NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Router Asus RT-AX57, AX3000 černý Obsah českého návodu Router Asus RT-AX57, AX3000 černý
 • Zařazení produktu: WiFi routery a AP Asus
 • Značka: Asus
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Asus WiFi routery a AP

Router Asus RT-AX57, AX3000 černý Router Asus RT-AX57, AX3000 černý Router Asus RT-AX57, AX3000 černý
Návod k obsluze Router Asus RT-AX57, AX3000 černý obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Asus a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Asus návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Asus výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu


Asus RT-AX57 (90IG06Z0-MO3C00), černá


Získejte ze své internetové sítě více s výkonným dvoupásmovým Wi-Fi routerem Asus RT-AX57, který vám umožní připojit více zařízení naráz a pozvednout vaše zážitky ze streamovaného obsahu a oblíbených online her na novou úroveň. Výborně se hodí jak pro ničím nerušené brouzdání po internetu, ale také náročnější hraní online her nebo streamování videa ve vysokém bitrate.
Využívá moderní technologii Wi-Fi 6 a pracuje ve dvou pásmech se 160MHz kanály, takže dokáže zajistit neuvěřitelné celkové rychlosti až 3 000 Mbit/s. Rovněž se můžete těšit i na nádherný černý vzhled s elegantními zlatavými akcenty. O dokonalé pokrytí i nejzazších koutů domácnosti se starají hned čtyři externí antény – a to i v případě, že žijete ve vícepatrové domácnosti. Přenos dat pak bude vždy bezpečný díky pokročilému šifrování WPA3.

Dvě pásma pro maximální rychlost připojení


Jednotka Asus RT-AX57 k připojení využívá dvě pásma (2,4 GHz a 5 GHz) pro přenos Wi-Fi signálu a zdvojnásobuje tak výkon každého z nich. Můžete tedy v jednu chvíli připojit více zařízení díky vysoké dvoupásmové kapacitě sítě (rychlost 574 Mbit/s v rámci 2,4 GHz a 2 402 Mbit/s v 5 GHz). Pásmo 2,4 GHz se skvěle hodí pro vyřizování e-mailů a procházení webových stránek (případně pro použití přes několik zdí), zatímco pásmo 5 GHz pro hraní online her a streamování HD či 4K videí. 

Klíčové vlastnosti:


 • Dvoupásmový Wi-Fi router
 • Moderní standard Wi-Fi 6 přináší vysokou rychlost ve dvou pásmech až 2 402 + 574 Mbit/s
 • Několikanásobně vyšší kapacita připojení díky technologiím OFDMA a MIMO
 • Čtyři externí antény s podporou funkce Beamforming pro široké pokrytí bez mrtvých zón
 • Technologie Asus AiProtection Classic poháněná Trend Micro pro vylepšené zabezpečení a ochranu s automatickými aktualizacemi
 • Snadné nastavení přes aplikaci Asus Router App
 • Rozšířené pokrytí signálem pomocí technologie AiMesh

 
Užijte si dokonale stabilní a neskutečně rychlé připojení k internetu s pokročilým Wi-Fi 6 routerem, určeným především náročným uživatelům. Pracuje ve dvou pásmech a zajistí vynikající pokrytí rychlým internetem v celé domácnosti. Se snadným ovládáním přes aplikaci Asus Router App a vylepšeným zabezpečením Asus AiProtection Classic, včetně podpory šifrování WPA3-Personal.
 

Připojí vás pomocí moderního standardu Wi-Fi 6


Moderní standard Wi-Fi 6 zajistí ještě rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení v celé domácnosti. Snižuje latenci a nabídne zabezpečenou síť s více jak čtyřnásobnou kapacitou pro ještě více zařízení. Ať už vlastníte zařízení s VR, více inteligentních spotřebičů, nebo jednoduše máte ve své domácnosti velké množství realizovaných připojení, Wi-Fi 6 s šířkou kanálu 160 MHz bude tím nejlepším řešením všech vašich požadavků. 


Chytrý procesor, který vylepší vaši síť


Uvnitř šasi routeru se skrývá výkonný čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,7 GHz, který bez sebemenšího problému vyhoví všem požadavkům, směřovaným na ničím nerušený a dlouhotrvající streaming nebo gaming. 


Rychlost nové generace ve dvou pásmech


Užijte si rychlejší a stabilnější připojení k internetu se zařízením Asus RT-AX57 – dvoupásmovým Wi-Fi routerem, který poskytuje standard 1024-QAM pro dramaticky rychlejší bezdrátové připojení. S celkovou rychlostí sítě dosahující přibližně 3 000 Mb/s – 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 2 402 Mb/s v pásmu 5 GHz je několikanásobně rychlejší než klasický router se dvěma pásmy 802.11ac 2x2. Nechybí ani funkce BSS Coloring, zvyšující efektivitu i v signály přeplněném prostředí tím, že každému signálu na stejném kanálu přiřadí jedinečnou barevnou značku a bude ignorovat jiné barevné signály, což umožní routeru okamžitě odesílat požadovaná data. 


Snadné vytvoření inteligentní ultra rychlé domácí sítě


Chcete pokrýt celou domácnost jedinou silnou Wi-Fi sítí? Žádný problém. Využijte technologie Asus AiMesh, spojte několik AiMesh kompatibilních routerů dohromady a zvyšte dosah své sítě při současném odstranění mrtvých zón a zvýšení rychlosti přenosu na maximum. Vytvoření inteligentního domácího pokrytí nebylo nikdy snazší. Síti pak budete moci přiřadit buď jeden nebo více SSID identifikátorů a snadno tak vytvořit a spravovat jednotlivé „podsítě“. 


Silnější a stabilnější síť v celé domácnosti


Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 s technologií OFDMA se budete moci spolehnout na vyšší dosah signálu Wi-Fi a lepší pokrytí rozdělením jednotlivých kanálů na menší subkanály. Ty mají menší šířku pásma, což jim poskytuje o až 80 % vyšší dostupnost, což vede ke stabilnějšímu Wi-Fi připojení po celé domácnosti. Celkem tak oproti předchozí generaci Wi-Fi 802.11ac získáte až 4násobně vyšší síťovou kapacitu, s níž snadno připojíte veškerá vaše domácí zařízení.
 


 


Kompletní zabezpečení na míru jednotlivým uživatelům


Procházejte internet v dokonalém bezpečí. Řešení Asus AiProtection Classic od společnosti Trend Micro s automatickými aktualizacemi obsahuje i protokol zabezpečení s názvem WPA3-Personal přináší nové možnosti zabezpečení pro účinnější boj s kyberhrozbami. Bezpečnější šifrování hesla Wi-Fi a vylepšená ochrana proti brute force útokům chrání vaši domácí Wi-Fi před nezvanými návštěvníky či útočníky a výsledkem je bezpečnější online prostor pro vás i další členy vaší rodiny. Samozřejmostí je i bezplatná pokročilá rodičovská kontrola, takže přesně budete vědět, na jakých stránkách vaše dítě tráví nejvíce času, nebo budete moci ty škodlivé rovnou zakázat. 


Zůstaňte v bezpečí i na veřejných sítích


Bojíte se připojit k veřejným sítím v kavárnách, restauracích, hotelech, letištích nebo veřejné dopravě, protože nikdy nevíte, kdo další může vaši komunikaci odposlouchávat? Tak už se bát nemusíte – jednoduše využijte funkce Asus Instant Guard, používající VPN technologii k vytvoření bezpečného data tunelu, vedoucímu k routeru RT-AX57, takže se budete moci spolehnout na téměř neprolomitelné připojení na jakékoliv veřejné síti, kterou se rozhodnete použít. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.
ASUS RT-AX57 (AX3000) dvoupásmový rozšiřitelný WiFi 6 router, zabezpečení sítě bez předplatného, Instant Guard, pokročilá rodičovská kontrola, integrovaná VPN, kompatibilní s AiMesh, hraní her a streamování, chytrá domácnost

 • Nová generace standardu WiFi - Podpora standardu WiFi 802.11ax zaručuje vyšší efektivitu a propustnost.
 • Velmi rychlá WiFi - RT-AX57 podporuje 1024-QAM pro výrazně rychlejší bezdrátové připojení. Celková rychlost sítě je přibližně 3000 Mb/s - 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 2402 Mb/s v pásmu 5 GHz.
 • Zvýšení kapacity a efektivity - Podpora nejen MU-MIMO, ale také technologie OFDMA pro efektivní přidělování kanálů a komunikaci s více zařízeními současně.
 • Zabezpečení na komerční úrovni kdekoli - Chraňte svou domácí síť pomocí softwaru AiProtection Classic od společnosti Trend Micro™. A když jste mimo domov, ASUS Instant Guard vám poskytne zabezpečenou VPN jediným kliknutím.
 • Snadno rozšiřitelná síť - Vychutnejte si bezproblémový roaming s bohatými pokročilými funkcemi přidáním libovolného routeru kompatibilního s AiMesh.

Určena pro chytrou domácnost
WiFi 6 (802.11ax) je navržena tak, aby zvládla práci s více zařízeními a poskytovala až 4násobnou kapacitu a efektivitu sítě.

WiFi, která jde dál
WiFi 6 poskytuje větší dosah signálu WiFi a až o 80 % lepší pokrytí.

Rychlejší WiFi. Jednodušší používání.
S celkovou rychlostí sítě až 3000 Mb/s je router RT-AX57 1,5krát rychlejší než dvoupásmové routery 802.11ac 2X2.

BSS Coloring zvyšuje efektivitu připojení
WiFi 6 obsahuje novou funkci BSS Coloring, která zvyšuje efektivitu WiFi připojení i v přeplněném prostředí. Pokud dva sousední routery vysílají na stejném kanálu, musí váš router počkat, dokud se kanál neuvolní. S funkcí BSS Coloring identifikuje WiFi 6 router svá data pomocí jedinečné značky kanálu ("barvy"), která se liší od sousedních sítí. WiFi 6 router pak může ignorovat jiné barevné signály na kanálu a okamžitě odesílat data.* To výrazně zkracuje čekací dobu routeru a zvyšuje efektivitu sítě.
*Pokud chcete využít tohoto benefitu, je zapotřebí klient kompatibilní s BSS Coloring.

Nejnovější zabezpečení sítě WPA3
Nová generace zabezpečení WiFi, která přináší nové funkce pro zvýšení ochrany WiFi v osobních sítích. Protokol WPA3 navazuje na více než dekádu trvající rozšiřování protokolu WPA2 a přidává nové funkce, které zjednodušují zabezpečení WiFi, umožňují robustnější ověřování a zvyšují kryptografický výkon na trzích s vysoce citlivými daty.

Udělejte z internetu bezpečnější místo pro všechny
AiProtection Classic s automatickými aktualizacemi je doživotně zdarma. Dokáže blokovat škodlivé webové stránky a detekovat infikovaná zařízení, abyste měli neustále pocit bezpečí.

Více soukromí, kdekoli
Bezplatná veřejná WiFi síť je málokdy bezpečná. Díky VPN technologii Instant Guard můžete prostřednictvím routeru RT-AX57 bezpečně surfovat na veřejné WiFi síti a nastavit ji jediným kliknutím. Navíc je zcela zdarma!

Flexibilní a škálovatelné bezdrátové sítě
Pokud potřebujete větší pokrytí nebo nové funkce, můžete kdykoli jednoduše přidat další kompatibilní router do sítě AiMesh!

Vaše vlastní nastavení, snadné ovládání
Stáhněte si nejnovější aplikaci ASUS router. Díky grafickým ikonám a jasným pokynům můžete snadno spustit RT-AX57 a nastavit speciální funkce přesně podle svých představ.


Návod k obsluze Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 2 stránek, formát PDF, velikost souboru 3.09 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Technické parametry

Router Asus RT-AX57, AX3000 černý

Záruka 36 měsíců
Partnumber 90IG06Z0-MO3C00
SMART Integrace do systému
Amazon Alexa
Alexa je virtuální asistentka od společnosti Amazon. Můžete ji jednoduše ovládat hlasem, stačí mít chytrý reproduktor Amazon Echo nebo speciální aplikaci. Alexa reaguje na hlasové povely – dohledává například informace na internetu, zajistí běžné denní úkoly, jako je nastavení budíku nebo založení schůzky, a může ovládat i spotřebiče v rámci chytré domácnosti. S její pomocí tak třeba zapnete vysavač nebo rozsvítíte světla. Dostupnost asistentů je závislá dle podporovaných jazyků a států - Amazon Alexa
Ano
Další parametry
Počet externích antén
Wi-Fi routery jsou vybaveny anténou, případně anténami pro vysílání Wi-Fi signálu. Anténa může být integrovaná uvnitř modemu, případně umístěna na modemu zvenku/externě. Obecně platí, že externí antény mají lepší šíření signálu než interní. Šíření Wi-Fi signálu je zejména v budovách ovlivněno množstvím zdí, stropů a množstvím překážek, kterými musí signál procházet a je v nich postupně tlumen - Počet externích antén
4
Počet LAN portů 4
Rychlost LAN
Maximální přenosová rychlost LAN sítě prostřednictvím kabelu. Pro běžné použití v kancelářích / domácnosti, postačí základní rychlost 10/100 Mb/s. Pro náročnější použití a hraní her je vhodná rychlost 10/100/1000 Mb/s - Rychlost LAN
1 Gbit
Wi-Fi
Wi-Fi umožňuje připojení zařízení k internetové síti - Wi-Fi
Ano
Wi-Fi Standardy 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11ax (Wi-Fi 6), 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11n (Wi-Fi 4), 802.11ac (Wi-Fi 5), 802.11b (Wi-Fi 2)
Rychlost Wi-Fi
Datová propustnost popisuje maximální přenosou rychlost jakou je možné ve WiFi síti přenášat data.
Pro běžné kancelářeské a domácí potřeby plně dostačují routery s datovou propustností do 300 Mb/s, pro přenos videa ve FullHD formátu a vyšším, hraní on-line her a přenášení velkých datových objemů je vhodné volit WiFi routery s vyšší datovou propustností.
Rychlost Wi-Fi
2976 MB/s
Wi-Fi Mesh Ano
Frekvenční pásmo
WiFi sítě aktuálně využívají dvě frekvence: 2,4 GHz a 5 GHz. 2,4GHz je nejrozšířenější, a proto také zahlcené velkým množstvím zařízení, které v něm pracují, toto pásmo začíná být "pomalé". 5 GHz je méně zahlcené a poskytuje několikanásobně vyšší přenosovou ryhlost a propustnost. Pro volbu frekvenčního pásma, ve kterém WiFi router pracuje je důležité, aby ve stejném frekvenčním pásmu uměla pracovat i zařízení, která budou do WiFi sítě připojena, resp. ji budou využívat.
Frekvenční pásmo
2,4, 5 GHz
USB
USB označuje rozhraní pro připojení tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích disků a externích vypalovacích mechanik.
USB
Ne
Rodičovská kontrola Ano
Router s funkcí klient Ano
Herní router Ano
Napájení
Způsob, jakým dodáte zařízení potřebnou energii - Napájení
adaptér
Barva černá
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 23.6 cm
Výška balení 8.0 cm
Hloubka balení 37.2 cm
Hmotnost balení 0.9 kg

Hodnocení

80% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 4 z 5

Tento produkt už hodnotilo 47 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

klávesnice Trust Basics Wireless Blootooth...
Smart watch X-BO 9 pro...
Tablet xiaomi pad 6 8/256 gb užívateľská príručka...
Navitel navigace do auta E700....
SMART CAMERAIP-600 IP...
Mikrovlnka WD800ESJ20-2B...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Co delat, kdyz zehlicka Braun Care style compact nenaparuje
Autor: Tereza
Žehlicí systém Braun CareStyle 3 IS3041
Zehlicka se nahreje, ale pri sepnuti tlacitka na paru jen huci a para nevychazi. Filtr je vymenen. Dekuji Hlavacova...
Jak velký svah je pro sekačku bezpečný.
Autor: Milada
Sekačka Riwall PRO RALM 4640SPI
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné sekačkou sekat i svah o sklonu asi 40°. Máme velmi členitou zahradu. Např. pro benzínovou to již možné není. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jílková M....
Dotaz
Autor: Dobečka
Chladnička s mrazničkou Siemens KG39EVL4A Inoxlook
Dobrý den, máme chladničku Siemens KG39EVL4A. Přestalo fungovat LED osvětlení. Chtěl bych ho vyměnit. Našel jsem náhradní díl na internetu, ale mám obavy abych při vyjmutí poškozeného světla nezpůsobil poškození. Poradíte mi jak ho vyjmout a jak nainstalovat...
FIFA 18
Autor: JAROSLAV
Hra EA PlayStation 3 FIFA 18
Prosím Vás kdy bude k dispozici český manuál ke hře FIFA 18 S pozdravem J.Čermák...
Dotaz
Autor: Petr
chytré hodinky XIAOMI WATCH S1
Co ukazuje uvi ciferník na hlavním displej?...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou