NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Obsah českého návodu Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý
 • Zařazení produktu: Pokročilé kompakty Nikon
 • Značka: Nikon
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Nikon Pokročilé kompakty

Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý
Návod k obsluze Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Nikon a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Nikon návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Nikon výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Nikon Coolpix P950


S digitálním fotoaparátem Nikon Coolpix P950 vám neunikne žádný vzácný okamžik. Kompaktní přístroj můžete nosit všude s sebou a v případě potřeby si s ním snadno přiblížíte každý objekt. Nabídne vám totiž neskutečný 83× optický zoom. Snímky vypadají skvěle za všech okolností. Světelnost f/2,8 až 6,5 zajistí ostré fotografie za každého osvětlení, zatímco systém optické redukce vibrací se postará o zachování ostrosti při focení objektů v pohybu.
 


 

Klíčové vlastnosti


 • neskutečné přiblížení s optickým zoomem 83× a celkovým zoomem až 166×
 • nastavitelný displej
 • špičková videa ve 4K rozlišení
 • ostré snímky díky optické redukci vibrací
 • snadné sdílení přes aplikaci SnapBridge

 
Digitální kompakt s 83× zoomem vám přiblíží i desítky metrů vzdálené objekty, jako byste stáli vedle nich.
 

Přibližte si svět


Žádný objekt na dohled nebude dost vzdálený. Fotoaparát disponuje mimořádným 83× optickým zoomem, který vám pomůže přiblížit i desítky metrů vzdálená místa. Nechybí ani možnost aktivace Superzoomu s funkcí Dynamic Fine Zoom, u kterého přiblížení šplhá až na 166násobek, což v přepočtu znamená neskutečných 4 000 mm ohniskové vzdálenosti.
 Nádherné snímky po celý den


Foťte dechberoucí obrázky ve dne i v noci. Kvalitní obrazový snímač CMOS a objektiv s vysokou světelností f/2,8 se postarají o ostré kvalitní a fotografie za každého osvětlení. Pomocí optického skla Super ED a systému zpracování obrazu EXPEED minimalizuje fotoaparát zkreslení i při dlouhých ohniskových vzdálenostech.
 


Velký hledáček


Zahleďte se do 1cm elektronického OLED hledáčku a nastavte si kompozici přesně podle svých přestav. Přístroj je natolik chytrý, že automaticky rozpozná přítomnost vašeho oka a automaticky se přepne ze zobrazení na monitoru do elektronického hledáčku.
 

Nastavitelný displej


Foťte scénu pod úhlem, který by si nikdo nedokázal představit. Pomocí otočného výklopného displeje s přehledem uvidíte náhled fotografie přímo na tomto jasném 3,2" LCD displeji, i když se nacházíte v uzavřeném prostoru.
 


RAW obrázky


Kromě klasického JPEG formátu můžete tvořit snímky také ve formátu RAW. Nekomprimované fotografie následně snadno upravíte v grafickém programu, abyste docílili požadovaných vlastností. 
 


4K videa


S fotoaparátem můžete nejen fotit, ale také natáčet videa. Zaznamenávejte okolní svět ve špičkovém 4K UHD rozlišení, které nejlépe vynikne na velkém monitoru nebo televizoru, kde budete videa sledovat s rodinou a přáteli.
 


Časosběrné snímání


Objevte v sobě umělce. Tvořte časosběrná videa a sledujte, jak se svět kolem vás mění.
 


 


Stabilní výsledky


Systém optické redukce vibrací vám zajistí ostré a stabilní snímky. To oceníte především při focení objektů v pohybu.
 Boční ovladač zoomu


Při nastavování kompozice můžete k přibližování objektivu použít boční ovladač zoomu. Nemusíte tak obličej oddalovat od hledáčku s rizikem, že o zvolenou kompozici přijdete kvůli náhlému pohybu.
 


Sáňky pro příslušenství


Připojte si příslušenství. Do sáněk snadno nasadíte externí blesk, zaměřovač a podobně.
 
 

Různé automatické zaostřování


Vyberte si ze tří oblastí automatického zaostřování, aby i rychle se pohybující objekty (např. pták v letu) zůstaly zaostřené. 


Aplikace SnapBridge


Stáhněte si do svého smartphonu aplikaci SnapBridge a pořízené snímky ihned upravujte a sdílejte na sociálních sítích. Všichni tak budou vědět, jaký talent se ve vás skrývá.
Zvládnete všechno
Ptáky vysoko na obloze. Letecké akrobaty vyplňující celý snímek. Fotoaparát COOLPIX P950 má neuvěřitelný 83násobný optický zoom (ekvivalent ohniskové vzdálenosti 2 000 mm) a robustní tělo. Ať už jste na letecké přehlídce nebo na safari, tento superzoom vám dává svobodu přiblížit si svět a získat ty nejlepší snímky a 4K videa.

Klíčové vlastnosti:
» 83x optický zoom
» videa 4 K
» 16 milionů pixelů
» výklopný a otočný monitor
» Wi-Fi / Bluetooth

Blízko i daleko
Rozsah ohniskových vzdáleností 24–2 000 mm znamená, že s tímto superzoomem COOLPIX proniknete do centra každé scény. Širokoúhlé záběry dokážou zachytit intenzitu bouře nad oceánem. Nastavením delší ohniskové vzdálenosti zachytíte ostré snímky vzdáleného života v přírodě. 166násobný zoom s funkcí Dynamic Fine Zoom digitálně rozšiřuje horní limit zoomu na neuvěřitelných 4 000 mm.

Nejlepší snímky
Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod poskytuje v kombinaci s objektivem NIKKOR s vysokou světelností f/2,8 vynikající výsledky při fotografování od úsvitu do setmění. Systém zpracování obrazu EXPEED a optické sklo Super ED společnosti Nikon minimalizují zkreslení při dlouhých ohniskových vzdálenostech. Jste připraveni na každou příležitost, ať už si přibližujete zatáčející letadlo nebo nenápadně filmujete život v přírodě.

Okno do světa
Velký 1cm (0,39palcový) elektronický hledáček OLED s 2 359 000 pixely nabízí brilantní obraz. Když k fotoaparátu přiblížíte obličej, přepne snímač pohledu do hledáčku zobrazení automaticky z monitoru na elektronický hledáček.

Prozkoumejte různé úhly pohledu
Jasný monitor LCD s úhlopříčkou 8,1 cm (3,2 palce) a 921 000 pixely lze natočit skoro všemi směry. Díky němu můžete komponovat neuvěřitelné záběry. Kompozici snímků lze snadno vytvářet i tehdy, když držíte fotoaparát nad hlavou nebo u země.

Snímky ve formátu RAW
Úpravy díky kvalitním souborům. Fotoaparát COOLPIX P950 podporuje formát RAW (NRW) a umožňuje fotografům ukládat a exportovat nekomprimované snímky do oblíbeného programu na zpracování/úpravy snímků.

Strhující videa 4K se superzoomem
Snadno zaznamenáte video v rozlišení 4K/UHD se snímací frekvencí 30p nebo Full HD (1 080p) se snímací frekvencí až 60p. Čistý výstup HDMI umožňuje sledovat video na externím monitoru již během záznamu. Vestavěný konektor pro mikrofon umožňuje použít externí mikrofon a získat lepší zvuk. Manuální režim videa umožňuje upravovat nastavení expozice při natáčení: ideální při měnícím se osvětlení.

Stopy hvězd a ranní obloha
Funkce časosběrného snímání je ideální pro zachycení oblohy, stop hvězd nebo rozevírajících se rostlin v lese. Můžete zaznamenat magická časosběrná videa v délce kolem 10 sekund a přehrávat je frekvencí 25 nebo 30 sn./s. Motivové programy automaticky nastaví nejvhodnější interval snímání pro daný typ objektu.

Dokonalá stabilita za všech okolností
Stabilní snímky a videa získáte i při snímání z ruky dlouhou ohniskovou vzdáleností nebo při nízké hladině osvětlení. Systém optické redukce vibrací (VR) Nikon s dvojí detekcí umožňuje exponovat s využitím časů závěrky až o 5 EV delších, než by bylo možné bez redukce vibrací. Aktivní režim redukce vibrací poskytuje stabilnější obraz v hledáčku a na monitoru, což je ideální za pohybu.

Zachovejte si kontrolu
Boční ovladač zoomu umožňuje vysouvat objektiv palcem. Stisknutím tlačítka zoomu se skokovým vrácením se objektiv rychle vrátí na širokoúhlejší záběr, abyste snáze našli objekt, který zmizel ze záběru.

Buďte připraveni
Díky sáňkám plné velikosti můžete snadno nasadit příslušenství Nikon, například blesk Speedlight. Můžete vyzkoušet také kolimátor Nikon DF-M1: tento sklopný zaměřovač pomáhá sledovat i rychle letící ptáky a udržet je ve středu záběru.

Zachyťte vše
Režim sledování ptáků umožňuje vybrat tři různé oblasti automatického zaostřování a udrží zaostření na rychle se pohybující objekty. Režim Měsíc optimalizuje nastavení fotoaparátu pro brilantní astronomické snímky. Je ideální pro zachycení všech fází Měsíce.

Zůstaňte ve spojení
Aplikace SnapBridge pro operační systémy iOS a Android umožňuje udržovat neustálé spojení mezi fotoaparátem COOLPIX P950 a chytrým zařízením. Sdílejte snímky. Aplikace SnapBridge pomocí přijímače GPS v chytrém zařízení aktualizuje ve fotoaparátu informace o datu a poloze a umožňuje sledovat vaši trasu. Aplikace SnapBridge navíc umožňuje pomocí chytrého zařízení ovládat zoom a spouštění závěrky fotoaparátu.

OBSAH BALENÍ:
Fotoaparát Nikon Coolpix P950
Popruh AN-DC3
Síťový zdroj/nabíječka EH-73P
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20a
Sluneční clona HN-CP20
Krytka objektivu LC-67
Kabel USB UC-E21

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
Redukce vibrací
Optická (statické snímky), kombinovaná optická a elektronická redukce vibrací (video)
Řízení záblesku
TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky
Konektor pro externí mikrofon
Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)
Obrazové pole
Režim fotografování: cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (oproti výslednému snímku); režim přehrávání: cca 100 % obrazu horizontálně a vertikálně (oproti výslednému snímku)
Objektiv
Objektiv NIKKOR s 83násobným optickým zoomem
Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Otevřený systém, WPA2-PSK
Zdroje energie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20a (součást dodávky), síťový zdroj EH-5b (vyžaduje samostatně dostupný konektor pro připojení síťového zdroje EP-5C)
Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
2 160/30p (4K UHD), 2 160/25p (4K UHD), 1 080/30p, 1 080/25p, 1 080/60p, 1 080/50p, 720/30p, 720/25p, 720/60p, 720/50p, HS 480/4×, HS 720/2×, HS 1 080/0,5×
Konstrukce objektivu
16 čoček/12 členů (včetně 5 optických členů ze skla ED a 1 optického členu ze skla Super ED)
Hledáček
1cm (0,39palcový) elektronický hledáček OLED s cca 2 359 000 pixely a dioptrickou korekcí (-3 až +3 m-)
Režimy činnosti zaostřovacích polí
Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu, zaostřování s detekcí tváří, manuálně (bodový), manuálně (normální), manuálně (širokoúhlý), sledování objektu, střed (bodové pole), střed (normální pole), střed (velkoplošné pole)
Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
IEEE 802.11b/g (standardní protokol bezdrátové sítě LAN)
Doba nabíjení
cca 3 h (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-73P/EH-73PCH a se zcela vybitou baterií)
Světelnost
f/2,8 až 6,5
Výstup HDMI
Mikrokonektor HDMI (typ D)
Obrazový snímač
11mm (1/2,3") obrazový snímač CMOS; Celkový počet pixelů: cca 16,79 milionu
Zaostřovací rozsah
[W]: Cca 50 cm až nekonečno; [T]: Cca 5 m až nekonečno; režim Makro: [W]: Cca 1 cm až nekonečno; [T]: Cca 5 m až nekonečno (Všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu.)
Ukládání dat – formát souborů
Statické snímky: JPEG, RAW (NRW) (formát společnosti Nikon); Video: MP4 (obraz: H.264/MPEG-4 AVC, zvuk: stereofonní zvuk AAC)
Sáňky pro upevnění příslušenství
Standardní sáňky ISO 518 se středovým synchronizačním kontaktem, datovými kontakty a aretací
Rozměry (Š × V × H)
Cca 140,2 × 109,6 × 149,8 mm (bez výstupků)
Řízení expozice
Programová automatika s flexibilním programem, clonová automatika, časová automatika, manuální expoziční režim, expoziční bracketing, korekce expozice (-2 EV až +2 EV v krocích po 1/3 EV)
Maximální výstupní výkon Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
9,2 dBm (EIRP)
Provozní podmínky – teplota
0 °C až 40 °C
Zvětšení
Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 8 000 mm u kinofilmu a formátu FX); až 3,6× při záznamu videa ve formátu [2160/30p] (4K UHD) nebo [2160/25p] (4K UHD)
Stativový závit
1/4" (ISO 1222)
Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
2 412 až 2 462 MHz (kanály 1 až 11)
Konektor(y) pro připojení příslušenství
Kompatibilní s následujícím příslušenstvím (dostupné samostatně): Kabelová spoušť MC-DC2, Bezdrátové dálkové ovládání WR-R10/WR-1
Monitor
8,1cm (3,2“) úhlopříčka; výklopný a otočný TFT LCD monitor s cca 921 000 pixely (RGB), širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu
Ukládání dat – média
SD, SDHC, SDXC
Systém souborů
Kompatibilní se standardy DCF a Exif 2.31
Standardy Bluetooth
Specifikace Bluetooth verze 4.1; Pracovní frekvence: Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth Low Energy: 2 402 až 2 480 MHz; maximální výstupní výkon: Bluetooth: 7,2 dBm (EIRP), Bluetooth Low Energy: 7,2 dBm (EIRP)
Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí
cca 1 h 20 min při použití baterie EN-EL20a45
Počet efektivních pixelů
16 milionů (zpracování snímku může počet efektivních pixelů snížit)
Synchronizační čas pro práci s bleskem
Synchronizace se všemi časy závěrky
Clona
Elektronicky řízená šestilamelová irisová clona
Typ závěrky
Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS
Automatické zaostřování
Automatické zaostřování s detekcí kontrastu
USB
Mikrokonektor USB (Nepoužívejte jiný než dodávaný kabel USB UC-E21.), Hi-Speed USB
Rozsah clony
10 kroků po 1/3 EV (W) (režimy A a M)
Citlivost ISO
ISO 100 až 1 600, [100–400], [100–800], [100–1 600] (výchozí nastavení), [100–3 200], [100–6 400], [100], [200], [400], [800], [1 600], [3 200] a [6 400] k dispozici v režimu P, S, A, M, U nebo manuálním režimu videa
Typ
Kompaktní digitální fotoaparát
Korekce expozice
V krocích po 1/3 EV v rozmezí -2 až +2 EV
Hmotnost
Cca 1 005 g (včetně baterie a paměťové karty)
Velikost obrazu (v pixelech)
16 milionů [4 608 × 3 456], 8 milionů [3 264 × 2 448], 4 miliony [2 272 × 1 704], 2 miliony [1 600 × 1 200], 16:9 12 milionů [4 608 × 2 592], 3:2 14 milionů [4 608 × 3 072], 1:1 12 milionů [3 456 × 3 456]
Ohnisková vzdálenost
4,3 až 357 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 24 až 2 000 mm u kinofilmu a formátu FX)
Měření expozice
Měření Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem, Bodové měření
Výdrž baterie
cca 290 snímků při použití baterie EN-EL20a4
Čas závěrky
1/2 000 až 1 s; V režimu P, A 1/2 000 až 2 s (při citlivosti ISO [100–1 600]) nebo 1/2 000 až 30 s (při pevném nastavení citlivosti ISO na [100]); V režimu S, M 1/4 000 (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti, s nejvyšším clonovým číslem (největším zacloněním)) až 30 s (lze nastavit při citlivosti ISO 3 200 nebo nižší); nastavení Bulb a Time (lze nastavit při citlivosti ISO 1 600 nebo menší, v režimu M): Až 60 sekund. Při záznamu videa, 1/8 000 až 1/30 s (při snímací frekvenci [30 sn./s (30p / 60p)]) nebo 1/8 000 až 1/25 s (při snímací frekvenci [25 sn./s (25p/50p)])
Provozní podmínky – vlhkost
85 % nebo méně (bez kondenzace)
Pracovní rozsah blesku (přibližný)
[W]: 0,5 až 11,5 m, [T]: 5 až 7 m (Citlivost ISO: [100–1 600])
Nahrání návodu

Máte návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý v elektronické podobě? Pošlete nám jej, prosím, a pomozte rozšířit naši knihovnu návodů. Děkujeme i za ostatní uživatele.

Pro nahrání návodu je zapotřebí ověření, zda-li nejste robot. Poté se Vám zobrazí tlačítko "Nahrát odkaz" nebo "Nahrát soubor".
Nahrát PDF návod Nahrát DOC návod
Zde vložte odkaz na návod k obsluze tohoto produktu:
Nevkládejte zde nesmysly, jen platný odkaz vedoucí na NÁVOD k obsluze. Děkujeme

NEBO

Zde vložte soubor s návodem k obsluze tohoto produktu:
(60MB max; Povolené formáty: pdf, docx)
Nevkládejte zde životopisy, faktury aj. nesmysly, nýbrž NÁVOD k obsluze. Děkujeme

0%


Stažení návodu

Návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý je možné stáhnout ve formátu PDF na níže uvedeném odkaze.
Stáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černýhttps://download.nikonimglib.com/ archive4/ DeLpe00rbHdl04uWCRL3565s2q11/ P950QSGEUR_(Cz)01.pdf

Stáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černýhttps://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-p950-cerny-41254-cesky-navod.pdf
(PDF file, 3.88 MB)


Technické parametry

Digitální fotoaparát Nikon Coolpix P950 černý

Partnumber VQA100EA
Obecné informace
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like) - Typ fotoaparátu
kompakt
Odolné provedení nemá
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla plast
Závit na stativ Ano
Snímací čip
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru - Druh snímače
CMOS
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie - Rozlišení (foto)
16 Mpx
Formát záznamu foto
Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.
Formát záznamu foto
RAW, JPEG
Objektiv
Optický zoom
Zoom objektivu přibližuje při snímaní vzdálené předměty, je to umožněno přeskupením čoček objektivu a změnou ohniskové vzdálenosti. Čím více přibližujeme, tím více snižujeme světelnost - Optický zoom
83 x
Digitální zoom
Zoom je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Zoom je charakterizován jako poměr nejdelší možné ohniskové vzdálenosti objektivu ku té nejkratší možné.

Digitální zoom - jedná se o výpočet provedený fotoaparátem nebo programem na úpravu fotografií za použití algoritmů, které se snaží omezovat snížení kvality obrazu. Vždy to je ale metoda ztrátová, proto jí kvalitní přístroje nedisponují.
Digitální zoom
166 x
Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)
Hodnota ohniska udává, jak daleko za vstupním členem je složen výsledek obrazového bodu ležícího před objektivem. Čím kratší ohnisko, tím je záběr otevřenější a méně detailní. Krátkou ohniskovou vzdáleností se tak fotí například rozsáhlé krajinné scenérie - Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)
24 mm
Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)
Hodnota ohniska udává, jak daleko za vstupním členem objektivu je složen výsledek obrazového bodu ležícího před objektivem. Dlouhou ohniskovou vzdáleností se tak fotí detailní záběry - Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)
2000 mm
Optická stabilizace
Pracuje na principu plovoucí čočky, která je vložena do optického systému. Poskytuje skvělé výsledky avšak vzhledem k náročnosti takové konstrukce je používán pouze u poloprofesionálních či profesionálních zařízení - Optická stabilizace
Ano
Elektronická stabilizace
Elektronický stabilizátor ke své funkci využívá rozdíl mezi fyzickým a efektivním počtem bodů obrazového snímače. Neposkytuje tak kvalitní výsledky které je schopen nabídnout stabilizátor optický, avšak je konstrukčně vcelku nenáročný a proto se objevuje i v lacinějších zařízeních - Elektronická stabilizace
Ano
Světelnost objektivu (f)
Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu - Světelnost objektivu (f)
2.8 – 6.5
Nejkratší čas expozice
Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
Nejkratší čas expozice
1/2000 s
Nejdelší čas expozice
Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.

Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.
Nejdelší čas expozice
30 s
Min. citlivost (ISO)
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
Min. citlivost (ISO)
100
Max. citlivost (ISO)
Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu - Max. citlivost (ISO)
6400
Displej a hledáček
Typ hledáčku
Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně - Typ hledáčku
elektronický
Velikost LCD
Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje - Velikost LCD
8.1 cm
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje">Rozlišení LCD
921000 pix
Dotykový displej
Dotykový displej umožnuje ovládat přímo dotykem bez použití funkčních kláves - Dotykový displej
ne
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí - Polohovatelný displej
natáčecí
Interní blesk Ano
Kreativní režimy
Pomocí kreativních režimů lze fotografie upravovat ještě ve fotoaparátu. Jde o základní a snadné úpravy pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou fotografie složitě upravovat v počítači. Jedná se např. o režimy "černobílý", "sépie", "rybí oko" apod - Kreativní režimy
Ne
Rozhraní
Wi-Fi
Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech - Wi-Fi
Ano
NFC
NFC je technologie pro přenos informací dotekem. Používá se třeba pro rychlé spárování Bluetooth zařízení. Potom se stačí dotknout televize mobilem s NFC a rovnou můžete na obrazovce promítat fotky z telefonu - NFC
Ne
Bluetooth
Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat - Bluetooth
Ano
Záznam videa
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci - Max.rozliš.videa
4K (3840x2160) pix
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní - Barva
černá
Další parametry
Typ baterií
Napětí, laicky řečeno, udává sílu baterie. Pokud kapacita baterie značí, jak dlouho baterie může pracovat, pak napětí symbolizuje, jak velkou námahu zvládne - Typ baterií
Li-Ion akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 14.0 cm
Výška výrobku 11.0 cm
Hloubka výrobku 15.0 cm
Hmotnost výrobku 1.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 27.6 cm
Výška balení 17.0 cm
Hloubka balení 18.4 cm
Hmotnost balení 1.7 kg

Hodnocení

100% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 54 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte je vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Zpracování osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:

Hledám návod / Žádost o návod

Vaše nejnovější žádosti o návod:

Dobrý den, sháním český manuál pro digitální piáno KORG B2/B2SP/B2N. Na internetu i u výrobku je dostupný pouze v angličtině. Díky mo...
Prosím o nedodaný návod na obsluhu "Bluetooth Headset Jabra BT 2046. Děkuji....
Elektrokoloběžka ELS MOTO Q05 dual motor 2x800W (1600 W) bat. Li-on 26Ah...
Amazon echo dot 4...
Prosím o zaslání návodu na použití pomalého hrnce Delimano 18in1...

Jste-li spokojeni, podpořte nás zasláním libovolné částky na účet Fio 2501624072/2010.
Příspěvek použijeme na rozvoj těchto stránek. Děkujeme!
QR platba

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Dotaz
Autor: Li
Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 42
Dobrý den. Jak lze prosím zvýšit výdrž baterie u hodinek Xiaomi amazfit gtr 42? Mám je teprve druhým rokem,ráno nabiji na 100 procent a večer je baterie pouze na 20-30 procent. využívám pouze krokoměr (jsem nemocná a nyní na nachodim max 2000 kroků)a spánkový d...
Automatické vypnutí telefonu
Autor: Romana
Mobilní telefon Samsung Galaxy S20 FE
Dobrý den, nemohu najít automatické vypnutí telefonu v nastavený čas. Jsem zvyklá jej na noc vypínat a pred spaním poslouchat hudbu. Má tento typ s20 fe tuto funkci? Děkuji za odpověď Pelikánová ...
Otazka
Autor: Nikola
Elektrické autíčko Made Lamborghini červené
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ci je možné dokúpiť náhradné diaľkové ovládanie a ešte jednu chybu mame auto na pedál cuva ale nejde vpred. Ďakujem za odpoveď ...
Nahle začala tect nádoba
Autor: Lenka Kapitánová
Zvlhčovač vzduchu Rowenta Aqua Perfect HU5220F0
Dobrý den, prosím je možnost poradit, náhle nám začala tect nádoba ze během chvilky vytéká voda cela nádoba a chvilku funguje jen chvilku ,pak zase jde pára a znovu pak vypusti celou nadobu vody, co je špatně? Nikdy to neudělalo a teď od posledního naplnění v...
clona
Autor: Denisa Nemčeková
Digitální fotoaparát Canon IXUS 190 orig.pouzdro
Dobrý deň mám tento foťák , ale neviem si na no nastaviť clonu f manuálne neviem to nájsť v nastaveniach , dá sa to na tomto fotoaparáte a kde?...

PDF návody
Knihovnu průběžně doplňujeme. Naposledy přidané návody ke stažení:

Detail - Gril ROHNSON R-250
https://rohnson.cz/ wp-content/ uploads/ 2018/ 03/ R-250-CZ-MANUAL.pdf
Detail - Tiskárna multifunkční Samsung SL-C480
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ tiskarna-multifunkcni-samsung-sl-c480-19491-cesky-navod.pdf
Detail - Mobilní telefon Aligator VS 900 Senior
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ mobilni-telefon-aligator-vs-900-senior-dual-sim-cerny-stribrny-3873-cesky-navod.pdf
Detail - Ovladač Xiaomi Yeelight Remote Control
https://old.xiaomicesko.cz/ temp/ manuals/ attachment/ Xiaomi%20Mi%20LED%20Ceiling%20Light_SK.pdf
Detail - Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS šedé
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ chytre-hodinky-xiaomi-amazfit-gts-sede-37405-cesky-navod.pdf


Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina Lošáková: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír Pala: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana Kelnarová: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz
Jak přeložit PDF do češtiny Podpořte nás DMCA Sitemap.xml © 2021