NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 mm f 3.5-5.6 OIS PZ černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 mm f 3.5-5.6 OIS PZ černý Obsah českého návodu Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45
 • Zařazení produktu: Kompakty s výměnným objektivem Fujifilm
 • Značka: Fujifilm
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Fujifilm Kompakty s výměnným objektivem

Návod k obsluze Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Fujifilm a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Fujifilm návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Fujifilm výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Fujifilm X-S20 + XC 15–45 mm f/3.5-5.6 OIS PZ, černá


Digitální bezzrcadlovka Fujifilm X-S20 se velmi rychle stane součástí každého vašeho dobrodružství, i kdyby to mělo být na konci světa. Chlubí se totiž mimořádně kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Pokročilý snímač X-Trans CMOS 4 s rozlišením 26.1 Mpx a citlivostí ISO až 51 200 zaznamená vaše zážitky ve špičkové kvalitě a barevném provedení, a to i při zhoršené viditelnosti. O zpracování obrazových vstupů se pak stará procesor X-Processor 5 s AI technologií, jenž je dvakrát rychlejší než jeho předchůdce

Podpoří vaši kreativitu


Fotoaparát Fujifilm X-S20 podporuje natáčení videí a vlogování v dechberoucím rozlišení až 6,2K, což umožňuje tvorbu plynulých a detailních videosekvencí s bohatými barvami a kontrastem. Díky tomu se budete moct opět ponořit do svých zážitků, kdykoliv budete chtít. Jistě oceníte také velký LCD displej, automatické zaostřování a další praktické i kreativní funkce, jež vám poskytnou kreativní svobodu a vynikající výsledky při fotografování či natáčení různých žánrů a scén. 

Klíčové vlastnosti:


 • Špičkový obrazový snímač je zárukou bezvadného obrazu
 • 6,2K video rozlišení vám vyrazí dech
 • Kompaktní velikost a malá hmotnost ideální na cesty
 • Samoučící AI rozpozná a sleduje lidskou tvář i jiné objekty
 • 19 režimů vytváří realistický efekt filmu Fujifilm
 • Dlouhá výdrž baterie vystačí klidně na celodenní túru
 • Spolehlivý AF sleduje i pohybující se objekty
 • Vlogovací režim i funkce zaostřování na předměty 

 
Ať už jste náročný nadšenec nebo profesionální fotograf a videotvůrce, bezzrcadlovka Fujifilm splní všechna vaše očekávání. 
 

Dáte ho do batohu a vyrazíte


S hmotností pouhých 491 gramů a miniaturními rozměry se tato bezzrcadlovka stane nepostradatelným společníkem na vašich cestách. Když ji budete mít na krku či v ruce, nebude vás zbytečně zatěžovat. Po vypnutí ji zase jednoduše schováte do batohu, kde zabere jen minimum místa. Navzdory kompaktním rozměrům má ale velký grip, který příjemně padne do ruky, a také velkokapacitní baterii. 

Vylepší kvalitu obrazu


Podsvícený snímač X-Trans CMOS 4 s unikátními filtry brání vzniku moiré efektu a dodává obrazu správné, pestré barvy. Výsledkem jsou fotografie, které skutečně zachytí vaše kreativní vize. Zadní podsvícení navíc zlepšuje kvalitu obrazu a snižuje zrnitost. 

Výkonný procesor


O zpracování obrazových informací se stará moderní X-Processor 4, který mílovými kroky překonává svého předchůdce. Při práci využívá AI technologii a snižuje spotřebu energie, takže na jedno nabití pořídíte ještě více záběrů. Obrázky jsou ukládány ve formátu HEIF. 

Jako ze skutečného filmu


Velvia, Provia, Eterna – to jsou jen některé z celkem 19 režimů, které simulují filmový efekt. S jejich pomocí získají vaše záběry vzhled jako z klasických fotografických filmů, jejichž vývoji se společnost Fujifilm věnuje již více než 85 let. I s digitálním fotoaparátem tak můžete reprodukovat klasické barvy a odstíny, jimiž se filmy Fujifilm proslavily. Vaše dílo získá umělecký nádech, a přitom bude mít prvotřídní vlastnosti získané z digitálního fotoaparátu. 

Velká kapacita baterie


Fujifilm X-S20 má sice kompaktní tělo, ale velký Li-Ion akumulátor, který vám umožní vyfotografovat až 750 snímků na jedno nabití. To je dvakrát více v porovnání s modelem X-S10. Nehrozí proto, že by se baterie vybila uprostřed výletu nebo túry. Máte přesto obavy, že nevydrží celý den? V ekonomickém režimu se životnost baterie prodlouží až na 800 záběrů! 

Precizní automatické zaostřování


Vynikající procesor se samoučící umělou technologií s sebou přináší funkci rozpoznání objektu a automatického zaostřování. Autofokus precizně ostří na lidské obličeje a oči a udržuje zaostření i v případě, že jsou v pohybu. Přístroj navíc umí rozpoznat a sledovat celou škálu dalších objektů od zvířat a brouků po vozidla, letadla i drony. Nabízí proto skutečně všestranné možností použití pro váš každodenní život. 

Vylepšený ostřící algoritmus


Autofokus přichází s vylepšeným algoritmem předpovídání, což znamená, že můžete lépe snímat pohybující se objekt. Toto vylepšení je obzvláště patrné při použití Zone AF nebo v málo kontrastním prostředí. 

Stabilizace obrazu s kompenzací


Pokud jste nechali doma stativ, rozhodně si nemusíte zoufat. S pětiosou stabilizací obrazu přímo v těle fotoaparátu totiž můžete fotit klidně i v tmavém prostředí. Stabilizace s kompenzací až 7 EV je zárukou stabilního obrazu i při focení a natáčení z ruky. 

Automatický režim pro váš komfort


Při aktivaci AUTO režimu, Fujilim X-S20 automaticky rozpozná objekt a udržuje jej zaostřený. Zároveň vybere optimální nastavení pro danou scénu, takže si nemusíte dělat starosti s ovladači a můžete se naplno věnovat kreativní práci. 

Tvořte vlogy, které zaujmou


Vyzkoušejte nový vlogovací mód, který umožňuje jednoduché nastavení prostřednictvím dotykové obrazovky přímo v průběhu natáčení.  

Priorita produktu


Věnujete se tvorbě produktových videí nebo natáčíte unboxing pro svůj kanál na sociálních sítích? Vyzkoušejte režim produktové priority, který přirozeně přepne zaostření z vašeho obličeje na objekt před vámi. Můžete se tak rozloučit se složitým ručním zaostřováním a místo toho se naplno věnovat tvorbě. 

Přirozeně rozostřené pozadí


Stačí jediné ťuknutí prstem a pozadí se rozostří tak, aby objekt v popředí vystoupil z obrazu. Obyčejný záběr se tak rázem promění v profesionálně vypadající snímek s efektem malé hloubky ostrosti, skoro jako z opravdového filmu. 

Poskytne vám ještě více podpory


Bezzrcadlovka X-S20 podporuje aplikaci Fujifilm XApp, s níž získáte ještě více možností. Jejím prostřednictvím můžete například bezdrátově přenášet fotografie z fotoaparátu rovnou do svého smartphonu. Telefon lze použít také jako dálkový ovladač. 

Kamera s pokročilým výkonem


Pokud se rozhodnete použít fotoaparát jako kameru, budete uchváceni kvalitou výsledných snímků. Vždyť se tento model chlubí 6,2K rozlišením s 30 fps v 4:2:2 10bit barvách. Nebo můžete natáčet ve 4K / 60 fps, režie je jen a pouze na vás. 

Ještě více možností


Tuto bezzrcadlovku lze jednoduše použít i jako webovou kameru, u níž budete mít větší kontrolu nad nastavením. Při profesionálním focení jistě oceníte HDMI výstup pro záběry ve formátu RAW. Dále budete mít k dispozici 3,5mm jack pro připojení mikrofonu a sluchátek, takže můžete nahrávat audio pomocí externího mikrofonu a rovnou jej kontrolovat prostřednictvím sluchátek. K tomuto zařízení lze připojit také chladicí větrák FAN-001, který prodlouží dobu natáčení videa. 

Obsah balení: 


 • Li-Ion baterie NP-W235
 • Síťový adaptér AC-5VJ
 • Zástrčkový adaptér
 • USB kabel
 • Ramenní popruh
 • Krytka těla
 • Kryt konektoru chladicího ventilátoru 

XC 15-45 f/3.5-5.6 OIS PZ


Širokoúhlý objektiv Fujinon XC 15-45 f/3.5-5.6 OIS PZ je ideální volbou pro fotografování v terénu, dokumentování důležitých událostí i kreativní focení portrétů. Při nastavení na nejširší stranu ohniskové vzdálenosti umožňuje focení ze vzdálenosti pouhých 5 cm, a tak můžete vytvářet i úchvatné makro.

Integrovaná stabilizace obrazu


Tento model má zabudovanou optickou stabilizaci obrazu, která snižuje chvění při focení z ruky a nabízí hned 3 stupně kompenzace otřesů. To oceníte obzvláště při slabém osvětlení, kdy je nutný delší čas závěrky.
 

Klíčové vlastnosti:


 • Široká ohnisková vzdálenost umožňuje pestré použití
 • Optická stabilizace s 3stupňovou kompenzací
 • Nízká hmotnost a drobná velikost ideální na cesty
 • 7lamelová clona a 10 kvalitních prvků
 • Perfektní rozlišení a ostrost po celém zoomu
 • Krokový motor zajišťuje plynulé a tiché ostření

Ideální volba pro fotografy na cestách i filmaře.
 

Hodí se pro každé dobrodružství


Díky svým kompaktním rozměrům a mimořádně nízké hmotnosti představuje tento objektiv jen minimální dodatečnou zátěž. A přitom zastane tolik skvělé práce! 

Používá kvalitní prvky


Konstrukčně se jedná o 10 prvků v 9 skupinách. Najdete mezi nimi 3 asférické čočky a 2 ED členy, které jsou zárukou excelentního rozlišení ve všech polohách zoomu. Clona má 7 lamel a její nejnižší hodnota lze nastavit v závislosti na zoomu na f/3.5-5.6, takže získáte i možnost fotit s příjemně rozostřeným pozadím. 

Hladký a tichý AF


Širokoúhlý objektiv Fujifilm je opatřen autofocusem a potěší vás svým plynulým a tichým chodem, zajišťovaným krokovým motorem. K dispozici budete mít 2 rychlosti zoomu, což ocení obzvláště filmaři, kteří potřebují plynulé zoomování v celém rozsahu.

KOMPAKTNÍ TĚLO


X-S20 se vyznačuje velkým a snadno ovladatelným gripem, který je součástí řady XS, stejně jako velkou baterií NP-W235 a pětiosým systémem stabilizace obrazu v těle (IBIS), který poskytuje až 7,0 zastavení kompenzace. Navzdory tomu váží tělo fotoaparátu pouze 491 g.

PODSVÍCENÝ 26,1MP X -TRANS CMOS 4


X-S20 je vybaven podsvíceným snímačem „X-Trans CMOS 4“. X-S20, který se může pochlubit rozlišením 26,1 MP, dokáže zaznamenat vaše nejneobyčejnější dobrodružství a každodenní okamžiky pomocí jedinečného pole filtrů, které řídí moaré a falešné barvy pro obraz, který vám pomůže sdílet vaši skutečnou kreativní vizi. Design se zadním osvětlením zlepšuje kvalitu obrazu a zároveň minimalizuje šum.

 • Dvojnásobná rychlost zpracování s X-Processor 5
 • Technologie zpracování AI
 • Formát obrázků nové generace HEIF
 • Snížená spotřeba energie

SIMULACE FILMU


19 režimů simulace filmu uvnitř X-S20 kopíruje analogový vzhled klasických fotografických filmů vyvíjených společností Fujifilm již více než 85 let. Reprodukujte klasické barvy a tóny, kterými je společnost Fujifilm známá, nebo přidejte umělecký vkus, který vytvoří váš odkaz.

VELKÁ BATERIE V KOMPAKTNÍM TĚLE


X-S20 nepřestane pracovat uprostřed vašeho dalšího podniku; kapacita baterie se ve srovnání s X-S10 zvýšila více než dvojnásobně z 325 na 750 snímků.* Potřebujete baterii, která vydrží celý den? Přepněte X-S20 do ekonomického režimu a zvyšte výdrž baterie na 800 snímků.

AKTUALIZOVANÝ ALGORITMUS AF


X-S20 obsahuje vylepšený algoritmus predikce automatického ostření, který umožňuje stabilní ostření i při záznamu neustále se pohybujících objektů. Vylepšení automatického ostření je nejpozoruhodnější v zónovém AF a složitých situacích s nízkým kontrastem.

IBIS 7.0


X-S20 umožňuje pohodlné fotografování z ruky i za tmy, což je ideální pro ty záchvaty půlnoční inspirace. Díky 5osému systému stabilizace obrazu v těle nabízí X-S20 až sedm kroků stabilizace obrazu pro stabilní snímky a video.

NOVÝ REŽIM VLOGU


Jste připraveni vytvořit dokonalý okamžik? Nastavte volič režimů X-S20 do nové polohy Vlog a během natáčení videí můžete snadno měnit nastavení fotoaparátu pomocí dotykové obrazovky.

PODPORA PRO FUJIFILM XAPP


X-S20 pracuje s novou aplikací „FUJIFILM XApp“, která rozšiřuje podporu pro vaše fotografické aktivity. Snímky ve fotoaparátu lze bezdrátově přenášet a prohlížet na chytrém zařízení a X-S20 lze ovládat na dálku z aplikace.

OBSAH BALENÍ


 • Li-ion baterie NP-W235
 • Síťový adaptér AC-5VJ
 • Zástrčkový adaptér
 • USB kabel
 • Ramenní popruh
 • Krytka těla
 • Kryt konektoru chladicího ventilátoru


Návod k obsluze Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 mm f 3.5-5.6 OIS PZ černý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 424 stránek, formát PDF, velikost souboru 7.42 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 mm f 3.5-5.6 OIS PZ černý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45 mm f 3.5-5.6 OIS PZ černý

Technické parametry

Digitální fotoaparát Fujifilm X-S20 XC 15-45

Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ / SK jazyku Ano
Materiál těla plast
Snímací čip
Rozlišení (foto)
Rozlišení udává počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí – čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie - Rozlišení (foto)
26.1 Mpx
Formát snímače
Označuje velikost fyzického čipu, na který se zaznamenává fotografie. Formát snímače má vliv na úroveň detailů, rozsah dynamického rozsahu a citlivost na světlo, jenž fotoaparát může zachytit.
Formát snímače
APS-C
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru - Druh snímače
CMOS
Velikost snímače (CSC)
Velikost čipu ve fotoaparátu, který zachycuje světlo při focení. Větší snímač může efektivněji zachytit světlo a produkovat tak lepší fotografie s větším množstvím detailů atd - Velikost snímače (CSC)
23,5 × 15,6 mm
Formát záznamu foto
Určuje, v jakém souborovém formátu jsou uloženy snímky na paměťovém médiu - Formát záznamu foto
JPEG, RAW, TIFF, HEIF
Min. citlivost (ISO)
Min. citlivost (ISO) vyjadřuje citlivost snímače zařízení na světlo. Vyšší citlivost využijete především v horších světelných podmínkách pro zamezení a rozmazání šumu - Min. citlivost (ISO)
80
Max. citlivost (ISO)
Max. citlivost (ISO) vyjadřuje citlivost snímače zařízení na světlo. Vyšší citlivost využijete především v horších světelných podmínkách pro zamezení a rozmazání šumu - Max. citlivost (ISO)
51200
Objektiv
Bajonet
Bajonet označuje mechanismus pro uchycení objektivu k tělu fotoaparátu - Bajonet
FUJIFILM X mount
Počet objektivů v setu
Počet objektivů, které obdržíte v balení spolu s tělem fotoaparátu - Počet objektivů v setu
1
Stabilizace objektivu
Pomáhá snižovat rozmazání snímků způsobené třešem fotoaparátu. Umožní vám tak pořízení ostřejších snímků i při delší expozici nebo ohniskové vzdálenosti objektivu - Stabilizace objektivu
Ano
Stabilizace snímače
Minimalizuje rozmazání snímků tím, že aktivně kompenzuje pohyb snímače během expozice. Tím umožní pořízení ostřejších snímků bez ohledu na pohyb fotoaparátu nebo volbu objektivu - Stabilizace snímače
Ano
Elektronická stabilizace
Elektronický stabilizátor ke své funkci využívá rozdíl mezi fyzickým a efektivním počtem bodů obrazového snímače. Neposkytuje tak kvalitní výsledky jako stabilizátor optický, je však konstrukčně vcelku nenáročný, a proto se objevuje i v levnějších zařízeních - Elektronická stabilizace
Ne
Min. ohnisková vzdálenost
Min. ohnisková vzdálenost určuje, kolik se vám toho na snímek vejde. Menší ohnisková vzdálenos = větší kus scény na snímku - Min. ohnisková vzdálenost
15 mm
Max. ohnisková vzdálenost
Max. ohnisková vzdálenost udává max. přiblížení objektu. Delší ohnisková vzdálenost = větší zvětšení a naopak. Oceníte ji proto především pro fotografování vzdálených objektů - Max. ohnisková vzdálenost
45 mm
Světelnost objektivu
Světelnost objektivu vyjadřuje množství světla, které je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu - Světelnost objektivu
3.5 – 5.6 f/
Průměr závitu objektivu 52
Sluneční clona v balení
Doplněk na objektiv fotoaparátu, který slouží k ochraně před slunečním světlem a eliminaci nežádoucích odlesků na fotografiích - Sluneční clona v balení
Ne
Nejmenší vzdálenost ostření
Vzdálenost ostření udává vzdálenost fotografovaného objektu od senzoru fotoaparátu, při které je objektiv schopen zajistit ostrý obraz - Nejmenší vzdálenost ostření
13 cm
Nejmenší vzdálenost ostření-makro
Nejmenší vzdálenost ostření makro umožňuje zaostření a zachycení detailů velmi blízkých předmětů. Často využívána pro makrofotografie - Nejmenší vzdálenost ostření-makro
13 cm
Režimy a funkce
Sekvenční snímání
Sekvenční snímání umožňuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2–3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8–10 snímků za vteřinu v plné kvalitě - Sekvenční snímání
20 sn./s
Samospoušť (min. prodleva)
Minimální časová prodleva (v sekundách), kterou lze nastavit u funkce samospoušť - Samospoušť (min. prodleva)
2 s
Interní blesk
Vestavěný zdroj světla ve fotoaparátu, který slouží k osvětlení scény za horších světelných podmínek. Interní blesk je obvykle umístěn nad objektivem - Interní blesk
Ano
Nastavení interního blesku v EV
Nastavení interního blesku v expozici vám umožní upravit intenzitu světla vyzařovaného interním bleskem - Nastavení interního blesku v EV
Ano
Externí blesk
Některé fotoaparáty podporují připojení externího blesku pomocí tzv. sáněk neboli patice na blesk, umístěné v horní části fotoaparátu. Tato patice obsahuje kontaktní body, pomocí kterých se přenášejí informace o nastavení mezi bleskem a fotoaparátem - Externí blesk
Ano
Detekce obličeje
Funkce digitálního fotoaparátu, který tak dokáže rozpoznat obličeje na snímku a automaticky je zaostřit - Detekce obličeje
Ano
Kreativní režimy
Pomocí kreativních režimů lze fotografie upravovat ještě ve fotoaparátu. Jde o základní a snadné úpravy pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou fotografie složitě upravovat v počítači. Jedná se např. o režimy „černobílý, sépie, rybí oko″ apod - Kreativní režimy
19
Zaostřování a měření scény
Systém ostření kontinuální AF, jednotlivý AF, manuální zaostřování
Pomocné světlo AF
Pomocné zaostřovací světlo AF (AF assist lamp) napomáhá zaostření při špatných světelných podmínkách. Jde v podstatě o malou lampičku, která při pokusu o zaostření přisvětlí scénu a pomůže fotoaparátu rozpoznat hrany zaostřovaného objektu, pomocí nichž poté správně zaostří - Pomocné světlo AF
Ano
Vyvážení bílé
Slouží k přesné reprodukci barev ve fotografii tak, aby bílý objekt vypadal skutečně bílý. Umožní přizpůsobit nastavení fotoaparátu dle světelných podmínek a dosáhnout věrných barev ve snímcích - Vyvážení bílé
automatické, s výběrem světelného zdroje, manuální
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
Kompenzace expozice umožňuje ručně upravit jas a světlost snímku, abyste dosáhli správného osvětlení a detailů - Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
−5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV
Nejkratší čas expozice
Čas expozice (nebo také čas závěrky) určuje dobu, po kterou je snímek vystaven světlu. Delší expozice vám umožní zachytit více světla a vytvořit efekt rozmazání pohybu, kratší čas je vhodný pro zachycení rychlých akcí - Nejkratší čas expozice
1/32 000 s
Nejdelší čas expozice
Čas expozice (nebo také čas závěrky) určuje dobu, po kterou je snímek vystaven světlu. Delší expozice vám umožní zachytit více světla a vytvořit efekt rozmazání pohybu, kratší čas je vhodný pro zachycení rychlých akcí - Nejdelší čas expozice
B (dle stisku spouště) s
Displej a hledáček
Typ hledáčku
Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně - Typ hledáčku
elektronický
Zorné pole hledáčku
Oblast, kterou vidíte při pohledu skrz hledáček fotoaparátu. Větší pole vám umožní zahrnout více scény - Zorné pole hledáčku
100 %
Rozlišení hledáčku
Schopnost zařízení zobrazit detaily scény. Vyšší rozlišení zajistí věrnou reprodukci obrazu, nižší může vést k rozmazaným a méně ostrým záznamům - Rozlišení hledáčku
2360000 px
Velikost LCD
Velikost LCD vyjadřuje velikost (rozměr úhlopříčky) zadního displeje - Velikost LCD
7.6 cm
Rozlišení LCD
Rozlišení LCD vyjadřuje rozlišení zadního displeje přístroje - Rozlišení LCD
1840000 px
Polohovatelný displej
Polohovatelný displej umožňuje natočení, vyklopení zadního displeje tak, abyste měli stále přehled o tom, co fotíte, ikdyž máte například fotoaparát nad úrovní očí - Polohovatelný displej
Ano
Dotykový displej
Dotykový displej umožňuje uživateli ovládat obrazovku zařízení přímo dotykem bez použití funkčních kláves - Dotykový displej
Ano
Rozhraní
Konektory USB C, mikrofon, HDMI Micro, sluchátka
Wi-Fi
Wi-Fi umožňuje připojení zařízení k internetové síti - Wi-Fi
Ano
Propojení Bluetooth
Technologie Bluetooth umožňuje bezdrátový přenos dat - Propojení Bluetooth
Ano
NFC
NFC umožňuje bezdrátovou komunikaci mezi elektronickými zařízeními, a to na velmi krátkou vzdálenost. Typickým příkladem jsou bezkontaktní platby či přenos souborů - NFC
Ne
Podpora přímého tisku
Zařízení s podporou přímého tisku umožňuje v podstatě okamžitý tisk fotek či souborů bez nutnosti zpracování v PC - Podpora přímého tisku
Ano
GPS
GPS je systém pro určení polohy a navigaci při cestování autem, pěších túrách atd - GPS
Ne
Záznam videa
Max. rozlišení videa
Max. rozlišení videa udává počet obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Ovlivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci - Max. rozlišení videa
6.2K (6240 × 4160)
Hodnota fps
Hodnota fps (snímková frekvence) udává počet snímků, které je zařízení schopné zachytit za jednu vteřinu videa - Hodnota fps
30
Formát záznamu videa
Formát záznamu videa určuje, v jakém souborovém formátu jsou uložena videa na paměťovém médiu.
Formát záznamu videa
MP4, MOV
Paměť
Podpora paměťových karet
Pokud vaše zařízení podporuje paměťové karty, můžete si tímto způsobem jednoduše navýšit kapacitu úložiště a uschovat tak mnohem více dat a souborů - Podpora paměťových karet
Ano
Podporované paměťové karty / typ karty
Udává typ karty, kterou můžete v zařízení využívat k rozšíření paměti - Podporované paměťové karty / typ karty
SDXC (SD Extended-capacity), SDHC (SD High-Capacity), SD Card
Další parametry
Vodotěsnost
Vodotěsnost udává odolnost zařízení proti vodě - Vodotěsnost
Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 8.5 cm
Výška výrobku 12.8 cm
Hloubka výrobku 6.5 cm
Hmotnost výrobku 0.6 kg
Rozměry balení
Šířka balení 19.4 cm
Výška balení 21.8 cm
Hloubka balení 13.4 cm
Hmotnost balení 1.4 kg

Hodnocení

70% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 3.5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 31 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Hyundai PR 570PLLUB rádio ...
Pioneer VSX-528 český návod...
Infinix hot 40 pro ...
Dobrý den! Prosím o zaslání návodu k ovládání pro- FUJIFILM i ta WIDE 300 - Jde o instantní fotoaparát. Mockrát Děkuji! S pozdravem Jiří...
AV receiver DENON AVR-S670H - český návod...
Manželka potřebuje český návod na žehličku Elektrolux,typ PRA-L-01,model E6SI1-2MN Děkuji a ochotu Zelenka Jan...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

dotaz jak odstranit červený zameček
Autor: Karel
Holicí strojek Braun Series 9 PRO
Dobry den,mam dotaz jak odstranit červený zameček, strojek nelze zapnout prosim o postup jak zprovoznit strojek Děkuji....
Ovladače pro mac.os 15
Autor: František
Tiskárna laserová HP LaserJet 107a
Dobrý den. Zakoupil jsem tiskarnu hp 107a Bohužel mi na mém iMAC nejde tiskárnu zprovoznit. Potřeboval bych balíček ovladačů pro os.mac 15 Předem děkuji za pomoc...
Český navod k obsluze
Autor: Hana
Pračka Hoover H-WASH 500 HWP 49AMBCR
Žádám o bezplatné zaslání ceskeho návodu k obsluze automat.pracky,ktery má být součástí každého výrobků. Pračka Hoover H-WASH 500 HWP. Děkuji...
Dotaz
Autor: Libuše
Espresso Sencor SES 7018BK
Ve funkcích kávovaru je uvedeno, že lze nastavit sílu kávy. Nevím jak. Poraďte. Děkuji ...
Jan Štípek
Autor: Jan
Akumulátor Einhell 18V 3,0 Ah Power
Dobrý den mám Akumulátor Einhell Power X-Change Li-ion 18V 3,0Ah 45.113.41 a při nabíjení blikají obě kontrolky červená a zelená a baterie nejde nabít dá se s tím něco dělat nebo musím koupit nové děkuji za radu J.Š....Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou