NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Router Asus TUF-AX4200 černý

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Router Asus TUF-AX4200 černý

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Router Asus TUF-AX4200 černý Obsah českého návodu Router Asus TUF-AX4200 černý
 • Zařazení produktu: WiFi routery a AP Asus
 • Značka: Asus
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Asus WiFi routery a AP

Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý Router Asus TUF-AX4200 černý
Návod k obsluze Router Asus TUF-AX4200 černý obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Asus a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Asus návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Asus výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Asus TUF-AX4200, černá


Asus přináší s routerem TUF Gaming AX4200 stabilní a superrychlé bezdrátové i kabelové připojení. Spolehnout se totiž můžete na technologie, jako Wi-Fi 6, OFDMA, BSS coloring a MU-MIMO, stejně jako jsou k dispozici 2 agregovaná gigabitová připojení LAN + kabelový port 2,5 Gb/s.
Přináší ale i vychytávky, jako je AiMesh pro snadné propojení s dalšími routery nebo ochranu AiProtection Pro. S technologiemi VPN Fusion a Instant Guard pak také myslí na bezpečné připojení s využitím služeb VPN.
 

Klíčové vlastnosti:


 • 2 agregovaná gigabitová připojení LAN + kabelový port 2,5 Gb/s
 • Špičkové technologie jako Wi-Fi 6, OFDMA, BSS coloring a MU-MIMO
 • Kompatibilní se systémem AiMesh pro snadné propojení s dalšími routery
 • Pokročilé zabezpečení AiProtection Pro
 • Nadstandardní funkce jako VPN Fusion a Instant Guard

Špičkové připojení? Pro nejlepší gamery samozřejmost!
 

4× vyšší kapacita, 2× rychlejší


Ve výbavě routeru Asus TUF-AX4200 najdeme moderní technologie, jako je OFDMA, BSS coloring a MU-MIMO pro maximální navýšení efektivity sítě a připravenost na obsluhu velkého množství zařízení. 

Wi-Fi 6


TUF Gaming AX4200 podporuje moderní standard Wi-Fi 6, a tak vám poskytne vysoce spolehlivé internetové připojení. K výhodám zmíněného standardu totiž patří nejen impozantní rychlost, ale i vysoká kapacita, díky níž síť bez problému obslouží všechna vaše zařízení. Špičkové parametry připojení vám přitom zaručí, že se můžete věnovat i náročnějším online činnostem, jako je např. streamování videí ve vysokém 8K rozlišení. 

AiMesh


Router je kompatibilní s technologií AiMesh, a tak můžete jeho propojením s dalšími podporovanými routery vytvořit silné a flexibilní bezdrátové připojení s perfektním dosahem. 

Připraven na náročný provoz


TUF Gaming AX4200 je navržen pro náročné nasazení. Proto má ventilační otvory a speciálně designovaný chladič pro stabilní chod i v nejnáročnějších podmínkách. Napomáhají tomu i pevné antény a kovové chrániče portů. Navíc vám umožní odemknout až 2Gb/s šířku internetového pásma pomocí 2,5Gb/s portu, stejně jako agregovat dvě samostatné 1Gb/s internetové služby pomocí portů LAN1 a LAN2. 

Funkce VPN Fusion


Díky technologii VPN Fusion může současně běžet síť VPN a přitom i běžné připojení k internetu. 

AiProtection Pro


Aby byl váš online život chráněn před četnými nebezpečími, kterým současný svět čelí, využívá tento model spolehlivé zabezpečení AiProtection Pro. Mezi jeho ochrannými prvky přitom nechybí ani pokročilé možnosti rodičovské kontroly či standard WPA3. 

Instant Guard


Díky Asus Instant Guard se můžete rozloučit s webovými VPN třetích stran a užívat si na jeden klik bezpečný internet pomocí routeru TUF Gaming AX4200 a technologie VPN tunelování odkudkoli na světě.
Dvoupásmový herní WiFi 6 router TUF Gaming AX4200 s režimem mobilního hraní, přesměrování portů ve 3 krocích, port 2,5 Gb/s, AiMesh pro mesh WiFi, zabezpečení sítě AiProtection Pro
Ultrarychlá WiFi 6 - užívejte si rychlosti až 4200 Mb/s a čtyřnásobnou účinnost sítě díky OFDMA a 160MHz kanálům.

 • Skutečné vícegigabitové rychlosti přes kabelové připojení - 2 agregovaná gigabitová připojení LAN, kabelový port 2,5 Gb/s a WiFi 6.
 • Snadné přesměrování portů ve 3 krocích - Open NAT usnadňuje přesměrování portů a odstraňuje frustrující a složitou ruční konfiguraci.
 • Podpora ASUS AiMesh - vytvořte flexibilní a bezproblémovou mesh síť v celé domácnosti pomocí routerů kompatibilních s AiMesh.
 • Prověřená odolnost a stabilní provoz - TUF Gaming AX4200 je zkonstruován tak, aby byl odolný. Prochází ověřeným testováním, které zaručuje spolehlivý a stabilní provoz.

TUF Gaming AX4200
Router TUF Gaming AX4200 poskytuje stabilní a rychlé bezdrátové i kabelové připojení v prostředí s velkým počtem zařízení. Je to router, který využívá všechna vaše zařízení, od notebooků, smartphonů a herních konzolí až po všechna zařízení internetu věcí ve vaší domácnosti.

4násobná kapacita, 2X rychlejší
WiFi 6 poskytuje vyšší bezdrátové rychlosti díky technologiím OFDMA, BSS coloring a MU-MIMO a také zvyšuje efektivitu sítě, takže všechna vaše zařízení dostanou spravedlivý podíl šířky WiFi pásma. Je ideální pro vytížené sítě s mnoha různými WiFi zařízeními, jako jsou notebooky, smartphony a chytrá domácí zařízení.

Skutečné vícegigabitové rychlosti přes kabel
TUF Gaming AX4200 dokáže odemknout až 2Gb/s šířku internetového pásma pomocí 2,5Gb/s portu a agregovat dvě samostatné 1Gb/s internetové služby pomocí portů LAN1 a LAN2.

WiFi, která jde dál
TUF Gaming AX4200 jsme navrhli tak, aby vám nabídl co největší pokrytí WiFi signálem. Využívá OFDMA, novou technologii WiFi 6, která umožňuje signálu dosáhnout dále než WiFi 5. Spolu s dalšími vylepšeními, jako je například formování paprsku, které zaměřuje signál na každé zařízení, dosáhne TUF Gaming AX4200 do každého rohu vaší domácnosti.

Flexibilní a škálovatelné mesh sítě
Pokud potřebujete větší pokrytí nebo nové funkce, můžete kdykoli jednoduše přidat další kompatibilní router do sítě AiMesh!

Stabilní a odolný
TUF Gaming AX4200 poskytuje maximální výkon WiFi. Umístění ventilačních otvorů a konstrukce chladiče zlepšují chlazení, což přispívá k vyšší stabilitě. Pevné antény a kovové chrániče portů zvyšují fyzickou odolnost.

Hraní i VPN současně
VPN Fusion umožňuje provozovat VPN síť i běžné připojení k internetu - a to současně! Takže i když ostatní uživatelé sítě potřebují používat VPN, vy si stále můžete užívat maximální rychlosti hraní.

Zabezpečení komerční úrovně pro vaši domácí síť
Zabezpečení domácí sítě je zásadní, pokud máte připojeno více zařízení, a ještě více, pokud se jedná o zařízení bez antivirových funkcí, jako jsou zařízení internetu věcí. TUF Gaming AX4200 obsahuje doživotní bezplatnou ochranu AiProtection Pro, včetně nejnovějšího bezpečnostního protokolu WPA3 a pokročilé rodičovské kontroly. S TUF Gaming AX4200 je chráněno každé zařízení a prostřednictvím praktické mobilní aplikace můžete mít přehled o všem, co se v síti děje.

Více soukromí, kdekoli
ASUS Instant Guard vám díky technologii šifrovaného VPN tunelování dat umožní jediným kliknutím bezpečný přístup k internetu prostřednictvím routeru TUF Gaming AX4200 odkudkoli na světě. Díky routeru TUF Gaming AX4200 si můžete vzít svou domácí síť s sebou, ať jste zrovna kdekoli - a rozloučit se s webovými VPN třetích stran!


Návod k obsluze Router Asus TUF-AX4200 černý

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 2 stránek, formát PDF, velikost souboru 3.37 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Router Asus TUF-AX4200 černý

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Router Asus TUF-AX4200 černý

Technické parametry

Router Asus TUF-AX4200 černý

Záruka 36 měsíců
Partnumber 90IG07Q0-MO3100
Další parametry
Počet externích antén
Wi-Fi routery jsou vybaveny anténou, případně anténami pro vysílání Wi-Fi signálu. Anténa může být integrovaná uvnitř modemu, případně umístěna na modemu zvenku/externě. Obecně platí, že externí antény mají lepší šíření signálu než interní. Šíření Wi-Fi signálu je zejména v budovách ovlivněno množstvím zdí, stropů a množstvím překážek, kterými musí signál procházet a je v nich postupně tlumen - Počet externích antén
4
Počet LAN portů 4
Rychlost LAN
Maximální přenosová rychlost LAN sítě prostřednictvím kabelu. Pro běžné použití v kancelářích / domácnosti, postačí základní rychlost 10/100 Mb/s. Pro náročnější použití a hraní her je vhodná rychlost 10/100/1000 Mb/s - Rychlost LAN
1 Gbit
Wi-Fi
Wi-Fi umožňuje připojení zařízení k internetové síti - Wi-Fi
Ano
Wi-Fi Standardy 802.11ac (Wi-Fi 5), 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11n (Wi-Fi 4), 802.11ax (Wi-Fi 6)
Rychlost Wi-Fi
Datová propustnost popisuje maximální přenosou rychlost jakou je možné ve WiFi síti přenášat data.
Pro běžné kancelářeské a domácí potřeby plně dostačují routery s datovou propustností do 300 Mb/s, pro přenos videa ve FullHD formátu a vyšším, hraní on-line her a přenášení velkých datových objemů je vhodné volit WiFi routery s vyšší datovou propustností.
Rychlost Wi-Fi
4177 MB/s
Wi-Fi Mesh Ano
Frekvenční pásmo
WiFi sítě aktuálně využívají dvě frekvence: 2,4 GHz a 5 GHz. 2,4GHz je nejrozšířenější, a proto také zahlcené velkým množstvím zařízení, které v něm pracují, toto pásmo začíná být "pomalé". 5 GHz je méně zahlcené a poskytuje několikanásobně vyšší přenosovou ryhlost a propustnost. Pro volbu frekvenčního pásma, ve kterém WiFi router pracuje je důležité, aby ve stejném frekvenčním pásmu uměla pracovat i zařízení, která budou do WiFi sítě připojena, resp. ji budou využívat.
Frekvenční pásmo
2,4, 5 GHz
USB
USB označuje rozhraní pro připojení tiskárny, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atd., ale i pro přenos dat z videokamer, čteček paměťových karet, MP3 přehrávačů, externích disků a externích vypalovacích mechanik.
USB
Ano
Počet USB
Označuje počet USB konektorů u daného produktu, jež slouží k přenosu dat, nabíjení či připojení externích zařízení - Počet USB
1
Rodičovská kontrola Ano
Router s funkcí klient Ano
Herní router Ano
Napájení
Způsob, jakým dodáte zařízení potřebnou energii - Napájení
adaptér
Barva černá
Rozměry výrobku
Rozměry balení
Šířka balení 33.5 cm
Výška balení 8.0 cm
Hloubka balení 43.7 cm
Hmotnost balení 1.3 kg

Hodnocení

100% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 45 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Stolní telefon Alcatel 4321...
klávesnice Trust Basics Wireless Blootooth...
Smart watch X-BO 9 pro...
Tablet xiaomi pad 6 8/256 gb užívateľská príručka...
Navitel navigace do auta E700....
SMART CAMERAIP-600 IP...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Žádost o pomoc
Autor: neznámý
IP kamera iGET Homeguard HGWOB851 -
Dobrý den můžete mi někdo poslat link kde stáhnu návod k té kameře nevysílá žádnou síť a přez lan nereaguje na pc...
Filtr
Autor: neznámý
Pračka Electrolux PerfectCare 600 EW6TN4261 bílá
No, tych chrěl taky vědět. ...
Co delat, kdyz zehlicka Braun Care style compact nenaparuje
Autor: Tereza
Žehlicí systém Braun CareStyle 3 IS3041
Zehlicka se nahreje, ale pri sepnuti tlacitka na paru jen huci a para nevychazi. Filtr je vymenen. Dekuji Hlavacova...
Jak velký svah je pro sekačku bezpečný.
Autor: Milada
Sekačka Riwall PRO RALM 4640SPI
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné sekačkou sekat i svah o sklonu asi 40°. Máme velmi členitou zahradu. Např. pro benzínovou to již možné není. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jílková M....
Dotaz
Autor: Dobečka
Chladnička s mrazničkou Siemens KG39EVL4A Inoxlook
Dobrý den, máme chladničku Siemens KG39EVL4A. Přestalo fungovat LED osvětlení. Chtěl bych ho vyměnit. Našel jsem náhradní díl na internetu, ale mám obavy abych při vyjmutí poškozeného světla nezpůsobil poškození. Poradíte mi jak ho vyjmout a jak nainstalovat...Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou