NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Obsah českého návodu Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý
 • Zařazení produktu: Smartphone Aligator
 • Značka: Aligator
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Aligator Smartphone

Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý
Návod k obsluze Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Aligator a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Aligator návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Aligator výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Aligator S6550 Senior, modrá


Společnost Aligator se kromě jiného soustředí na elektroniku určenou pro seniory. Perfektní demonstrací toho je i chytrý mobil S6550 Senior, který disponuje Androidem 12 a 8jádrovým procesorem pro rychlé reakce, ale přesto je snadno ovladatelný díky speciálnímu prostředí Big Launcher. Snadno se tak starším osobám ovládá skrze 6,3palcový displej, i tak ale nabízí všechny aplikace, které potřebují a chtějí využívat, abyste mohli být například v kontaktu s rodinou a přáteli.
Navíc má také zabudovaný 13Mpx fotoaparát, aby se senioři mohli o zážitky podělit s přáteli a rodinou. Velmi důležitá je pak také funkce SOS Locator, která může zachránit život, stejně jako oceníte zabezpečené přihlášení do telefonu prostřednictvím funkce rozpoznání obličeje a čtečky otisku prstů.
 

Klíčové vlastnosti:


 • Intuitivní prostředí Big Launcher
 • 13Mpx fotoaparát pro krásné fotografie i videa
 • Služba SOS Locator, která může zachránit život
 • Zabezpečené přihlášení s technologií rozpoznání obličeje a čtečkou otisku prstů
 • Skvěle čitelný 6,3palcový displej
 • Hladké reakce díky Androidu 12 a osmijádrovému procesoru

Konečně smartphone na míru ušitý seniorům!
 

Big Launcher


Aligator nasadil oceňovanou nadstavbu BIG Launcher, díky níž je snadné telefon obsluhovat pro naprosté začátečníky i seniory stejně jako pro osoby se zrakovým postižením nebo omezením motoriky. Prostředí je výborně čitelné a navrženo tak, aby se s ním během pár minut sžil naprosto každý – přesto nabízí vše důležité. 

Všechny aplikace, které potřebujete


WhatsApp, Messenger, Skype, Viber a další aplikace nejen pro komunikaci! Telefon se intuitivně obsluhuje, aby to zvládl každý, přesto nabízí všechny užitečné aplikace, abyste mohli být neustále v kontaktu. 

SOS Locator


Díky službě SOS Locator si můžete přivolat okamžitou pomoci, kdykoli je potřeba, prostřednictvím SOS tlačítka přímo na hlavní obrazovce. Po jeho stisku mobil automaticky zavolá na přednastavené telefonní číslo a zároveň odešle nouzovou SMS zprávu s přesnou polohou telefonu. 

Velkokapacitní výměnná baterie


Mobil má integrovanou baterii o působivé kapacitě 3 900 mAh, která zajišťuje celodenní výdrž. Navíc je velkou výhodou to, že je snadno uživatelsky vyměnitelná, takže si můžete klidně pořídit náhradní a výdrž mobilu zdvojnásobit. 

13Mpx fotoaparát


Od nynějška budete pořizovat krásně ostré fotografie prostřednictvím 13megapixelového fotoaparátu, jenž dodal Samsung. Ty pak můžete okamžitě sdílet s vašimi přáteli a rodinou například na sociální sítě díky připojení 4G LTE nebo Wi-Fi. 

Čtečka otisku prstů i odemykání pomocí obličeje


Aby bylo vše ve vašem telefonu jako v trezoru, najdete na zadní straně čtečku otisku prstů. Ta vystaví stopku všem nepovolaným osobám. Využít můžete také moderní rozpoznávání obličeje. 

8jádrový procesor


Rychlé reakce zajišťuje osmijádrový 64bitový procesor SC9863, jenž přináší výrazný nárůst výkonu, ale současně minimalizuje spotřebu pro prodloužení výdrže na maximum. K maximální efektivitě mu navíc pomáhá umělá inteligence. 

128 GB prostoru pro vaše data


Aligator S6550 Duo ve své třídě naprosto dominuje úložným prostorem, když pro vaše data nabízí neuvěřitelných 128 GB. Kromě toho ale podporuje také paměťové karty microSD (až 512 GB).
Smartphone, na který se mohou senioři spolehnoutS6550 Senior je vybaven speciálním prostředím, které zásadně zjednodušuje používání dotykového telefonu. Ovládání všech běžných funkcí smartphonů teď zvládnou a mohou si užít i naprostí začátečníci.Snadno a rychle - speciální prostředí Big LauncherNadstavba BIG Launcher, která je součástí S5550 Senior, umožňuje snadno používat smartphone seniorům, začátečníkům, ale i lidem se zrakovým postižením nebo omezením motoriky. Všichni tito uživatelé ocení jednoduché a výborně čitelné prostředí. Díky zjednodušenému ovládání se nemusí bát, že si omylem něco smažou nebo nechtěně spustí některou z mnoha funkcí.SOS Locator - rychlé přivolání pomoci a určení polohy S6550 Senior podporuje službu SOS Locator. Přímo na hlavní obrazovce se nachází tlačítko SOS, které umožňuje snadno přivolat pomoc. Po stisku tlačítka telefon automaticky vytočí přednastavené telefonní číslo a zároveň odešle nouzovou SMS zprávu, která obsahuje i přesnou polohu telefonu. Příjemce zprávy si tak jedním kliknutím snadno zobrazí v mapě, kde se telefon nachází.Čtečka otisků prstů a odemykání pomocí obličeje Bezpečí a komfortDíky vestavěné čtečce otisků prstů jsou Vaše data v bezpečí a přitom pohodlně dostupná. Odemykání pomocí vašeho obličeje zase usnadňuje rychlý přístup pro majitele telefonu.Velkokapacitní výměnná baterieBezmála 4 tisícovky mAh zajistí Vašemu telefonu dostatek energie na celodenní použití. Baterie je navíc jednoduše vyměnitelná, v duchu moderních trendů a požadavků na udržitelnost. Na konci její životnosti si jednoduše pořídíte novou a vyměníte si ji v telefonu sami. Kromě toho si můžete pořídit jednu náhradní a prodloužit si tak dobu používání bez nabíječky. Stačí baterii jednoduše vyjmout z telefonu, vyměnit ji za nabitou a pokračovat v používání, což se hodí třeba na cestách.Vysoký výkon 8 jader a obří pamět úložiště 128GBRychlé reakce bez čekání! Nový 64-bit procesor SC9863 s 8 jádry typu ARM Cortex A55 znamená podstatný nárůst výkonu a přitom nižší spotřebu. Až 6x rychlejší zpracování úloh umělé inteligence než u předchozí generace jader. A to vše při hospodárnějším využití baterie.13 Mpix fotoaparát Foťte, natáčejte, sdílejte se světem 13Mpix fotoaparát se snímačem Samsung je skvělou volbou pro pořizování snímků a zaznamenání důležitých okamžiků vašeho života. Díky aplikacím a rychlému 4G/LTE a Wi-Fi připojení ihned můžete své fotografie a videa snadno odesílat rodině, přátelům nebo sdílet na sociálních sítích.


Návod k obsluze Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 16 stránek, formát PDF, velikost souboru 0.46 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Technické parametry

Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Záruka 24 měsíců
Partnumber AS6550SENBE
Distribuce
Distribuce
Výrobek z oficiální distribuce je možné reklamovat v jakémkoliv autorizovaném servisu. Případná reklamace výrobku, který pochází z distribuce EU, nebo mimo EU, musí být vyřizována přímo u prodejce, kde byl výrobek zakoupen - Distribuce
oficiální ČR
Displej
Úhlopříčka displeje
Výrobci udávají velikost displeje v palcích (jedná se o měrnou jednotku, kdy 1" = 2,54 cm). Rozměr displeje se měří úhlopříčně - Úhlopříčka displeje
6,3
Typ displeje
Typ displeje by měl hrát při výběru nového zařízení určitě důležitou roli. Označuje totiž technologii zobrazení, u nichž mohou být velké rozdíly - Typ displeje
IPS LCD
Rozlišení displeje
Rozlišení displeje udává kvalitu zobrazení obsahu, jakou displej dokáže využít. Čím více pixelů (bodů), tím jemnější obraz se vám naskytne - Rozlišení displeje
1500 × 720 bodů
Obnovovací frekvence displeje
Obnovovací frekvence displeje udává, kolik snímků za sekundu dokáže displej zobrazit. Špičkové telefony se dnes pyšní vysokou obnovovací frekvencí, zpravidla se jedná o 90, 120, nebo až 144 Hz. Při vyšší obnovovací frekvenci dochází k menším prodlevám, menšímu trhání obrazu a také ke zkrácení reakční doby displeje - Obnovovací frekvence displeje
60 Hz
Tvar výřezu
Typ vykrojení displeje telefonu, ve kterém je ukryt přední snímač a další senzory - Tvar výřezu
kapka
Konstrukce a systém
Výrobce procesoru Unisoc
Model procesoru SC9863A
Počet jader
Od počtu jader se odvíjí jak výkon, tak spotřeba energie zařízení. Více jader obvykle znamená více operací/vteřinu = vyšší výkon, který oceníte např. při hraní her či přehrávání videa - Počet jader
osmijádrový
Frekvence procesoru
Je uváděna v hertzech, megahertzech nebo gigahertzech (Hz, MHz, GHz) a udává hodnotu výpočtů přístroje za jednu vteřinu. Větší frekvence = vyšší výkon procesoru - Frekvence procesoru
1 600 (1,66 GHz) MHz
Typ Sim karty nano SIM
Konfigurace karet
Označuje možné kombinace fyzických i virtuálních SIM a paměťových karet. Pokud je u telefonu uvedeno „Dual SIM″, můžete v něm mít uloženy dvě SIM karty, tedy využívat dvě čísla pro jedno zařízení. Často se také setkáte s označením „Hybridní slot″, jež umožňuje buď kombinaci 2 SIM karet, nebo kombinaci 1 SIM karty a paměťové karty, se kterou ihned navýšíte vnitřní paměť telefonu - Konfigurace karet
Dual SIM (2× SIM)
Konstrukce telefonu pro seniory, dotykový
Stupeň krytí
Určuje odolnost zařízení proti vniknutí prachu a vody. Označuje se zkratkou „IP″ plus dvouciferné číslo. První číslice označuje ochranu před vniknutím cizích předmětů, druhá slouží na stupeň proti vniknutí vody. Zjednodušeně platí, že čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost - Stupeň krytí
nemá
Operační systém
Operační systém je základem každého telefonu. Slouží k ovládání zařízení uživatelem a umožňuje např. instalaci aplikací či využívání internetových služeb. K nejvíce rozšířeným systémům patří Google Android a Apple iOS - Operační systém
Android 12.0
Nadstavba systému
Chytré telefony v sobě mohou mít nadstavbu, která k základnímu operačnímu systému přináší nový design a funkce. Tyto nadstavby si každý výrobce telefonů vyvíjí sám - Nadstavba systému
čistý Android
Notifikační dioda
Notifikační LED dioda vás (nejčastěji) blikáním informuje např. o zmeškaném volání, SMS a dalších notifikacích. U moderních smartphonů však výrobci od její výroby upouštějí - Notifikační dioda
Ne
Paměť
Interní paměť
Kapacita vnitřního úložiště, které slouží k uchovávání dat, např. písniček, aplikací či fotek - Interní paměť
128 GB
Velikost paměti RAM
Velikost operační paměti, která spolu s procesorem zajišťuje plynulý chod zařízení - Velikost paměti RAM
3 GB
Podporované paměťové karty / typ karty
Udává typ karty, kterou můžete v zařízení využívat k rozšíření paměti - Podporované paměťové karty / typ karty
microSD, microSDHC, microSDXC
Maximální velikost paměťové karty
Udává max. velikost paměťové karty, kterou je možné do telefonu vložit - Maximální velikost paměťové karty
512 GB
Navigace
Bezdrátové technologie
K nejvíce využívaným bezdrátovým technologiím patří A-GPS (GPS přijímač zabudovaný v telefonu), Bluetooth (standard pro bezdrátovou komunikaci), GPS, Wi-Fi, NFC (nejčastěji využívána pro bezkontaktní placení), Beidou (lokalizace zařízení), Galileo (navigační systém) či GLONASS (globální družicový navigační systém) - Bezdrátové technologie
GPS, Wi-Fi, 4G/LTE, Galileo, Bluetooth, GLONASS
Podporované sítě
Síťová frekvence (GSM) 900, 850, 1 800, 1 900 MHz
Síťová frekvence (3G) 900, 2 100, 850 MHz
Síťová frekvence (LTE) 2 100, 1 800, 2 600, 800, 900 MHz
Fotoaparát
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení zadního fotoaparátu 13 Mpx
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 5 Mpx
Funkce fotoaparátu
Udává možnosti fotoaparátu telefonu, které vylepší vaše fotografie a videa - Funkce fotoaparátu
přisvětlovací dioda, automatické ostření
Stabilizace obrazu
Stabilizace obrazu eliminuje rozmazané fotky nebo poskakující videa. U mobilů rozlišujeme elektronickou a optickou stabilizaci. Zatímco elektronickou najdeme spíše u levnějších modelů a poradí si poměrně dobře pouze s fotkami, optická stabilizace se chová podobně jako stabilizovaný držák. Pomocí gyroskopů v optice foťáku zvládne udržet stabilní obraz videa a oceníte ji také u focení nočních snímků.

">Stabilizace obrazu
bez stabilizace
Akumulátor
Kapacita akumulátoru
Udává výdrž baterie zařízení - Kapacita akumulátoru
3900 mAh
Vlastnosti baterie
Reverzní bezdrátové nabíjení umožňuje používat telefon pro nabíjení dalších zařízení, jako jsou chytré hodinky nebo sluchátka. Nabíjené zařízení musí podporovat bezdrátové nabíjení. Reverzní kabelové nabíjení umožňuje nabíjet ostatní zařízení přes propojený kabel - Vlastnosti baterie
vyjímatelná baterie
Konektivita a rozhraní
Konektor
Konektor je označení pro fyzické rozhraní zařízení, ke kterému je možné připojit nabíjecí či datový kabel. Mezi nejvíce využívané konektory patří microUSB, univerzální USB-C a Lightning pro zařízení značky Apple.
Konektor
USB-C
Jack 3,5 mm
3,5mm jack je nejvyužívanější konektor, který slouží pro připojení drátových sluchátek nebo reproduktoru - Jack 3,5 mm
Ano
OTG
">OTG
Ne
Senzory a zabezpečení
Zabezpečení
Udává typ ochrany zařízení, která brání zneužití dat cizí osobou - Zabezpečení
odemykání obličejem, čtečka otisku prstů na těle
Senzory senzor přiblížení (proximity)
Další parametry
FM rádio
Zabudovaný FM tuner, který vám umožní naladění a poslech libovolného rádia v místě pokrytí - FM rádio
Ano
V balení výrobku nabíjecí kabel, uživatelská příručka, nabíjecí adaptér, mobilní telefon, baterie
Barva telefonu modrá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 7.7 cm
Výška výrobku 16.0 cm
Hloubka výrobku 1.0 cm
Hmotnost výrobku 0.2 kg
Rozměry balení
Šířka balení 17.6 cm
Výška balení 4.5 cm
Hloubka balení 10.0 cm
Hmotnost balení 0.4 kg

Hodnocení

100% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 94 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Nový komentář k Mobilní telefon Aligator S6550 Senior modrý

Předmět: prosím o návod použití zapnout hovor,vypnout,posílání sms
Datum: 30.11.2023 19:14:30Autor: Václav
návod k použití zapnout hovor,vypnout,posílání sms
Odpovědět

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Robo Pong 2055...
d link dap 1610...
Prosím o závoz vakuovačky VM 500 Děkuji...
Žádám o návod k obsluze televizoru TCL 50P635. Děkuji Polkoráb ...
Onkyo HT-R518, předem moc díky...
Manual Casio 5161 LWC - M 100 DSE...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Čistička vzduchu Tesla smart Air Purifier
Autor: Jarmila
Čistička vzduchu Tesla Smart Air Purifier
Dobrý den chci se zeptat když je čistička vypnutá tak se uvnitř vrtule občas pootočí a dělá to celkem hlasitý zvuk. Co s tím udělat....
Dotaz na nabijeni
Autor: Rostislav
Elektrická koloběžka Bluetouch BTX250
Dobry den mam problem po zime nam nejde nabit kolobezka . nabijecka sviti zelene ale nenabiji .kdyz zmacknu start na riditkach tak problikne displej a nic....
Dotaz
Autor: Tomáš
Sluchátka Baseus bowie mz10
Pravé sluchátko se mi vybíjí dříve čím to může být ...
neprotéká čistá voda z nádržky
Autor: neznámý
Tyčový vysavač Leifheit 11922 REGULUS Aqua
Dobrý den, úplně nový vysavač podle návodu chci uvést do provozu. Bohužel po stisknutí páčky, aby se namočil čistící váleček, neteče z nádržky žádná voda. Trysky nemohou být ucpané, když ještě nebyl zapojen. Nevím, kdo by mně mohl poradit. Pokud měl...
USB 3.2 gen1 flash drive 64GB
Autor: Miroslav
USB Flash Goodram UME2 64GB USB
Po vlozeni do note booku hlasí chybu:Chyba pri pripájaní / dev/ sdb1 na / media/ rodina/ 6745-2301: neznámy typ súborového systému 'exfat' Ako mam dalej postupovat...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou