizuje fotografie a videa nabité detaily i za slabého osvětlení.

Měřicí snímač s rozlišením 150 000 pixelů a infračervenou detekcí
Snímač s rozlišením 150 000 pixelů, který rozděluje scénu na 252 oblastí, zajišťuje fotoaparátu EOS 7D Mark II stále přesné měření expozice. Každá z těchto oblastí je analyzována a správná nastavení expozice jsou buď nastavena automaticky, nebo ukázána jako doporučení. Za účelem větší přesnosti při složitých světelných podmínkách se kromě světla z viditelné části spektra měří i světlo infračervené.

Vynikající výkon v podmínkách s nedostatečným osvětlením
Když se sníží úroveň osvětlení, můžete dál fotografovat bez omezení kreativních možností. Fotoaparát EOS 7D Mark II přináší vynikající kvalitu snímků při citlivostech ISO až ISO 16000 (s možností rozšíření na hodnotu odpovídající citlivosti ISO 51200), což se dokonale hodí pro diskrétní pouliční fotografii, zmrazení pohybu za obtížných podmínek a dokonce i pro makrosnímky z ruky.

Detekce blikání
Blikající světlo, které vydávají například zářivky, může být při fotografování příčinou nestálého jasu a barev. Fotoaparát EOS 7D Mark II umí takovéto podmínky rozpoznat a zajistit stálou kvalitu fotografií tím, že snímky vždy pořídí při nejvyšší úrovni jasu blikajícího zdroje světla.

Fotoaparát právě pro vás
Jak svůj fotoaparát EOS 7D Mark II využijete, je jen na vás. Ovládací prvky fotografování, systém zaostřování a pestrou paletu dalších prvků si budete moci přizpůsobit podle svých představ. Přizpůsobit si lze i hledáček fotoaparátu se 100% pokrytím a elektronickým zobrazením v reálném čase.

Univerzální provedení fotoaparátu EOS
Fotoaparát EOS 7D Mark II podává vynikající výkon na ulici i ve studiu – zkrátka v každé fotografické situaci. Díky své rychlosti a přesnosti je ideální pro snímání sportu a akčních scén, zatímco jeho schopnost fotografování za slabého osvětlení a vestavěný systém GPS představují skvělou volbu pro fotografování na cestách. Zbývá zodpovědět jedinou otázku – jak jej využijete vy?

Těsnění proti povětrnostním vlivům
I když se zhorší podmínky, můžete dál s jistotou fotografovat. Ovládací prvky odolné vůči nepříznivému počasí chrání fotoaparát EOS 7D Mark II proti vodě a prachu, a konstrukce ze slitiny hořčíku mu dodává odolnost.

Vestavěný systém GPS
Fotoaparát EOS 7D Mark II může snímkům a videím přiřadit údaje o zeměpisné poloze a zaznamenat jakékoli místo na zemi, kde se právě nacházíte. Zaznamená se zeměpisná šířka a délka, směr ukázaný kompasem a koordinovaný světový čas.

Režim vysokého dynamického rozsahu (HDR)
Při fotografování za podmínek s vysokým kontrastem vám snímání v režimu HDR pomůže zachovat detaily v tmavých stínech i oblastech s nejvyššími úrovněmi jasu. Fotoaparát EOS 7D Mark II vyfotografuje tři snímky rychle za sebou při různých expozicích a následně je spojí. Výsledkem je přirozený výsledek přímo z fotoaparátu.

Dva sloty pro paměťové karty
Fotoaparát EOS 7D Mark II je vybaven dvěma sloty pro paměťové karty, které umožňují automatické zálohování souborů během fotografování a rozšiřují úložnou kapacitu.

Nyní s funkcí Wi-Fi pro dálkové ovládání fotoaparátu a sdílení obrázků
Zasuňte dodaný adaptér Wi-Fi W-E1 do slotu pro karty SD fotoaparátu a můžete bezdrátově snímat a ovládat další funkce fotoaparátu, včetně dálkového živého náhledu z obrazovky smartphonu, tabletu nebo počítače. Přenášejte snímky do chytrého zařízení přímo v terénu, abyste je poté mohli snadno zveřejnit na sociálních sítích a ve službách pro sdílení souborů.

Rozšířené funkce filmové tvorby
Funkce typické pro filmové odvětví vám umožní povýšit videa na novou úroveň. S fotoaparátem pořídíte zpomalené záběry v rozlišení Full HD rychlostí 60 sn./s, přičemž se zdířkou pro sluchátka a mikrofon budete mít zvukovou stopu ve vlastních rukou.

Buďte připojeni
Pro výstup záznamu v kvalitě Full-HD do externích rekordérů lze využít samotné připojení HDMI, takže můžete fotoaparát EOS 7D Mark II bez problémů používat při profesionálních úpravách videozáznamů. Zdířky pro sluchátka a mikrofon umožňují zaznamenat vysoce kvalitní digitální zvukovou stopu, a tiché ovládací prvky se postarají, aby provádění změn nastavení fotoaparátu nevytvářelo rušivé zvuky.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
OBRAZOVÝ SNÍMAČ
Typ
CMOS o velikosti 22,4 mm × 15,0 mm
Efektivní pixely
Přibližně 20,2 megapixelu
Pixely celkem
Přibližně 20,9 megapixelu
Poměr stran
3:2
Nízkopásmový filtr
Vestavěný/pevný s fluórovou povrchovou vrstvou
Čištění snímače
Integrovaný čisticí systém EOS
Typ barevného filtru
Primární barvy

OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ
Dvojice procesorů "DIGIC 6"

OBJEKTIV
Upevnění objektivu
EF/EF-S
Ohnisková vzdálenost
Ekvivalent 1,6násobné ohniskové vzdálenosti objektivu

ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ
TTL-CT-SIR s vyhrazeným snímačem CMOS
Systém zaostřování/body AF
65 křížových bodů AF (Centrální bod představuje duální křížový bod s výjimečnou citlivostí při f/2,8, křížový bod při f/8 a s citlivostí až do rozsahu -3EV.)1
Rozsah automatického zaostřování (AF)
EV -3 až 18 (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100)
Režimy automatického zaostřování (AF)
Inteligentní automatické zaostřování
Jednosnímkové automatické zaostřování
Inteligentní průběžné automatické zaostřování
Výběr bodu AF
Automatický výběr: 65bodové automatické zaostřování
Ruční výběr: Jednobodové automatické zaostřování (možnost výběru 21 nebo 9 bodů nebo 65 pouze křížových bodů)
Ruční výběr: Bodové automatické zaostřování
Ruční výběr: Rozšíření AF bodu o 4 body (nahoře, dole, vlevo, vpravo)
Ruční výběr: Rozšíření AF bodu o 8 okolních bodů
Ruční výběr: Zónové automatické zaostřování
Ruční výběr: Automatické zaostřování s velkou zónou
Body AF lze vybrat samostatně pro svislé a vodorovné snímání.
Zobrazení vybraného bodu automatického zaostření (AF)
Promítne se v hledáčku a indikuje na horním displeji LCD a v obrazovce rychloovladače
Prediktivní AF
Ano, až do 8 m
Zámek AF
Uzamčen, pokud je v režimu jednosnímkového AF stisknuto tlačítko závěrky do poloviny nebo je stisknuto tlačítko AF-ON.
Pomocný reflektor AF
Přerušované spuštění vestavěného blesku nebo aktivace volitelného určeného blesku Speedlite
Manuální zaostření
Vybrané objektivy
Mikronastavení AF
Nabídka automatického zaostřování
±20 kroků (nastavení širokoúhlého záběru a teleobjektivu pro zoom)
Nastavit všechny objektivy dle stejné hodnoty
Nastavit jednotlivě až 40 objektivů
Nastavení pro jednotlivé objektivy jsou uloženy podle sériového čísla

NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření
Měření TTL při plně otevřené cloně s 252zónovým SPC s dvojitou vrstvou
(1) Poměrové měření (spojeno se všemi body AF)
(2) Částečné měření (přibližně 6 % plochy uprostřed hledáčku)
(3) Bodové měření (přibližně 1,8 % plochy uprostřed hledáčku)
(4) Celoplošné měření se zdůrazněným středem
Rozsah měření
EV 0 - 20 (při teplotě 23 °C s objektivem 50 mm f/1,4 a citlivostí ISO 100)
Expoziční paměť
Auto: v režimu jednosnímkového AF s blokovaným poměrovým měřením, když je dosaženo správného zaostření.
Ruční: pomocí tlačítka expoziční paměti v režimech kreativní zóny.
Kompenzace expozice
±5 stupňů EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV (je možné kombinovat s funkcí AEB).
AEB
2, 3, 5 nebo 7 snímků v rozsahu ±3 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Citlivost ISO (doporučený index expozice)
Automatická (100 až 16 000), 100 až 16 000 (v krocích po 1/3 nebo v krocích po celých číslech)
Citlivost ISO lze zvýšit na H1: 25 600 a H2: 51 200
Při snímání filmů: automatické nastavení (100 až 16 000), ruční nastavení 100 až 16 000 (v krocích po 1/3 EV nebo 1 EV), rozsah citlivosti ISO lze rozšířit do H: 25 600

ZÁVĚRKA
Typ
Elektronicky řízená štěrbinová závěrka
Rychlost
30 až 1/8 000 s (kroky po 1/2 EV nebo 1/3 EV), dlouhá expozice (Celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah se liší v závislosti na režimu snímání)

VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ
Automatické vyvážení bílé pomocí obrazového snímače
Nastavení
AWB (Automatické vyvážení bílé), Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovka, Bílé
Zářivka, Blesk, Uživatelské, Nastavení barevné teploty.
Kompenzace vyvážení bílé:
1. Modrá/jantarová ±9
2. Purpurová/zelená ±9.
Uživatelské vyvážení bílé
Ano, lze zaregistrovat 1 nastavení vyvážení bílé
Posouvání vyvážení bílé
+/-3 úrovně v krocích po jednotlivých úrovních
3 snímky s různou expozicí při spuštění závěrky.
Volitelný posun k modré/jantarové nebo purpurové/zelené.

HLEDÁČEK
Typ
Optický hranol
Pokrytí (vertikální/horizontální)
Přibližně 100%
Zvětšení
Přibližně 1,0×
Bod oka
Přibližně 22 mm (od středu čočky okuláru)
Korekce dioptrií

  • 3 až +1 m-1 (dioptrie)

Matnice
Vyměnitelná (2 typy, volitelné).
Standardní matnice Eh-A
Matnice Super Precision Matte Eh-S
Zrcadlo
Polopropustné zrcátko s rychlým návratem (Přenos: reflexní poměr 40:60, při použití objektivu EF 600 mm f/4 nebo kratších ohnisek nedochází k oříznutí obrazu na zrcátku)
Informace v hledáčku
Informace o automatickém zaostřování: jeden bod automatického zaostřování, rámeček automatického zaostřování, stav automatického zaostřování, indikátor zaostření, režim automatického zaostřování, výběr bodu automatického zaostřování, registrace bodů automatického zaostřování
Informace o expozici: rychlost závěrky, hodnoty clony, citlivost ISO (vždy zobrazeno), blokování AE, úroveň expozice/kompenzace, měření záblesků, kruhová ploška bodového měření, upozornění na chybnou expozici, automatický bracketing expozice (AEB), režim měření, režim snímání
Informace týkající se blesku: blesk připraven, vysokorychlostní synchronizace, kompenzace expozice s bleskem, redukce jevu červených očí.
Informace o snímku: informace o kartě, maximální počet snímků sekvence (2ciferné zobrazení), priorita zvýraznění tónu (D+)
Informace o kompozici: mřížka, elektronický horizont
Ostatní informace: kontrola stavu baterie, varovný symbol, detekce blikání, režim řízení, vyvážení bílé, indikátor formátu JPEG/RAW
Náhled hloubky ostrosti
Ano, pomocí tlačítka kontroly hloubky ostrosti.
Závěrka okuláru
Na řemeni

DISPLEJ LCD
Typ
Displej TFT Clear View II s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0"), přibl. 1 040 000 bodů
Pokrytí
Přibližně 100%
Pozorovací úhel (horizontálně/vertikálně)
Přibližně 170°
Povrchová úprava
Antireflexní a pevná vrstva
Nastavení jasu
Automatické: pomocí externího světelného senzoru okolního prostředí
Ruční: nastavitelné na jednu ze sedmi úrovní
Možnosti displeje
(1) Obrazovka rychloovladače
(2) Nastavení fotoaparátu
(3) Elektronický horizont se dvěma osami

BLESK
Směrné číslo vestavěného blesku (ISO 100, metry)
11
Pokrytí vestavěného blesku
ohnisková vzdálenost až 15 mm (ekvivalent pro 35mm film: 24 mm)
Doba nabíjení vestavěného blesku
Přibližně 3 sekundy
Režimy
E-TTL II, Manuální, Více blesků, Integrovaný vysílač Speedlite
Redukce jevu červených očí
Ano
X-sync
1/250 s
Kompenzace expozice s bleskem
±3 EV v krocích po 1/2 nebo 1/3 EV
Bracketing expozice s bleskem
Ano, pomocí kompatibilního externího blesku
Expoziční zámek blesku
Ano
Synchronizace na druhou lamelu
Ano
Aktivní sáňky pro blesk/konektor PC
Ano / Ano
Kompatibilita s externím bleskem
E-TTL II s blesky řady Speedlite EX, podpora bezdrátového připojení více blesků
Ovládání externího blesku
prostřednictvím obrazovky nabídky fotoaparátu

FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy
Automatický inteligentní scénický režim, Programová automatická expozice, Automatická expozice s předvolbou času, Automatická expozice s předvolbou clony, Ruční (Fotografie a Film), Dlouhá expozice (Bulb), Uživatelský (3×)
Styly Picture Styles
Automatický, Standardní, Portrét, Krajina, Neutrální, Věrný, Černobílý, Uživatelem definovaný (3×)
Barevný prostor
sRGB a Adobe RGB
Zpracování snímku
Priorita jasných tónů
Automatická optimalizace jasu (4 nastavení)
Potlačení šumu dlouhé expozice
Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení)
Potlačení šumu u více snímků
Automatická korekce vinětace objektivu
Korekce chromatické vady
Korekce zkreslení
Změnit velikost na M, S1, S2 nebo S3
Zpracování snímků ve formátu RAW - pouze při prohlížení snímků
Vícenásobná expozice
5 předvolených nastavení pro snímky s vysokým dynamickým rozsahem
Režimy řízení
Jednotlivé snímky, Pomalé kontinuální snímání, Rychlé kontinuální snímání, Samospoušť (s 2sekundovou prodlevou + dálkové ovládání, s 10sekundovou prodlevou + dálkové ovládání), Tiché snímání jednotlivých snímků, Kontinuální tiché snímání
Kontinuální snímání
Max. Přibližně 10 snímků/s (Rychlost je zachována pro nekonečný počet snímků JPEG nebo 31 snímků RAW s kartou specifikace UDMA7.)
Měřič intervalů
Vestavěný, možnost výběru počtu snímků (od 1-99 až po neomezeno). Možnost časovače pro dlouhou expozici (bulb)

REŽIM ŽIVÉHO NÁHLEDU
Typ
Elektronický hledáček s obrazovým snímačem
Pokrytí
Přibližně 100 % (vodorovně a svisle)
Frekvence snímků
29,97 snímků/s
Zaostřování
Ruční zaostřování (5násobné nebo 10násobné zvětšení snímku v jakémkoli bodě obrazovky)
Automatické zaostřování: systém CMOS AF s dvojitými pixely (detekce obličeje a AF se sledováním, FlexiZone - Multi, FlexiZone - Single),
Uživatelská funkce Servo AF při záznamu filmu
Měření
Poměrové měření v reálním čase s obrazovým snímačem
Aktivní čas měření lze změnit
Možnosti displeje
Překryv mřížky (x2), histogram

TYP SOUBORU
Typ snímku
JPEG: jemné, normální (kompatibilní s Exif 2.21 [Exif Print]) / Standard DCF (Design rule for Camera File system) (2.0),
RAW: RAW, M-RAW, S-RAW (14 bitů, Canon original RAW 2. vydání),
Kompatibilní s formátem DPOF [Digital Print Order Format] verze 1.1
Simultánní ukládání ve formátech RAW+JPEG
Ano, možnost jakékoli kombinace RAW + JPEG, M-RAW + JPEG, S-RAW + JPEG.
Velikost snímku
JPEG 3:2: (L) 5 472 × 3 648, (M) 3 468 × 2 432, (S1) 2 736 × 1 824, (S2) 1 920 × 1 280, (S3) 720 × 480
JPEG 4:3: (L) 4 864 × 3 648, (M) 3 248 × 2 432, (S1) 2 432 × 1824, (S2) 1 696 × 1 280, (S3) 640 × 480
JPEG 16:9: (L) 5 472 × 3 072, (M) 3 468 × 2 048, (S1) 2 736 × 1 536, (S2) 1 920 × 1 080, (S3) 720 × 408
JPEG 1:1: (L) 3 648 × 3 648, (M) 2 432 × 2 432, (S1) 1 824 × 1 824, (S2) 1 280 × 1 280, (S3) 480 × 480
RAW: (RAW) 5 472 × 3 648, (M-RAW) 4 104 × 2 736, (S-RAW) 2 736 × 1 824
Typ videozáznamu
MOV (obraz: snímková/mezisnímková komprese H.264 nebo MP4, zvuk: lineární PCM s kompresí H.264, AAC s kompresí MP4, hlasitost záznamu může ručně upravit sám uživatel)
Velikost videozáznamu
1 920 × 1 080 (59,94; 50 snímků/s), mezisnímková komprese
1 920 × 1 080 (29,97; 25; 24; 23,98 snímku/s), snímková nebo mezisnímková komprese
1 920 × 1 080 (29,97; 25) mezisnímková komprese lite
1 280 × 720 (59,94; 50 snímků/s), snímková nebo mezisnímková komprese
1 280 × 720 (29,97; 25; 24; 23,98 snímku/s) mezisnímková komprese lite
640 × 480 (29,97; 25 snímků/s), mezisnímková komprese nebo mezisnímková komprese lite
Délka videozáznamu
Max. délka 29 min 59 s
Složky
Lze ručně vytvořit a vybrat nové složky
Číslování souborů
(1) Postupné číslování
(2) Automatické nulování
(3) Ruční nulování

DALŠÍ FUNKCE
Vlastní funkce
18 uživatelských funkcí
Značka Metadata
Uživatelské informace o autorských právech (lze nastavit na fotoaparátu)
Hodnocení snímků (0 až 5 hvězdiček), informace GPS: zeměpisná šířka a délka, nadmořská výška, směr, koordinovaný světový čas (UTC), síla satelitního signálu
Panel LCD / Osvětlení
Ano/Ano
Odolnost vůči vodě/prachu
Ano (stejně jako u modelu EOS-1N)
Zvuková poznámka
Ne
Inteligentní polohový senzor
Ano
Transfokátor
1,5x - 10x
Formáty zobrazování
(1) Jeden snímek s informacemi (2 úrovně)
(2) Jeden snímek
(3) Náhled 4 snímků
(4) Náhled 9 snímků
(5) Zvětšené zobrazení
(6) Úpravy filmů
Prezentace
Výběr snímků: všechny snímky, podle data, podle složky, filmy, fotografie, hodnocení, ochrana snímků
Doba zobrazení snímku: 1, 2, 3, 5, 10 nebo 20 sekund
Opakování: zapnuto, vypnuto
Histogram
Jas: Ano
RGB: Ano
Indikace přepalů
Ano
Ochrana proti vymazání snímků
Vymazat: jeden snímek, všechny snímky ve složce, označené snímky, nechráněné snímky
Ochrana: ochrana před vymazáním jednoho snímku
Kategorie nabídky
(1) Nabídka fotografování (6×)
(2) Nabídka automatického zaostřování (5×)
(3) Nabídka přehrávání (3×)
(4) Nabídka nastavení (4×)
(5) Nabídka uživatelských funkcí (5×)
(6) Uživatelská nabídka Moje menu
Nabídka jazyků
25 jazyků
angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, portugalština, finština, italština, norština, švédština, španělština, řečtina, ruština, polština, čeština, maďarština, rumunština, ukrajinština, turečtina, arabština, thajština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština a japonština
Aktualizace firmwaru
Aktualizace může být provedena uživatelem.

ROZHRANÍ
Počítač
SuperSpeed USB 3.0
Ostatní
Miniaturní výstupní konektor HDMI (kompatibilní s rozhraním HDMI-CEC, výstup nekomprimovaný formát YCbCr 4:2:2, možnost 8bitového datového proudu videa, také možnost zvukového výstupu přes rozhraní HDMI)
Externí mikrofon (miniaturní stereofonní zdířka),
Zdířka pro sluchátka (miniaturní stereofonní zdířka)

PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon
Tiskárny Canon Compact Photo a PIXMA podporují standard PictBridge
PictBridge
Ano

PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ
Paměťová karta CompactFlash typ I (kompatibilní s UDMA 7), SD, SDHC nebo SDXC. Je podporován vysokorychlostní zápis na karty SD typu UHS-I.

PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
Počítač a Macintosh
Windows 8.1 / 8 / 7 / 7 SP1 / Vista SP2 / XP SP3
OS X verze 10.8 až 10.9

SOFTWARE
Procházení a tisk
ImageBrowser EX
Zpracování snímku
Digital Photo Professional
Ostatní
PhotoStitch, EOS Utility (včetně Remote Capture, WFT utility*), Picture Style Editor

  • Vyžaduje doplňkové příslušenství

ZDROJ NAPÁJENÍ
Baterie
Dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E6N (součást dodávky)
Životnost baterie
Přibližně 670 snímků (při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
Přibližně 640 snímků (při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
Indikátor stavu baterií
6 úrovní + procenta
Úspora energie
Vypnutí po 1, 2, 4, 8, 15 nebo 30 min.
Napájení a nabíječka baterií
Sada napájecího adaptéru ACK-E6, nabíječka baterií LC-E6, nabíječka baterií do auta CBC-E6

FYZICKÉ ÚDAJE
Materiály těla přístroje
Korpus těla ze slitiny hořčíku
Provozní prostředí
0-40 °C, relativní vlhkost 85 % nebo méně
Rozměry (Š × V × H)
148,6 x 112,4 x 78,2 mm
Hmotnost (pouze tělo)
Přibližně 910 g

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Hledáček
Oční mušle Eb, dioptrická korekční čočka řady E s pryžovým rámečkem Eb, standardní matnice Eh (standardní matnice Eh-A, matnice Super Precision Matte Eh-S), úhlový hledáček C
Pouzdro
Kožené pouzdro EH20-L
Bezdrátový přenašeč dat
Bezdrátový vysílač Wireless File Transmitter WFT-E7 verze 2
Bezdrátový vysílač Wireless File Transmitter WFT-E7 vyžaduje aktualizaci firmwaru a kabel rozhraní IFC-40AB II nebo IFC-150AB II
Kompatibilní s kartami Eye-Fi
Objektivy
Všechny objektivy EF a EF-S
Blesk
Blesky Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, kruhový makroblesk Lite MR-14EX II, dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, vysílač Speedlite ST-E2, vysílač Speedlite ST-E3-RT)
Bateriový grip
BG-E16
Dálkový ovladač/přepínač
Dálkové ovládání s kontaktem typu N3, bezdrátový ovladač LC-5, dálkový ovladač RC-6
Ostatní
Řemínek na ruku E2
  • EOS_7D_Mark_II_Manual_CS (Návod k použití CZ, 18.17 MB)
Nahrání návodu

Máte návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý v elektronické podobě? Pošlete nám jej, prosím, a pomozte rozšířit naši knihovnu návodů. Děkujeme i za ostatní uživatele.

Pro nahrání návodu je zapotřebí ověření, zda-li nejste robot. Poté se Vám zobrazí tlačítko "Nahrát odkaz" nebo "Nahrát soubor".
Nahrát PDF návod Nahrát DOC návod
Zde vložte odkaz na návod k obsluze tohoto produktu:
Nevkládejte zde nesmysly, jen platný odkaz vedoucí na NÁVOD k obsluze. Děkujeme

NEBO

Zde vložte soubor s návodem k obsluze tohoto produktu:
(60MB max; Povolené formáty: pdf, docx)
Nevkládejte zde životopisy, faktury aj. nesmysly, nýbrž NÁVOD k obsluze. Děkujeme

0%


Stažení návodu

Návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý je možné stáhnout ve formátu PDF na níže uvedeném odkaze.
Stáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černýhttps://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ digitalni-fotoaparat-canon-eos-7d-mark-ii-telo-adapter-w-e1-cerny-38422-cesky-navod.pdf
(PDF file, 14.8 MB)


Stažení návodu

Návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý je možné stáhnout ve formátu PDF na níže uvedeném odkaze.
Stáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černýStáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark II, tělo Adaptér W-E1 černý
(PDF file, 19.06 MB)


Technické parametry

Digitální fotoaparát Canon EOS 7D Mark

Záruka 24 měsíců
Partnumber 9128B162
Obecné informace
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like) - Typ fotoaparátu
digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie - Rozlišení (foto)
20,2
Formát snímač
APS-C snímače, nepokrývají celé pole snímače (filmu), nicméně pro běžné fotografování je to dostačující parametr.
Full-Frame digitální zrcadlovky jsou poloprofesionální nebo profesionální přístroje, které májí velikost snímacího čipu rovnu velikosti plného políčka kinofilmu používaného u klasických fotoaparátů, tj. 36 × 24 mm.
Větší velikost čipu má vliv na hloubku ostrosti výsledné fotografie.
Formát snímač
APS-C
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru - Druh snímače
CMOS
Velikost snímače (DSLR) 22,4 × 15 mm
Min. citlivost (ISO)
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
Min. citlivost (ISO)
100
Max. citlivost (ISO)
Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu - Max. citlivost (ISO)
51200
Formát záznamu foto
Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.
Formát záznamu foto
RAW, JPEG
Objektiv
Počet objektivů v setu
Je počet objektivů, které jsou v balení s tělem fotoaparátu - Počet objektivů v setu
pouze tělo
Režimy a funkce
Sekvenční snímání
Sekvenční snímání umožnuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2-3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8-10 snímků za sekundu v plné kvalitě">Sekvenční snímání
10 sn./s
Samospoušť (min. prodleva)
Minimální časová prodleva (v sekundách), kterou lze nastavit u funkce samospoušť - Samospoušť (min. prodleva)
10 s
Externí blesk
Některé fotoaparáty podporují připojení externího blesku pomocí tzv. sáněk neboli patice na blesk, umístěné v horní části fotoaparátu. Tato patice obsahuje kontaktní body, pomocí kterých se přenášejí informace o nastavení mezi bleskem a fotoaparátem - Externí blesk
Ano
Interní blesk Ano
Detekce obličeje
Funkce digitálního fotoaparátu, který tak dokáže rozpoznat obličeje na snímku a automaticky je zaostřit - Detekce obličeje
Ne
Zaostřování a měření scény
Systém ostření Kontinuální AF
Pomocné světlo AF
Pomocné zaostřovací světlo AF (AF assist lamp) napomáhá zaostření při špatných světelných podmínkách. Jde v podstatě o malou lampičku, která při pokusu o zaostření přisvětlí scénu a pomůže fotoaparátu rozpoznat hrany zaostřovaného objektu, pomocí nichž poté správně zaostří - Pomocné světlo AF
Ano
Vyvážení bílé
Ne vždy máme tu možnost fotografovat za plného slunečního světla o barevné teplotě 5500K. Často je fotografovaná scéna osvětlena světlem "teplejším" (např. žárovka 3000K) nebo naopak "studenějším" (např. zatažená obloha 6500K), tedy světlem o jiné barevné teplotě. Je tedy třeba dát fotoaparátu jasně najevo, jakou barvu má při daném druhu osvětlení vlastně považovat za bílou a jaká je tedy její barevná teplota.

Naprostá většina digitálních fotoapárátů je schopna provést nastavení bílé automaticky, popř. automatiku vypnout a nastavit ručně některou z předvolitelných hodnot (žárovkové osvětlení, slunce za mrakem, zářivka, atd.).

U dražších fotoaparátů je k dispozici možnost mnohem přesnějšího nastavení bílé. Stačí namířit objektiv na bílý předmět (např. stránku bílého papíru), stisknout tlačítko a hodnota bílé je fotoaparátem přesně změřena a nastavena.
Vyvážení bílé
automatické
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
Možnost ručního posunu hodnot expozice o expoziční stupně (EV, exposure value), resp. většinou o třetiny EV stupně. Tuto funkci lze využít při nevyhovujících, ať už příliš jasných či nedostatečných, světelných podmínkách. Pomocí kompenzace expozice můžeme snímek na pohled "zesvětlit" či "ztmavit" - Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Nejkratší čas expozice
Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
Nejkratší čas expozice
1/8000 s
Nejdelší čas expozice
Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.

Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.
Nejdelší čas expozice
30 s
Displej a hledáček
Typ hledáčku
Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně - Typ hledáčku
optický
Zorné pole hledáčku 100 %
Velikost LCD
Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje - Velikost LCD
7.7 cm
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje">Rozlišení LCD
1040000 pix
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí - Polohovatelný displej
Ne
Dotykový displej
Dotykový displej umožnuje ovládat přímo dotykem bez použití funkčních kláves - Dotykový displej
ne
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory mikrofon, USB konektor, HDMI (mini)
Wi-Fi
Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech - Wi-Fi
Ano
Propojení Bluetooth
Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat - Propojení Bluetooth
Ne
NFC
NFC je technologie pro přenos informací dotekem. Používá se třeba pro rychlé spárování Bluetooth zařízení. Potom se stačí dotknout televize mobilem s NFC a rovnou můžete na obrazovce promítat fotky z telefonu - NFC
Ne
Podpora přímého tisku Ano
GPS
Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m - GPS
Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci - Max.rozliš.videa
Full HD (1920x1080) pix
Hodnota fps 60
Formát záznamu videa
AVI (Audio-Video) pochází z MS Windows. Původně se jednalo o jednoduchým způsobem komprimovanou animaci. Dnes se s touto příponou ukládají i několikagigabytové filmy ve špičkové kvalitě. V podstatě se tedy jedná o jakousi obálku pro různé kompresní metody. Používá se převážně MPEG 4, hlavně varianty DivX nebo WM. Pro zvukovou stopu se používá komprese MP3, případně méně náročné komprese.

MPEG (Motion Picture Expert Group) se používá pro přenos a archivaci multimediálních dat. Potkat můžete tři druhy formátu. MPEG I, II a IV. Platí, že čím vyšší číslo, tím větší komprese, náročnost a kvalita. Komprese funguje na principu zaznamenávání změn od předešlého a následujícího políčka filmu. Pro zvukovou složku se používá jak nekomprimovaný navzorkovaný signál, tak různé komprese až po MP3.

MOV (Movie) pochází ze světa počítačů Apple MacIntosh. Dnes se používá hodně v USA, například NASA často uveřejňuje animace v tomto formátu.
Formát záznamu videa
MOV, AVI/MPEG4
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní - Barva
černá
Další parametry
Typ baterií
Napětí, laicky řečeno, udává sílu baterie. Pokud kapacita baterie značí, jak dlouho baterie může pracovat, pak napětí symbolizuje, jak velkou námahu zvládne - Typ baterií
Li-Pol akumulátor
Vodotěsnost Ano
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 14.9 cm
Výška výrobku 11.2 cm
Hloubka výrobku 7.8 cm
Hmotnost výrobku 0.9 kg
Rozměry balení
Šířka balení 19.1 cm
Výška balení 15.0 cm
Hloubka balení 25.0 cm
Hmotnost balení 2.0 kg

Hodnocení

80% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 4 z 5

Tento produkt už hodnotilo 22 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte je vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Zpracování osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:

Hledám návod / Žádost o návod

Vaše nejnovější žádosti o návod:

Niceboy star 6...
Návod k obsluze klávesnice Conect IT Biohazard cl-2018...
Prosím o návod X12 plus v českém jazyce a co to umí strašně moc děkuji pěkně...
Ring Spotlight Cam Wired White...
Kugoo Kirin M4 500w...

Jste-li spokojeni, podpořte nás zasláním libovolné částky na účet Fio 2501624072/2010.
Příspěvek použijeme na rozvoj těchto stránek. Děkujeme!
QR platba

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Televize Orava LT-848 prerušení obraz pri sledovaní TV
Autor: Jozef Pitkovjak
Televize Orava LT-848 černá
Dobrý deň chcel by som sa opýtať pri sledovaní tv Televize Orava LT-848 cez setobox Skylink vysielanie hd kanálov tv preruší obraz asi na 2-3 sekundy a potom naspäť naskočí je to chyba televízie alebo je tam niečo zle nastavené dosť často to robí a je to dosť n...
Truelife ohrivacka pro dve lahve
Autor: Lukas Bezvoda
Ohřívač kojeneckých lahví TrueLife Invio BW
Dobry den mam dotazek pti zapnuti sterilizace nam po cca 2min nabehne chyba e2 pete se chyba objevuje jeste tak 10minut a pristroj nenaskoči....
údržba sekačky
Autor: Robert Weis
Sekačka Vega 525 SXHE 7in1
Dobrý den, dotaz k čištění. Na sekačce je otvor pro upevnění hadice na čištění nože. Jen jsem se nedočetl, zda můžu pustit vodu a zapnout sekačku, aby to opláchlo i šasí zespodu. Jinak velká spokojenost se sekačkou. Děkuji a s pozdravem, Robert Weis...
potisk cd
Autor: JP
Tiskárna inkoustová Canon PIXMA iP7250 černá
Měl jsem stejný problem a navíc jsem si vymazal origoš program na potisk ale stáhnul jsem si CD-LabelPrint a v pohodě......
Sparovat koloběžku btx250 mobilem
Autor: Josef
Elektrická koloběžka Bluetouch BTX250
Jak zapnu bluetooth na koloběžce btx250 silver? Jak zbavím drncani zadního platniku? A jak zjistím rok výroby? Předem děkuji za odpověď. ...

PDF návody
Knihovnu průběžně doplňujeme. Naposledy přidané návody ke stažení:

Detail - Gramofon Audio-technica AT-LP120XUSB černý
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ gramofon-audio-technica-at-lp120xusb-cerny-53322-cesky-navod.pdf
Detail - Router Strong 4G LTE 300 bílý
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ router-strong-4g-lte-300-bily-34960-cesky-navod.pdf
Detail - Gramofon Audio-technica AT-LP120XUSB černý
https://i00.eu/ file/ 536/ 126-at-lp120xbt-usb-cz.pdf
Detail - Fitness náramek Honor Watch ES černý
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ fitness-naramek-honor-watch-es-cerny-58212-cesky-navod.pdf
Detail - Gamepad iPega Ninja, iOS Android, BT
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ gamepad-ipega-ninja-ios-android-bt-cerny-35862-cesky-navod.pdf


Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina Lošáková: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír Pala: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana Kelnarová: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz
Jak přeložit PDF do češtiny Podpořte nás DMCA Sitemap.xml © 2021