NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý Obsah českého návodu Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24
 • Zařazení produktu: Objektivy Nikon
 • Značka: Nikon
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Nikon Objektivy

Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý
Návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Nikon a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Nikon návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Nikon výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7 (JMA109DA), černá 


Širokoúhlý objektiv Nikon NIKKOR Z DX s ohniskovou vzdáleností 24 mm a vysokou světelností vám pomůže naplno rozvíjet vaše kreativní představy. Ohnisko 24 mm je ekvivalentem 36 mm na fotoaparátu formátu FX a je mimořádně všestranné. Ať už fotíte portréty, krajinu nebo pouliční život, výsledné snímky budou mít přirozenou perspektivu s věrnými barvami a perfektní ostrostí. Pevný objektiv NIKKOR je skvělým doplňkem standardního setu se základním zoom objektivem.

Můžete jej mít stále u sebe


Tento všestranný objektiv váží pouze 135 gramů, a tak si jej můžete klidně přibalit do batohu a vzít s sebou na všechna svá oblíbená, ale i neprobádaná místa. Díky jeho malým rozměrům navíc můžete experimentovat s novými úhly pohledu. 

Klíčové vlastnosti:


 • Pevná ohnisková vzdálenost 24 mm je skutečně všestranná
 • Lehké a kompaktní provedení ideální pro každodenní nošení
 • Nízké clonové číslo pro vysokou světelnost i skvělý bokeh
 • Přirozeně reprodukuje tvary a světlo v rozostřených místech
 • Pořizuje úchvatné detaily ze vzdálenosti pouze 18 cm
 • Obsahuje řadu praktických prvků umožňujících videotvorbu
 • Utěsněný design s odnímatelnou sluneční clonou pro větší ochranu

 
Kompaktní tělo s mimořádnou světelností a všestrannými možnostmi použití se stane nezbytnou součástí vaší fotobrašny.
 

Skvělá kvalita za každého světla


Vysoká světelnost f/1.7 pomáhá fotoaparátu zachytit více světla, abyste mohli pracovat s nízkými hodnotami ISO. Výsledkem jsou čisté, perfektně ostré snímky pořízené za nízké hladiny osvětlení. Je vhodný také na focení zvířat v pohybu či sportu, neboť můžete použít krátký čas závěrky, aniž by to mělo vliv na expozici snímače. S tímto objektivem tak výrazně rozšíříte své tvůrčí možnosti. 

Přirozená reprodukce neostrých míst


Při fotografování s plně otevřenou clonou zdůrazníte fotografované objekty, které naplno vyniknou před rozostřeným pozadím. Snímky tak získají nádech hloubky. Neostrá místa svými tvary, barvou i pojetím světla stále působí přirozeným dojmem. 

Zaměřeno na detaily


Potřebujete zachytit miniaturní objekty nebo jejich detailní části? Pak jistě oceníte, že je nejkratší ostřicí vzdálenost tohoto modelu pouze 18 cm. Díky tomu se dostanete mimořádně blízko ke svému objektu a dosáhnete působivých výsledků. 

Hodí se i na videotvorbu


S perspektivou blízkou klasickému 35mm objektivu upřednostňovanému filmaři je tento model skvělou volbou i při natáčení videí. Navíc je velmi tichý a má potlačenou změnu ohniskové vzdálenosti při přeostřování. To znamená, že nebude nijak rušit zvuk videa a v průběhu záznamu si zachová stejný obrazový úhel. 

Spolehlivý design


Díky utěsnění proti prachu a vodním kapkám je tento model vhodný i na focení v exteriéru. Jistě oceníte štíhlou sluneční clonu eliminující výskyt závoje a odrazů. Na objektiv lze také našroubovat filtry, s nimiž získáte ještě více individuálních možností. 

Obsah balení:


 • Objektiv NIKKOR Z DX 24 mm f/1.7
 • Přední krytka LC-46B
 • Zadní krytka LF-N1
 • Sluneční clona HN-42

Kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 24 mm


Ohnisková vzdálenost tohoto objektivu 24 mm formátu DX je širokoúhlá, ale ne příliš, a nabízí obrazový úhel ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 36 mm na fotoaparátu formátu FX: je vynikající pro svou přirozenou perspektivu u snímků krajiny, pouliční fotografie, portrétů a dalších motivů. Všestranný výkon, věrné barvy, vysoká ostrost obrazu a skvělá reprodukce neostrých míst obrazu činí tento objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností perfektním doplňkem vašeho standardního setu se základním objektivem se zoomem.

Klasická všestranná perspektiva


Nasaďte objektiv NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 s pevnou ohniskovou vzdáleností na fotoaparát Nikon Z formátu DX a získáte perspektivu blízkou klasickému objektivu 35 mm u formátu FX, která vám poskytne vynikající úroveň všestrannosti při tvorbě kompozice snímků. Přibližte se a zaplňte celé obrazové pole fotografovaným objektem nebo zůstaňte na místě a zahrňte do záběru i pozadí pro získání snímků s větším kontextem okolí.

Krásná reprodukce neostrých míst obrazu pro působivé snímky


Tvary, barvy, světla: přirozeně působící reprodukce neostrých míst obrazu tohoto objektivu s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností umožňuje snadno umělecky rozmazat pozadí. Fotografování s plně otevřenou clonou f/1,7 zaručuje zvýraznění fotografovaných objektů či portrétů nebo poskytuje vašim snímkům a videím skutečný pocit prostorové hloubky.

Brilantní fotografie za nízké hladiny osvětlení


Bajonet Nikon Z s velkým průměrem a vysoká světelnost f/1,7 umožňují zachytit více světla, takže lze pracovat s nízkými hodnotami citlivosti ISO a stále získat čisté a brilantní snímky při fotografování motivů za nízké hladiny osvětlení. Nebo můžete zmrazit pohyb s využitím krátkých časů závěrky, aniž byste ovlivnili expozici obrazového snímače, a získat výrazné snímky každodenních akcí.

Kreativní snímky zblízka


Pokud jsou vaším tvůrčím cílem detaily objektu, tento 24mm objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností vás nezklame. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,18 m umožňuje pořizovat ostré snímky při umístění přední části objektivu pouze 12,4 cm od fotografovaného objektu. V kombinaci s malou hloubkou ostrosti, které můžete dosáhnout při cloně f/1,7, budou vaše snímky zblízka skutečně velmi působivé.

OBSAH BALENÍ


 • Objektiv NIKKOR Z DX 24mm f/1.7
 • Krytka objektivu LC-46B (přední krytka)
 • Krytka objektivu LF-N1 (zadní krytka)
 • Sluneční clona HN-42


Návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 24 stránek, formát PDF, velikost souboru 1.78 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24 mm f 1.7 černý

Technické parametry

Objektiv Nikon NIKKOR Z DX 24

Záruka 24 měsíců
Partnumber JMA109DA
Další parametry
Typ bajonetu
Bajonet slouží k uchycení objektivu k tělu zrcadlovek a některých typů kompaktů. Bajonet zajistí vzájemnou komunikaci mezi fotoaparátem a objektivem. Každý výrobce má svůj vlastní systém uchycení - Typ bajonetu
Nikon Z
Typ objektivu pevný
Rozdělení dle ohniska širokoúhlý
Min. ohnisková vzdálenost
Min. ohnisková vzdálenost určuje, kolik se vám toho na snímek vejde. Menší ohnisková vzdálenos = větší kus scény na snímku - Min. ohnisková vzdálenost
24 mm
Max. ohnisková vzdálenost
Max. ohnisková vzdálenost udává max. přiblížení objektu. Delší ohnisková vzdálenost = větší zvětšení a naopak. Oceníte ji proto především pro fotografování vzdálených objektů - Max. ohnisková vzdálenost
24 mm
Světelnost objektivu
Světelnost objektivu vyjadřuje množství světla, které je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu - Světelnost objektivu
1.7 f/
Optická stabilizace obrazu
Optická stabilizace obrazu (optical image stabilizer, OIS) je mechanismus, který stabilizuje zaznamenávaný obraz pomocí změny optické cesty (posouvání čoček) k senzoru. Zmírňuje tak problémy s roztřesením přístroje např. při dlouhých časech závěrky nebo u objektivů s douhými ohniskovými vzdálenostmi - Optická stabilizace obrazu
Ne
Konstrukce objektivu 9/8
Min. clonové číslo
Clonové číslo (někdy také zjednodušeně clona, F) určuje, v jakém poměru je ohnisková vzdálenost (f) a průměr vstupní čočky (D). V praxi podle clonového čísla (které bývá popsáno např. f/2,8) poznáme, jak moc je clona objektivu otevřená či zavřená, tedy kolik světla dopadá na senzor fotoaparátu. Světelností objektivu poté rozumíme to, jaké nejnižší clonové číslo u něj lze nastavit.
Min. clonové číslo
1.7 f/
Max. clonové číslo
Clonové číslo (někdy také zjednodušeně clona, F) určuje, v jakém poměru je ohnisková vzdálenost (f) a průměr vstupní čočky (D). V praxi podle clonového čísla (které bývá popsáno např. f/2,8) poznáme, jak moc je clona objektivu otevřená či zavřená, tedy kolik světla dopadá na senzor fotoaparátu. Světelností objektivu poté rozumíme to, jaké nejnižší clonové číslo u něj lze nastavit - Max. clonové číslo
11 f/
Počet lamel clony 7
Min. zorný úhel záběru 61 °
Max. zorný úhel záběru 61 °
Autofokus
Autofokus (autofocus, AF) neboli automatický zaostřovací systém - Autofokus
Ano
Nejmenší vzdálenost ostření
Vzdálenost ostření udává vzdálenost fotografovaného objektu od senzoru fotoaparátu, při které je objektiv schopen zajistit ostrý obraz - Nejmenší vzdálenost ostření
18 cm
Průměr závitu filtru 46 mm
Odolný vůči vodě Ne
Makro objektiv Ne
Ultrasonické ostření Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 4.0 cm
Výška výrobku 7.0 cm
Hloubka výrobku 4.0 cm
Hmotnost výrobku 0.1 kg
Rozměry balení
Šířka balení 9.1 cm
Výška balení 9.1 cm
Hloubka balení 13.6 cm
Hmotnost balení 0.4 kg

Hodnocení

50% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 2.5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 30 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Yamaha PSR 740...
VERBATIN 43886 CD/DVD SLIMLINE ...
Prosím návod k tiskárně DeskJet 3750, děkuji moc J.L....
tiskárna HP 3750DeskJet...
Dron 988 Pro...
philips HC9420...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

jaký Software Logitech pro MX KEYS S
Autor: neznámý
Klávesnice Logitech MX Keys s opěrkou
Dobrý večer, mam nainstalovaný na nojbuku linux - ubuntu 22 a co mam nainstalovt ke klávesnici MX KEYS S předem děkuji můj meil: vaclavpm@seznam.cz...
Nastavení
Autor: neznámý
WiFi extender TP-Link RE200 AC750 bílý
Potřebuji extender nově nastavit. Zřejmě jsem před x lety změnil heslo, není tam admin. Dá se extender nějak resetovat do výrobního nastavení? Je stále nastaven na starou wifi. Děkuji předem za radu...
Dotaz
Autor: neznámý
Mobilní telefon Xiaomi 11 Lite 5G
Dobrý den, telefon nenačítá Ve slotu 1 SIM kartu. Co s tím? Děkuji....
Čistící tableta
Autor: neznámý
Čisticí tablety pro espressa Krups XS300010
Originál tableta se během cyklu čištění kávového okruhu nerozpustí a na konci čištění propadne do zásobníku na sedlinu. Děkuji za odpověď. KRUPS EA875E10 INTUITION PREFERENCE+...
Manuál - návod TR4650
Autor: Rudolf
Tiskárna multifunkční Canon PIXMA TR4650 černá
Prosím o zaslanie manuálu- návodu v sk alebo cz k tlačiareňni Canon TR4650...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou