NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Obsah českého návodu Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý
 • Zařazení produktu: WiFi routery a AP Asus
 • Značka: Asus
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Asus WiFi routery a AP

Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý
Návod k obsluze Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Asus a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Asus návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Asus výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu


Asus RT-AX59U (90IG07Z0-MO3C00), černá


Získejte ze své internetové sítě více s ultra rychlým a bezpečným dvoupásmovým Wi-Fi routerem Asus RT-AX59U, který vám umožní připojit více zařízení zároveň a pozvednout vaše zážitky ze streamovaného obsahu a oblíbených online her na novou úroveň. Výborně se hodí jak pro ničím nerušené brouzdání po internetu, ale také náročnější hraní online her nebo streamování videa ve vysokém bitrate.
Využívá moderní technologii Wi-Fi 6 a pracuje ve dvou pásmech se 160MHz kanály, takže dokáže zajistit nízkou odezvu a neuvěřitelnou celkovou rychlost až 4 200 Mbit/s. Rovněž se můžete těšit i na elegantní černý vzhled s vroubkovanou texturou a inovativním stojanem pro snadné připevnění například na zeď. O dokonalé pokrytí i nejzazších koutů domácnosti se starají hned 5 interních antén – a to i v případě, že žijete ve vícepatrové domácnosti. Přenos dat je pak vždy bezpečný díky pokročilému šifrování WPA3-Personal.

Dvě pásma pro maximální rychlost připojení


Jednotka Asus RT-AX59U k připojení využívá dvě pásma (2,4 GHz a 5 GHz) pro přenos Wi-Fi signálu a zdvojnásobuje tak výkon každého z nich. Můžete tedy v jednu chvíli připojit více zařízení díky vysoké dvoupásmové kapacitě sítě (rychlost 574 Mbit/s v rámci 2,4 GHz a 3 603 Mbit/s v 5 GHz). Pásmo 2,4 GHz se skvěle hodí pro vyřizování e-mailů a procházení webových stránek (případně pro použití přes několik zdí), zatímco pásmo 5 GHz pro hraní online her a streamování HD či 4K videí. 

Klíčové vlastnosti:


 • Dvoupásmový Wi-Fi router
 • Moderní standard Wi-Fi 6 přináší vysokou rychlost ve dvou pásmech až 3 603 + 574 Mbit/s
 • Několikanásobně vyšší kapacita připojení díky technologiím OFDMA a MIMO
 • 5 interních antén s podporou funkce Beamforming pro široké pokrytí bez mrtvých zón
 • Technologie Asus AiProtection Pro poháněná Trend Micro pro vylepšené zabezpečení a ochranu s automatickými aktualizacemi
 • Snadné nastavení přes aplikaci Asus Router App
 • Výkonná agregace WAN až 2 Gb/s
 • Snadno rozšiřitelné pokrytí signálem pomocí technologie AiMesh

 
Užijte si dokonale stabilní a neskutečně rychlé připojení k internetu s funkcemi našlapaným Wi-Fi 6 routerem, určeným především pro náročné uživatele. Pracuje ve dvou pásmech a zajistí vynikající pokrytí rychlým internetem v celé domácnosti. Se snadným ovládáním přes aplikaci Asus Router App a vylepšeným zabezpečením Asus AiProtection Pro, včetně podpory šifrování WPA3-Personal.
 

Připojí vás pomocí moderního standardu Wi-Fi 6


Moderní standard Wi-Fi 6 zajistí ještě rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení v celé domácnosti. Snižuje latenci a nabídne zabezpečenou síť s více jak čtyřnásobnou kapacitou pro ještě více zařízení. Ať už vlastníte zařízení s VR, více inteligentních spotřebičů, nebo jednoduše máte ve své domácnosti velké množství realizovaných připojení, Wi-Fi 6 s šířkou kanálu 160 MHz bude tím nejlepším řešením všech vašich požadavků. 


Chytrý procesor, který vylepší vaši síť


Uvnitř šasi routeru se skrývá výkonný čtyřjádrový procesor o frekvenci 2 GHz, který bez sebemenšího problému vyhoví všem požadavkům, směřovaným na ničím nerušený a dlouhotrvající streaming nebo gaming. 


Vyšší výdrž všech k routeru připojených zařízení


Asus RT-AX59U se může pochlubit šikovnou funkcí Target Wake Time (TWT), která mu umožňuje naplánovat stanovené intervaly pro zařízení pro přenos dat. Díky tomu se v okamžicích nečinnosti mohou snadno přepnout do úsporného režimu a nemusejí čekat na signál routeru. Výsledkem je až sedminásobné snížení spotřeby elektrické energie, přinášející výrazně vyšší životnost baterie na jedno nabití. 


Rychlost nové generace ve dvou pásmech


Užijte si rychlejší a stabilnější připojení k internetu se zařízením Asus RT-AX59U – dvoupásmovým Wi-Fi routerem, který poskytuje standard 1024-QAM pro dramaticky rychlejší bezdrátové připojení. S celkovou rychlostí sítě dosahující přibližně 4 200 Mb/s – 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 3 603 Mb/s v pásmu 5 GHz je několikanásobně rychlejší než klasický router se dvěma pásmy 802.11ac 2x2. 


Snadné vytvoření inteligentní rychlé domácí sítě


Chcete pokrýt celou domácnost jedinou silnou Wi-Fi sítí? Žádný problém. Využijte technologie Asus AiMesh, spojte několik AiMesh kompatibilních routerů dohromady a zvyšte dosah své sítě při současném odstranění mrtvých zón a zvýšení rychlosti přenosu na maximum. Vytvoření inteligentního domácího pokrytí nebylo nikdy snazší. Síti pak budete moci přiřadit buď jeden nebo více SSID identifikátorů a snadno tak vytvořit a spravovat jednotlivé „podsítě“. 


Silnější a stabilnější připojení v celé domácnosti


Díky nejnovějšímu standardu Wi-Fi 6 s technologií OFDMA se budete moci spolehnout na vyšší dosah signálu Wi-Fi a lepší pokrytí rozdělením jednotlivých kanálů na menší subkanály. Ty mají menší šířku pásma, což jim poskytuje o až 80 % vyšší dostupnost, což vede ke stabilnějšímu Wi-Fi připojení po celé domácnosti. Celkem tak oproti předchozí generaci Wi-Fi 802.11ac získáte až 4násobně vyšší síťovou kapacitu, s níž snadno připojíte veškerá vaše domácí zařízení.
 


 


Univerzální možnosti připojení


Kromě gigabitových portů WAN a LAN je router RT-AX59U rovněž vybaven 2 USB porty vhodnými pro různé možnosti užití – například domácí mediální servery, snadnější sdílení souborů, sdílení tiskáren a NAS úložiště. Zařízení rovněž dokáže zajistit záložní přístup k síti, když jsou vaše internetové služby nedostupné – stačí jeden z USB portů nastavit jako záložní WAN připojením k 4G/5G USB modemu nebo použít telefon se systémem Android coby mobilní hotspot. 


Kompletní zabezpečení na míru jednotlivým uživatelům


Procházejte internet v dokonalém bezpečí. Řešení Asus AiProtection Pro od společnosti Trend Micro s automatickými aktualizacemi obsahuje i protokol zabezpečení s názvem WPA3-Personal přináší nové možnosti zabezpečení pro účinnější boj s kyberhrozbami. Bezpečnější šifrování hesla Wi-Fi, možnost blokovat nežádoucí obsah jedním dotykem a vylepšená ochrana proti brute force útokům chrání vaši domácí Wi-Fi před nezvanými návštěvníky či útočníky a výsledkem je bezpečnější online prostor pro vás i další členy vaší rodiny. Samozřejmostí je i bezplatná pokročilá rodičovská kontrola, takže přesně budete vědět, na jakých stránkách vaše dítě tráví nejvíce času, nebo budete moci ty škodlivé rovnou zakázat. 


Zůstaňte v bezpečí i na veřejných sítích


Bojíte se připojit k veřejným sítím v kavárnách, restauracích, hotelech, letištích nebo veřejné dopravě, protože nikdy nevíte, kdo další může vaši komunikaci odposlouchávat? Tak už se bát nemusíte – jednoduše využijte funkce Asus Instant Guard, používající VPN technologii k vytvoření bezpečného data tunelu, vedoucímu k routeru RT-AX59U, takže se budete moci spolehnout na téměř neprolomitelné připojení na jakékoliv veřejné síti, kterou se rozhodnete použít. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS. 


Citlivé informace či firemní data v dobrých rukou


Integrované funkce VPN vám pomohou na dálku nastavit rychlé a šifrované připojení k firemním sítím, aniž by bylo nutné instalovat VPN software na každé zařízení. Rovněž se s její pomocí budete moci bezpečně připojit například k oblíbeným streamovacím službám a VPN připojení dále spravovat – včetně OpenVPN a WireGuard pro využití více VPN funkcí naráz. Zajímavostí je i kompatibilita s funkcí VPN Fusion, jež přinese možnost používat jak zabezpečené, tak i běžné připojení k internetu současně pro optimální rychlost v každé situaci.Obsah balení:


 • Router Asus RT-AX59U (90IG07Z0-MO3C00)
 • 1× kabel RJ-45
 • 1× napájecí adaptér
 • 1× záruční list
 • 1× rychlá startovní příručka
Buďte pánem chytré domácnosti
S routerem RT-AX59U WiFi 6 si užijete rychlou a spolehlivou WiFi v celé své chytré domácnosti. Je plně zpětně kompatibilní s předchozími standardy WiFi a zařízeními, takže můžete zůstat bez obav připojeni při všech svých internetových aktivitách.

Přesně odpovídá vašemu stylu
Doma nebo v kavárně, na stole nebo na stěně, všichni ocení minimalistický design routeru RT-AX59U, protože optimálně ladí s nejrůznějšími domácími interiéry a firemními prostředími. Inovativní stojan může posloužit také jako nástěnný držák.

Výkonná WiFi 6
S dvoupásmovým routerem RT-AX59U si užijete bezkonkurenční bezdrátový výkon v celé chytré domácnosti. Díky výkonnému čtyřjádrovému procesoru a technologii WiFi 6 má až 4násobnou kapacitu pro více zařízení. Díky podpoře šířky pásma kanálu 160 MHz* poskytuje 3krát** vyšší rychlost a spolehlivější připojení pro všechny vaše aktivity s velkou šířkou pásma. Vylepšená efektivita přenosu dat také až 7krát snižuje spotřebu energie, což zvyšuje výdrž baterie vašich zařízení***.

*Šířka pásma 160 MHz v pásmu 5 GHz může být v některých oblastech/zemích nedostupná z důvodu regulačních omezení. Pokud chcete využívat funkce routeru WiFi 6, je nutné mít kompatibilní zařízení s podporou WiFi 6.
** Údaje porovnávají rychlost 3x3 11ax na 5GHz 160MHz pásmu s modulací 1024QAM s rychlostí 3x3 11ac na 5GHz 80MHz s modulací 256QAM.
***Jestliže chcete využívat výhod standardu 802.11ax WiFi, vyžaduje se zařízení kompatibilní se standardem 802.11ax.

Snadné nastavení a správa
RT-AX59U vás zbaví starostí se správou domácí sítě. Snadno jej nastavíte a budete mít přehled o tom, co se v síti děje, prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace ASUS Router nebo výkonného webového rozhraní. Můžete toho objevovat mnohem více, včetně kompletního nastavení VPN, funkcí rodičovské kontroly, vizualizované diagnostiky připojení a mnoha dalších funkcí.

Snadné rozšíření vaší WiFi sítě
Díky technologii ASUS AiMesh lze snadno kombinovat více routerů ASUS kompatibilních s AiMesh a vytvořit tak domácí WiFi síť s centralizovaným ovládáním. Můžete dokonce používat jediný SSID pro celou domácí nebo kancelářskou síť s bezproblémovým pokrytím a eliminací mrtvých zón!

Zabezpečení sítě bez předplatného
ASUS RT-AX59U je vybaven technologií AiProtection Pro od společnosti Trend Micro™ s automaticky aktualizovanou ochranou před internetovými hrozbami pro všechna vaše připojená zařízení a osobní data.

Univerzální připojení
Kromě gigabitových portů WAN a LAN je RT-AX59U vybaven také dvěma USB porty pro domácí mediální servery, snadnější sdílení souborů, sdílení tiskáren a NAS úložiště. Jako bonus může RT-AX59U zajistit záložní přístup k síti, když jsou vaše internetové služby nedostupné. Port USB můžete nastavit jako záložní WAN připojením k 4G/5G USB modemu nebo použít telefon se systémem Android jako mobilní hotspot.


Návod k obsluze Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 2 stránek, formát PDF, velikost souboru 2.5 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Technické parametry

Router Asus RT-AX59U, AX4200 černý

Záruka 36 měsíců
Partnumber 90IG07Z0-MO3C00
SMART Integrace do systému
Amazon Alexa
Alexa je virtuální asistentka od společnosti Amazon. Můžete ji jednoduše ovládat hlasem, stačí mít chytrý reproduktor Amazon Echo nebo speciální aplikaci. Alexa reaguje na hlasové povely – dohledává například informace na internetu, zajistí běžné denní úkoly, jako je nastavení budíku nebo založení schůzky, a může ovládat i spotřebiče v rámci chytré domácnosti. S její pomocí tak třeba zapnete vysavač nebo rozsvítíte světla. Dostupnost asistentů je závislá dle podporovaných jazyků a států - Amazon Alexa
Ano
Další parametry
Počet externích antén
Wi-Fi routery jsou vybaveny anténou, případně anténami pro vysílání Wi-Fi signálu. Anténa může být integrovaná uvnitř modemu, případně umístěna na modemu zvenku/externě. Obecně platí, že externí antény mají lepší šíření signálu než interní. Šíření Wi-Fi signálu je zejména v budovách ovlivněno množstvím zdí, stropů a množstvím překážek, kterými musí signál procházet a je v nich postupně tlumen - Počet externích antén
integrovaná
Počet LAN portů 3
Rychlost LAN
Maximální přenosová rychlost LAN sítě prostřednictvím kabelu. Pro běžné použití v kancelářích / domácnosti, postačí základní rychlost 10/100 Mb/s. Pro náročnější použití a hraní her je vhodná rychlost 10/100/1000 Mb/s - Rychlost LAN
1 Gbit
Wi-Fi
Wi-Fi umožňuje připojení zařízení k internetové síti - Wi-Fi
Ano
Wi-Fi Standardy 802.11n (Wi-Fi 4), 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11ac (Wi-Fi 5), 802.11ax (Wi-Fi 6), 802.11b (Wi-Fi 2)
Rychlost Wi-Fi
Datová propustnost popisuje maximální přenosou rychlost jakou je možné ve WiFi síti přenášat data.
Pro běžné kancelářeské a domácí potřeby plně dostačují routery s datovou propustností do 300 Mb/s, pro přenos videa ve FullHD formátu a vyšším, hraní on-line her a přenášení velkých datových objemů je vhodné volit WiFi routery s vyšší datovou propustností.
Rychlost Wi-Fi
4177 MB/s
Wi-Fi Mesh Ano
Frekvenční pásmo
WiFi sítě aktuálně využívají dvě frekvence: 2,4 GHz a 5 GHz. 2,4GHz je nejrozšířenější, a proto také zahlcené velkým množstvím zařízení, které v něm pracují, toto pásmo začíná být "pomalé". 5 GHz je méně zahlcené a poskytuje několikanásobně vyšší přenosovou ryhlost a propustnost. Pro volbu frekvenčního pásma, ve kterém WiFi router pracuje je důležité, aby ve stejném frekvenčním pásmu uměla pracovat i zařízení, která budou do WiFi sítě připojena, resp. ji budou využívat.
Frekvenční pásmo
5, 2,4 GHz
USB
USB označuje rozhraní pro připojení tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích disků a externích vypalovacích mechanik.
USB
Ano
Počet USB
Označuje počet USB konektorů u daného produktu, jež slouží k přenosu dat, nabíjení či připojení externích zařízení - Počet USB
2
Rodičovská kontrola Ano
Router s funkcí klient Ano
Herní router Ano
Napájení
Způsob, jakým dodáte zařízení potřebnou energii - Napájení
adaptér
Barva černá
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 18.6 cm
Výška balení 11.0 cm
Hloubka balení 26.3 cm
Hmotnost balení 1.0 kg

Hodnocení

90% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 4.5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 46 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Stolní telefon Alcatel 4321...
klávesnice Trust Basics Wireless Blootooth...
Smart watch X-BO 9 pro...
Tablet xiaomi pad 6 8/256 gb užívateľská príručka...
Navitel navigace do auta E700....
SMART CAMERAIP-600 IP...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Žádost o pomoc
Autor: neznámý
IP kamera iGET Homeguard HGWOB851 -
Dobrý den můžete mi někdo poslat link kde stáhnu návod k té kameře nevysílá žádnou síť a přez lan nereaguje na pc...
Filtr
Autor: neznámý
Pračka Electrolux PerfectCare 600 EW6TN4261 bílá
No, tych chrěl taky vědět. ...
Co delat, kdyz zehlicka Braun Care style compact nenaparuje
Autor: Tereza
Žehlicí systém Braun CareStyle 3 IS3041
Zehlicka se nahreje, ale pri sepnuti tlacitka na paru jen huci a para nevychazi. Filtr je vymenen. Dekuji Hlavacova...
Jak velký svah je pro sekačku bezpečný.
Autor: Milada
Sekačka Riwall PRO RALM 4640SPI
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné sekačkou sekat i svah o sklonu asi 40°. Máme velmi členitou zahradu. Např. pro benzínovou to již možné není. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jílková M....
Dotaz
Autor: Dobečka
Chladnička s mrazničkou Siemens KG39EVL4A Inoxlook
Dobrý den, máme chladničku Siemens KG39EVL4A. Přestalo fungovat LED osvětlení. Chtěl bych ho vyměnit. Našel jsem náhradní díl na internetu, ale mám obavy abych při vyjmutí poškozeného světla nezpůsobil poškození. Poradíte mi jak ho vyjmout a jak nainstalovat...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou