NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Obsah českého návodu Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm
 • Zařazení produktu: Objektivy Nikon
 • Značka: Nikon
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Nikon Objektivy

Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý
Návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Nikon a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Nikon návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Nikon výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Nikon NIKKOR Z 70–180 mm f/2.8, černá


Teleobjektiv Nikon NIKKOR s ohniskovou vzdáleností 70–180 mm a zoomem formátu FX je ideální volbou pro fotografy či kameramany přírody, letadel i sportovních akcí. Stejně tak se ale se svými špičkovými vlastnostmi hodí na focení portrétů a natáčení videí. S jeho pomocí si přiblížíte i vzdálené detaily ve vysokém rozlišení a skvělé ostrosti.
Tento model má bajonet Z pro Full-frame zrcadlovky Nikon.

Vysoká všestrannost


Nejkratší ostřicí vzdálenost při ohniskové vzdálenosti 180 mm je 0,85 m, při ohniskové vzdálenosti 70 mm je to dokonce 0,27 m, a tak bez problému získáte ostré snímky objektů, které se nacházejí nečekaně blízko. Díky tomu je teleobjektiv NIKKOR skvělou volbou nabízející všestranné použití.
 


 

Klíčové vlastnosti:


 • Teleobjektiv vhodný na focení zvířat, sportu i portrétů
 • Malá zaostřovací vzdálenost umožňuje různá použití
 • Lehká konstrukce s vnitřním zoomováním pro váš komfort
 • Pohotové automatické ostření zachytí pohybující se objekty
 • Možnost použití telekonvertoru pro ještě větší rozsah
 • Tichý provoz z něj činí ideální volbu na pořizování videí
 • Odolné tělo s dobře umístěnými ovladači

 
S automatickým zaostřováním pořídíte dechberoucí ostré portréty i záběry pohybujících se zvířat nebo sportovců.
 

Přináší novou perspektivu


Překvapivě nízká hmotnost objektivu vám umožní dostat se na mnohem více zajímavých míst, aniž byste s sebou museli nést přehnanou zátěž. Při fotografování nebo panorámování z ruky pak jistě oceníte optimální vyvážení. 

Zachytí pohybující se objekty


Ptáci, divoká zvířata i sportovci jsou jeho specialitou. Automatické zaostřování pohotově zachytí i objekty v pohybu. Navíc je mimořádně tiché, což znamená, že při pobytu v přírodě nevyplaší sledované objekty a nebude rušit ani při natáčení videí. 

Rozproudí vaši kreativitu


Clonu lze po celé délce zoomu otevřít na hodnotu f/2.8. Rázem tak získáte ideální nastavení pro fotografování při nízkém osvětlení. Nebo můžete vytvořit fantastický bokeh, který dá naplno vyniknout portrétovanému objektu. 

Kompatibilní s telekonvertory


Potřebujete ještě větší dosah? Pak jistě oceníte, že objektiv Nikkor můžete párovat s telekonvertory z řady Z, například s lehkým Z TC-2.0×. Tím prodloužíte ohniskovou vzdálenost až na hodnotu 360 mm, čímž zdvojnásobíte měřítko zobrazení objektivu a dosáhnete téměř životní velikosti 0,96×. 

Pořídí bezvadná videa


Velký dosah a tiché zaostřování přímo pobízejí k natáčení videí s komprimovaným pozadím a překvapivými detaily, které pouhé oko často ani nevidí. Zařízení navíc potlačuje změny ohniskové vzdálenosti při přeostřování. To znamená, že obrazový úhel zůstává stejný, i když se objekt pohybuje směrem k vám nebo od vás. 

Odolný design


Nikon NIKKOR Z 70–180 mm f/2.8 má spolehlivě utěsněné tělo, jímž neproniknou částečky prachu ani vody. Přední optický člen je navíc opatřen fluorovou vrstvou, jež odpuzuje mastnotu a vlhkost. Nevznikají na ní šmouhy, takže se také velmi snadno čistí. 

Komfortní obsluha


Pro změnu ohniskové vzdálenosti z nejkratší na nejdelší stačí otáčet kroužkem zoomu, který je navíc opatřen vroubky pro pevnější úchop. K dispozici budete mít příkazový kroužek pro rychlé individuální nastavení. Jistě také oceníte možnost aretace zoomu v pozici 70 mm. 

Příslušenství v balení: 


 • Přední krytka objektivu LC-67B
 • Zadní krytka objektivu LF-N1
 • Sluneční clona HB-113
 • Pouzdro na objektiv CL-C2

Všestranný teleobjektiv se zoomem


Extrémně lehký a vysoce všestranný objektiv s vysokou světelností a tichým provozem NIKKOR 70-180mm f/2.8 vám umožní zachytit něco výjimečného v každé situaci. Od lichotivých portrétů až po intimní záběry městských a přírodních krajin. Od akčních snímků ve velkém měřítku až po blízké snímky přírody z malých vzdáleností s krásně rozmazaným pozadím. Objektiv mnoha možností.

Vysoká pevná světelnost f/2,8


Otevřete clonu na pevnou hodnotu f/2,8 pro fotografování za nízké hladiny osvětlení nebo pro použití nižších hodnot citlivosti ISO, resp. pro použití kratších časů závěrky pro zmrazení pohybu. Stačí jednou nastavit clonu a čas závěrky a poté lze libovolně měnit nastavení zoomu a kompozice obrazu v rámci celého rozsahu ohniskových vzdáleností 70–180 mm bez ovlivnění expozice. Při použití clony f/2,8 můžete také zdůraznit portrétní snímky pomocí jemného rozmazání pozadí (bokeh).

Ostré snímky zblízka


Pro větší všestrannost nabízí tento teleobjektiv extrémně malé zaostřitelné vzdálenosti, takže můžete pracovat zblízka bez ovlivnění ostrosti obrazu. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost objektivu je pouhých 0,27 m při nejkratší ohniskové vzdálenosti (70 mm) a 0,85 m při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti (180 mm).

Telekonvertory Z pro ještě větší dosah


Prodlužte svůj dosah pomocí lehkých telekonvertorů řady Z a změňte objektiv NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 ve výkonný objektiv pro makrofotografii! TELEKONVERTOR Z TC-2,0× umožňuje získat ohniskovou vzdálenost 360 mm a zdvojnásobit měřítko zobrazení objektivu pro dosažení téměř životní velikosti 0,96×. Použijete-li TELEKONVERTOR Z TC-1,4×, získáte nejdelší ohniskovou vzdálenost 252 mm.

Kinematograficky působící videa


Díky proměnné ohniskové vzdálenosti tohoto teleobjektivu, tichému zaostřování a potlačeným změnám ohniskové vzdálenosti při přeostřování je NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 ideálním objektivem rovněž pro video. Snadno získáte kinematograficky působící záběry – bez ohledu na to, jestli jednoduše filmujete akce z větší vzdálenosti, využíváte malou hloubku ostrosti objektivu pro získání výrazných záběrů z blízka, resp. pracujete tvůrčím způsobem s delšími ohniskovými vzdálenostmi pro získání paralaktického účinku.

OBSAH BALENÍ


Krytka objektivu LC-67B (přední krytka)
Krytka objektivu LF-N1 (zadní krytka)
Sluneční clona HB-113
Pouzdro na objektiv CL-C2


Návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý

Stažení PDF návodu k obsluze pro Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f 2.8 černý není v současné době možné. Soubor není připraven.


Technické parametry

Objektiv Nikon NIKKOR Z 70-180 mm

Záruka 24 měsíců
Partnumber JMA721DA
Další parametry
Typ bajonetu
Bajonet slouží k uchycení objektivu k tělu zrcadlovek a některých typů kompaktů. Bajonet zajistí vzájemnou komunikaci mezi fotoaparátem a objektivem. Každý výrobce má svůj vlastní systém uchycení - Typ bajonetu
Nikon Z
Typ objektivu zoom
Rozdělení dle ohniska teleobjektiv
Min. ohnisková vzdálenost
Min. ohnisková vzdálenost určuje, kolik se vám toho na snímek vejde. Menší ohnisková vzdálenos = větší kus scény na snímku - Min. ohnisková vzdálenost
70 mm
Max. ohnisková vzdálenost
Max. ohnisková vzdálenost udává max. přiblížení objektu. Delší ohnisková vzdálenost = větší zvětšení a naopak. Oceníte ji proto především pro fotografování vzdálených objektů - Max. ohnisková vzdálenost
180 mm
Světelnost objektivu
Světelnost objektivu vyjadřuje množství světla, které je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu - Světelnost objektivu
2.8 f/
Optická stabilizace obrazu
Optická stabilizace obrazu (optical image stabilizer, OIS) je mechanismus, který stabilizuje zaznamenávaný obraz pomocí změny optické cesty (posouvání čoček) k senzoru. Zmírňuje tak problémy s roztřesením přístroje např. při dlouhých časech závěrky nebo u objektivů s douhými ohniskovými vzdálenostmi - Optická stabilizace obrazu
Ne
Konstrukce objektivu 19/14
Min. clonové číslo
Clonové číslo (někdy také zjednodušeně clona, F) určuje, v jakém poměru je ohnisková vzdálenost (f) a průměr vstupní čočky (D). V praxi podle clonového čísla (které bývá popsáno např. f/2,8) poznáme, jak moc je clona objektivu otevřená či zavřená, tedy kolik světla dopadá na senzor fotoaparátu. Světelností objektivu poté rozumíme to, jaké nejnižší clonové číslo u něj lze nastavit.
Min. clonové číslo
2.8 f/
Max. clonové číslo
Clonové číslo (někdy také zjednodušeně clona, F) určuje, v jakém poměru je ohnisková vzdálenost (f) a průměr vstupní čočky (D). V praxi podle clonového čísla (které bývá popsáno např. f/2,8) poznáme, jak moc je clona objektivu otevřená či zavřená, tedy kolik světla dopadá na senzor fotoaparátu. Světelností objektivu poté rozumíme to, jaké nejnižší clonové číslo u něj lze nastavit - Max. clonové číslo
22 f/
Počet lamel clony 9
Min. zorný úhel záběru 13.4 °
Max. zorný úhel záběru 34.2 °
Autofokus
Autofokus (autofocus, AF) neboli automatický zaostřovací systém - Autofokus
Ano
Nejmenší vzdálenost ostření
Vzdálenost ostření udává vzdálenost fotografovaného objektu od senzoru fotoaparátu, při které je objektiv schopen zajistit ostrý obraz - Nejmenší vzdálenost ostření
27 cm
Průměr závitu filtru 67 mm
Odolný vůči vodě Ne
Makro objektiv Ne
Ultrasonické ostření Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 8.4 cm
Výška výrobku 13.1 cm
Hloubka výrobku 15.1 cm
Hmotnost výrobku 0.8 kg
Rozměry balení
Šířka balení 15.1 cm
Výška balení 14.5 cm
Hloubka balení 28.2 cm
Hmotnost balení 1.2 kg

Hodnocení

70% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 3.5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 31 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Yamaha PSR 740...
VERBATIN 43886 CD/DVD SLIMLINE ...
Prosím návod k tiskárně DeskJet 3750, děkuji moc J.L....
tiskárna HP 3750DeskJet...
Dron 988 Pro...
philips HC9420...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

jaký Software Logitech pro MX KEYS S
Autor: neznámý
Klávesnice Logitech MX Keys s opěrkou
Dobrý večer, mam nainstalovaný na nojbuku linux - ubuntu 22 a co mam nainstalovt ke klávesnici MX KEYS S předem děkuji můj meil: vaclavpm@seznam.cz...
Nastavení
Autor: neznámý
WiFi extender TP-Link RE200 AC750 bílý
Potřebuji extender nově nastavit. Zřejmě jsem před x lety změnil heslo, není tam admin. Dá se extender nějak resetovat do výrobního nastavení? Je stále nastaven na starou wifi. Děkuji předem za radu...
Dotaz
Autor: neznámý
Mobilní telefon Xiaomi 11 Lite 5G
Dobrý den, telefon nenačítá Ve slotu 1 SIM kartu. Co s tím? Děkuji....
Čistící tableta
Autor: neznámý
Čisticí tablety pro espressa Krups XS300010
Originál tableta se během cyklu čištění kávového okruhu nerozpustí a na konci čištění propadne do zásobníku na sedlinu. Děkuji za odpověď. KRUPS EA875E10 INTUITION PREFERENCE+...
Manuál - návod TR4650
Autor: Rudolf
Tiskárna multifunkční Canon PIXMA TR4650 černá
Prosím o zaslanie manuálu- návodu v sk alebo cz k tlačiareňni Canon TR4650...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou