NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Obsah českého návodu Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený
 • Zařazení produktu: Outdoorové kompakty Olympus
 • Značka: Olympus
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Olympus Outdoorové kompakty

Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený
Návod k obsluze Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Olympus a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Olympus návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Olympus výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Kompakt se silou Herkula

Přijde vám zrcadlovka příliš rozměrná a preferujete raději kompaktní fotoaparáty? Pomineme-li nejlevnější modely s automatickým režimem, existují v této kategorii i špičkové přístroje, s nimiž lze dokázat velké věci. Jedním z nich je bezesporu digitální fotoaparát Olympus TG-5, který je optimální pro dobrodruhy a cestovatele v pravém slova smyslu. I v těch nejdrsnějších podmínkách je schopen nabídnout záběry mimořádné kvality, což by nebylo myslitelné bez výjimečně kvalitního příslušenství, spolehlivosti a vysoké odolnosti.


Odolá větru, dešti, nárazům…

Celokovové tělo v působivém červeném provedení, kompaktní, lehký. Konstrukce jest jednou z nejvýraznějších dominant modelu Olympus TG-5, díky níž nejen že dobře vypadá, ale bez újmy přežije i 100kg zátěž. Proto je také vybaven novým krycím dvojsklem s ochranou proti zamlžování nebo vylepšenými ovladači, s nimiž lze bez problémů pracovat v rukavicích nebo velmi ztížených podmínkách.

Se speciálním krycím dvojsklem jde v odpovídající kvalitě ruku v ruce každá součástka včetně elektroniky. Přístroj hravě zvládne pracovat i v desetistupňových mrazech, slibována je také voděodolnost do hloubky 15 metrů. Chcete-li tedy vytvářet originální snímky za prudkého lijáku nebo při sjíždění divoké řeky, nic vám nestojí v cestě. Díky absorpci nárazů a ochraně světelného objektivu odolá pádu z více než 2metrové výšky.


Místo, kam ještě fotoaparát nevstoupil

Jaké jsou parametry TG-5ky? CMOS snímač 1/2,33 palců nijak nezaostává nad vysokým standardem konstrukce a s 12MPx rozlišením vám nabídne záznamy mimořádné kvality s čistými, nezkreslenými detaily. O detailech snímané scény vás nenechá na pochybách rozměrný 3palcový (7,6cm) LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a ochranným panelem proti poškození. Chcete si přiblížit místa, kam lidská noha nevkročila? Objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem a světelností 2-4,9 se o to postará.


Potenciál profesionálů

V nitru fotoaparátu najdete obrazový procesor TruePicVIII, jehož výkon a citlivost je dalším příslibem výjimečných schopností. Snímáte ve špatných světelných podmínkách? Procesor zajistí skvělé rozlišení i při nízké citlivosti ISO, které lze regulovat v hodnotách 100 až 12 80. Nechybí režim Pro Capture, zachycující sérii záběrů před a po stisku spouště, 14 uměleckých filtrů a Live Composite k eliminaci „vypálených“ částí snímku. Profesionální vlastnosti nabízí i režim videa, který vytvoří i půlhodinový snímek v Ultra HD rozlišení (3840 x 2160 bodů).


Sortiment snímačů do (ne)pohody

Pro někoho samozřejmost, pro jiného naprostý nadstandard. Zatímco s integrovaným Wi-Fi modulem Olympus TG-5 počítá automaticky, méně obvyklý je GPS modul pro lokalizaci polohy, kompas pro orientaci v neznámé lokalitě a manometr pro výpočet tlaku. Nechybí dokonce ani teploměr, který je ve výbavě standardních fotoaparátů zcela netypický.

Naměřené hodnoty lze přiložit jako bonusovou informaci k snímkům a celý komplet odeslat do bezplatné Ol.Track aplikace. Rádi si fotografie dotvořujete k dokonalosti? Uložte si je ve formátu RAW, v softwaru Olympus Viewer 3 dolaďte a s funkcí PictBridge rovnou vytiskněte. Obsahem balení je síťový adaptér, USB kabel, poutko, servisní karta a příslušná dokumentace.
Nejdrsnější podmínky. Mimořádné záběry.
» Nejlepší obrazová kvalita ve své třídě
» Snímače prostředí
» Spolehlivost, odolnost a výkon

Výkonnost Tough! TG-5:

 • Vodotěsný do 15m

Vynikající vodotěsnost TG-5 až do hloubek 15 metr vám umožní fotografovat nejen v prudkém lijáku nebo v divokých peřejích, ale také při šnorchlování.

 • Nárazuvzdorný do 2,1m

Kvůli ochraně světelného objektivu (1:2.0) je TG-5 vybaven unikátní Olympus technologií absorpce nárazů. Díky ní je dostatečně robustní, aby odolal pádu z výšky 2,1 metru.

 • Mrazuvzdorný do -10°C

Každá součástka tohoto fotoaparátu, včetně elektroniky, je navržena tak, aby odolala drsným podmínkám zimních sportů, s garantovanou funkčností do mínus 10 °C.

 • Tlakuvzdorný (100kg)

Vnitřní ochranná konstrukce fotoaparátu je navržena tak, aby odolala tlaku 100 kg, takže se nemusíte bát, že se omylem posadíte na fotoaparát v zadní kapse.

Nový 12MP podsvícený CMOS snímač nahrazuje 16MP jednotku z TG-4. V kombinaci s nejnovějším obrazovým procesorem TruePic VIII, použitým také v OM-D E-M1 Mark II, přináší nový snímač lepší citlivost při slabém osvětlení a větší dynamický rozsah. Výsledkem je vyšší obrazová kvalita v širším rozsahu světelných podmínek.

Stávající systém snímačů prostředí, obsahující GPS, kompas a manometr, je v TG-5 doplněn ještě o teploměr. Tato data lze spolu s fotografiemi a videem přenést prostřednictvím WiFi do bezplatné aplikace OI.Track a pochlubit se tak svými výlety.

Nové krycí dvojsklo s ochranou proti zamlžování zabraňuje zamlžování objektivu při náhlých změnách teploty.

Vylepšené ovladače usnadňují manipulaci v drsných podmínkách nebo v rukavicích. To platí i pro nový otočný volič, který umožňuje snazší ovládání klíčových funkcí, včetně kompenzace expozice.

Výrazně vylepšené video se nyní může pochlubit rozlišením 4K se snímkovou frekvencí 30p či vysokorychlostním záznamem ve Full-HD rozlišení s frekvencí 120 snímků za vteřinu.

OBSAH BALENÍ

 • LI-92B Nabíjecí Lithium-Ion baterie
 • F-5AC Síťový adaptér
 • CB-USB12 USB kabel
 • Poutko
 • Servisní karta
 • Návod k použití

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Obrazový senzor
Efektivní počet pixelů
12 Megapixelů
Uspořádání filtru
Filtr primárních barev (RGB)
Plné rozlišení
12,7 Megapixelů
Typ
1/2.33'' CMOS

Objektiv
Optický zoom
4x (Široký)
Ohnisková vzdálenost
4,5 - 18,0 mm
Ohnisková vzdálenost ekv. na 35 mm fotoaparátu
25 - 100 mm
Struktura
9 členů / 7 skupin
Asférické optické členy
3
Maximální clona
2,0 - 4,9
Průměr filtru
40,5 mm

Monitor
Typ monitoru
LCD
Velikost LCD obrazovky
7,6 cm / 3'' (3:2)
Rozlišení
460.000 bodů
Korekce jasu
+/- 2 úrovně
Pomocné rámečky
Ano
Ochranný panel
Ano

Zaostřovací systém
Metoda
TTL iESP auto fokus s rozeznáním kontrastu
Režimy
-iESP
-Vyhledání a zaostření obličejů AF
-Bodové
-Zónové AREA
-AF Tracking
Selektivní AF
Ano
Standardní režim
0,1 m - nekonečno (širokoúhlý) / 0,1 m - nekonečno (tele)
Super makro režim
Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 1 cm
Mikroskopický režim
Schopnost zoomovat během režimu Super Makro
AF zámek
Ano
AF lampa
Ano

Měření světla
Histogram v režimu focení
Ano
Režimy
-ESP integrální měření
-Bodové měření

Expoziční systém
Rychlost závěrky
1/2 - 1/2000 s / < 4 s (noční scéna / A režim) Kompenzace expozice +/- 2 EV / 1/3 kroků Funkce rozšíření -Mechanická stabilizace obrazu (Posuv snímače) -Technologie pokročilého režimu detekce tváří -Technologie Shadow Adjustment Režimy i-Auto, Programová automatika, Priorita clony, Uživatelské nastavení, Podvodní, Mikroskopický, Scénické režimy, Umělecký filtr, Video Scénické režimy Počet scénických režimů 16 Režimy Portrét, e-portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna z ruky/Noční scéna/Noční scéna s portrétem, Děti, Sporty, Svíčka, Západ slunce, Ohňostroj, Pláž a sníh, Panorama, Live Composite, Backlight HDR Umělecký filtr Režimy Pop Art, Změkčení, Bledé a světlé barvy, Světlý tón, Zrnitý film, Camera obscura, Diorama, Křížový proces, Jemná Sépie, Dramatický tón (HDR), Komix, Water color, Vintage, Částečně barevné* Citlivost Auto AUTO Manuální ISO 100 - 12800 Vyvážení bílé AUTO WB systém Ano Přednastavené hodnoty 7 Manuální vyvážení bílé Lze zaregistrovat až 4 uživatelská nastavení Uživatelské vyvážení bílé 1 nastavení lze uložit ve stupních Kelvina v rozmezí od 2000K do 14000K Vestavěný blesk Režimy AUTO/ Redukce jevu červených očí/ Doplňkový/ Vypnutý Pracovní rozsah (wide) 0,2 - 7,9 m (ISO 1600) Pracovní rozsah (tele) 0,2 - 3,1 m (ISO 1600) Kompenzace blesku Ano Sekvenční snímání Rychlost (H) Cca. 20 s/s Maximální počet snímků: RAW 14 / JPG (LN): Až do plné kapacity karty Rychlost (L) 5 s/s Maximální počet snímků: RAW 49 / JPG (LN): Až do plné kapacity karty Režim Pro Capture Rychlost (H) 10 s/s Snímky před závěrkou 5 záběrů Intervalové snímání Ano Zpracování obrazu Mapování pixelů Ano Redukce šumu Ano Procesor TruePic VIII Kompenzace zkreslení Ano Kompenzace stínění Ano Prohlížení snímků Režimy Jednotlivé, Index, Zoom, Promítání snímků, Událost Index 5 x 4 záběry Zoom Ano; 1.1 - 10x Automatické otočení Ano Režim ochrany snímků Ano Histogram v režimu prohlížení Ano Prohlížení videa Režimy Snímek po snímku, Rychlé převíjení vpřed, Zpětné přehrávání Nahrávání snímků DCF Ano EXIF 2.3 PIM III DPS PictBridge DPOF Ano Systém nahrávání videa Režim záznamu MOV(MPEG-4AVC/H.264) Režim stabilizace obrazu Digitální obrazová stabilizace 4K Videa 3840 x 2160 (4k) / 30p, 25p (cca. 102Mbps) Doba záznamu: 29 min. HD Kvalita obrazu 1080P Doba záznamu: 29 min. 720P Doba záznamu: 29 min. Pro natáčení videa doporučena SD karta rychlostní třídy 10.Pro 4K video a vysokorychlostní video musí být použita SD karta třídy UHS-I Speed Class 3. Filmové speciality Vysokorychlostní nahrávání 640 x 360 (SD) / 480fps 720P / 240 s/s 1080P / 120 s/s Časosběr 720p (AVI Motion JPEG®) Umělecký filtr Pop Art, Změkčení, Bledé a světlé barvy, Světlý tón, Zrnitý film, Camera obscura, Diorama, Křížový proces, Jemná Sépie, Dramatický tón (HDR), Komix, Water color, Vintage, Částečně barevné* Systém záznamu zvuku Přehrávání zvuku Ano Záznam zvuku Ano; PCM Interní mikrofon Stereo Komentář ke snímku 4 s Reproduktor Ano Paměť Přepisovatelné médium SD / SDHC / SDXC (UHS-I třída podporována) Kompatibilní s Eye-Fi Ano Velikost obrazu RAW Ano Rozlišení 4000 x 3000 - 640 x 480 Poměr stran 4:3 / 3:2 / 16:9 / 1:1 Menu Jazykové verze pro menu fotoaparátu 39 Odolné funkce Nárazuvzdorný 2,1 m (pádu z výšky) * Voděodolný 15 m (Tlak vody odpovídající hloubce) ** Anti-fog Dvojité sklo Mrazuvzdorný -10 °C *** Nárazuvzdorný 100 kg **** Prachuvzdorný Ano
 • Ekvivalent pro MIL Standart (Dle tesů spol. Olympus)
** Podle standardu IEC standard publication 529 IPX8 *** Podle testovacích podmínek společnosti Olympus **** Podle standardu IEC standard publication 529 IPX6 Další prvky GPS Ano Elektronický kompas Ano Manometr Ano Teploměr Ano Vodováha Ano SNS upload Ano Náhled nejlepšího snímku Ano Funkce panorama Skládání panoramatických snímků přímo ve fotoaparátu Samospoušť Prodleva: 2 / 12 s / Uživatelská Menu průvodce Ano Vyznačení datumu Ano LED lampa Ano Nastavitelné volby Vlastní režim 2 nastavení paměti Napájení Baterie LI-92B Lithium-Ion baterie Vnitřní nabíjení Ano Rozhraní HDMI™ Ano; Mikro konektor (Typ D) * Bezdrátová komunikace -WiFi -Kompatibilní s Eye-Fi DC vstup Ano Kombinovaný A/V a USB výstup Ano Vysokorychlostní USB Ano
 • "HDMI", logo HDMI a "High-Definition Multimedia Interface" jsou obchodní značky nebo registrované obchodní značky společnosti HDMI Licensing LLC.
Rozměry Šířka 113 mm Výška 66 mm Hloubka 31,9 mm (bez výčnělků) Hmotnost 250 g (včetně baterie a paměťové karty)
Nahrání návodu

Máte návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený v elektronické podobě? Pošlete nám jej, prosím, a pomozte rozšířit naši knihovnu návodů. Děkujeme i za ostatní uživatele.

Pro nahrání návodu je zapotřebí ověření, zda-li nejste robot. Poté se Vám zobrazí tlačítko "Nahrát odkaz" nebo "Nahrát soubor".
Nahrát PDF návod Nahrát DOC návod
Zde vložte odkaz na návod k obsluze tohoto produktu:
Nevkládejte zde nesmysly, jen platný odkaz vedoucí na NÁVOD k obsluze. Děkujeme

NEBO

Zde vložte soubor s návodem k obsluze tohoto produktu:
(60MB max; Povolené formáty: pdf, docx)
Nevkládejte zde životopisy, faktury aj. nesmysly, nýbrž NÁVOD k obsluze. Děkujeme

0%


Stažení návodu

Návod k obsluze pro Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený je možné stáhnout ve formátu PDF na níže uvedeném odkaze.
Stáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červenýStáhnout PDF návod - Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený
(PDF file, 2.5 MB)


Technické parametry

Digitální fotoaparát Olympus TG-5 červený

Záruka 24 měsíců
Partnumber 4545350051112
Obecné informace
kompakt
Odolné provedení vodotěsné, mrazuvzdorný, tlakuvzdorný, odolný vůči pádu
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Závit na stativ Ne
Snímací čip
CMOS
12 Mpx
RAW
Objektiv
4 x
25 mm
100 mm
Ne
2.0 – 4.9
Režimy a funkce
20 sn./s
Displej a hledáček
bez hledáčku
7.6 cm
460000 pix
Ne
Rozhraní
Ano
Ano
Ne
Záznam videa
4K (3840x2160) pix
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Barva
červená
Další parametry
Ni-MH akumulátor
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 7.0 cm
Hloubka výrobku 3.0 cm
Hmotnost výrobku 0.1 kg
Rozměry balení
Šířka balení 7.4 cm
Výška balení 14.5 cm
Hloubka balení 17.5 cm
Hmotnost balení 0.6 kg

Hodnocení

80% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 4 z 5

Tento produkt už hodnotilo 57 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte je vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Zpracování osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:

Hledám návod / Žádost o návod

Vaše nejnovější žádosti o návod:

Dobrý den, mám zájem o návod v češtině k odvlhčovači vzduchu Remko ETF 320. Děkuji. ...
Hledám návod k obsluze k TS 6808 T2 HEVC .Děkuji Bureš...
navod na obsluhu seten top boxu sdb 5003t se ...
MORA vestavná trouba VT 548 BX...
Dobrý den, měla bych zájem o český návod k obsluze k výrobku roborock S5 MAX - robotický vysavač s mopováním. Děkuji...

Jste-li spokojeni, podpořte nás zasláním libovolné částky na účet Fio 2501624072/2010.
Příspěvek použijeme na rozvoj těchto stránek. Děkujeme!
QR platba

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Nefunguje
Autor: Chroust
Příslušenství Krups XS600010 nerez
Mám příslušenství krups xs6000 a nefunguje...
scaner Epson L3060
Autor: Ruda
Tiskárna multifunkční Epson L3060 černý
dobrý den, potřeboval bych si naskenovat dokument ve formátu Tif, bohužel se mi to nedaří....
dotaz
Autor: František Bělíček
Mobilní telefon CUBOT Max Dual SIM
Prosím vás zháním na telefon Cubot Max 2 64gb návod.Není možné nikde sehnat ačkoliv by měl být k sehnání když se telefon prodáva.Děkuji...
SMS
Autor: Naďa Šípková
Mobilní telefon Honor 7S Dual SIM
nedaří se mi odeslat zprávy ani přijímat v jiném telefonu tato funkce funguje...
Dotaz.
Autor: Eva Kišová
DVB-T2 přijímač Tesla Duplex T2 Dual
Nahrávání programu přes EPG, jak se vrátit po zapnutí nahrávání na jiný program, který chci sledovat aktuálně....

PDF návody
Knihovnu průběžně doplňujeme. Naposledy přidané návody ke stažení:

Detail - Myš Connect IT Anonymouse černá
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ mys-connect-it-anonymouse-cerna-26451-cesky-navod.pdf
Detail - Fitness náramek Umax U-Band 130HR černý
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ fitness-naramek-umax-u-band-130hr-cerny-28890-cesky-navod.pdf
Detail - Trouba Mora VT 537 AX nerez
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ trouba-mora-vt-537-ax-nerez-27536-cesky-navod.pdf
Detail - Sluchátka Niceboy HIVE XL černá tyrkysová
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ sluchatka-niceboy-hive-xl-cerna-tyrkysova-28455-cesky-navod.pdf
Detail - Sluchátka LAMAX Muse1 černá tyrkysová
https://www.navod-k-obsluze.cz/ upload/ sluchatka-lamax-muse1-cerna-tyrkysova-25368-cesky-navod.pdf


Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina Lošáková: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír Pala: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana Kelnarová: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz
Podpořte nás DMCA Sitemap.xml © 2020