NÁVOD K OBSLUZE v PDF | U nás naleznete český návod! Návody pro všechny značky
Návod k obsluze

Návod k obsluze
Televize Sony XR-85X90L

Český návod k obsluze v PDF formátu ke stažení

Český návod k obsluze Televize Sony XR-85X90L

Pro zvětšení klikněte na obrázek
Televize Sony XR-85X90L Obsah českého návodu Televize Sony XR-85X90L
 • Zařazení produktu: Televize Sony
 • Značka: Sony
 • Popis a obsah balení
 • Technické informace a základní nastavení
 • Návod k obsluze
 • Často kladené otázky – FAQ
 • Jak vyřešit problém (nelze zapnout, nereaguje, píše chybu, co dělat když...)
 • Autorizovaný servis Sony Televize

Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L Televize Sony XR-85X90L
Návod k obsluze Televize Sony XR-85X90L obsahuje základní pokyny, které je třeba respektovat. Před uvedením do provozu si pozorně přečtěte tento návod. Dodržujte všechny bezpečnostní a výstražné pokyny a řiďte se uvedenými doporučeními. Návod je nedílnou součástí výrobku Sony a v případě jeho prodeje nebo přemístění by měl být předán společně s výrobkem. Dodržování tohoto návodu k použití je bezpodmínečným předpokladem pro ochranu zdraví osob a pro uznání odpovědnosti výrobce za případné vady výrobku v průběhu záruční lhůty. Stáhněte si oficiální Sony návod, v němž naleznete pokyny k instalaci, použití, údržbě i servisu vašeho výrobku.

A nezapomeňte – nevhodným používáním výrobku Sony výrazně zkracujete jeho životnost!Popis produktu

Užívejte si 24 měsíců neomezeného streamování a předplatné v hodnotě 3 290 Kč v rámci služby BRAVIA CORE. Více čtěte v našem článku.

Sony XR-85X90L, tmavě stříbrná


LED televizor Sony Bravia XR-85X90L nabízí dechberoucí obraz na 85" úhlopříčce v detailním 4K rozlišení. Díky unikátnímu procesoru Cognitive Processor XR™ ve spojení s technologií 4K Full Array LED si můžete užívat dokonalý obraz s realistickou hloubkou a kontrastem. Technologie XR Triluminos Pro™ pak umožňuje televizoru zobrazovat více než miliardu barev a reprodukovat barvy i s rozdíly, jaké pozorujete v reálném světě. Díky funkci XR 4K Upscaling si můžete užívat obsah v kvalitě blízké 4K. Procesor Cognitive Processor XR™ má totiž přístup k ohromnému množství dat a dokáže obnovit ztracené textury a detaily

Dokonalý obraz doplňuje i dokonalý zvuk


Televizor je vybavený technologií Acoustic Multi-Audio+™, díky které vychází zvuk přímo z obrazovky. Televizor Sony Bravia XR v modelové řadě X90L nabízí to nejlepší pro milovníky sportu a dynamických záběrů, které díky technologii XR Motion Clarity™ nebudou už nikdy rozostřené. Současně jsou televizory Sony výbornou volbou pro všechny herní nadšence, kteří si naplno užívají ohromujících scén a atmosférického zvuku s herními konzolemi PlayStation®5Klíčové vlastnosti:


 • 85" úhlopříčka v detailním 4K rozlišení
 • Unikátní obrazový procesor Cognitive Processor XR™ 
 • Výrazný kontrast panelu Full Array LED
 • Technologie XR Motion Clarity™ pro plynulý a čistý obraz v dynamických scénách 
 • Strhující zvuk díky technologii Acoustic Multi-Audio+ 
 • Ideální pro PlayStation®5
 • Minimalistický design One Slate a nastavitelný stojan ve třech směrech
 • 10 kreditů a 24 měsíců předplatného v rámci služby BRAVIA CORE

Zářivý kontrast a živé barvy přináší televizor Sony BRAVIA XR s obrazovkou Full Array LED s procesorem Cognitive Processor XR™.

 


Stvořeno pro zábavu 


Úžasný obraz a fenomenální zvuk, zkrátka Sony stvořilo televizory BRAVIA XR™ pro zábavu! Revoluční Cognitive Processor XR™ v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah způsobem, který odpovídá vlastnostem lidského zraku a sluchu, a umožňuje tak dosáhnout neuvěřitelně realistického zážitku ze sledování. Ví totiž, jak lidské oči zaostřují, a pomocí křížové analýzy obrazu vytváří realistickou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy. Prostě se bavte!  

Modelová řada Sony X90L je perfektní volbou pro milovníky sportu 


Užívejte si scény plné rychlosti a dynamiky bez rozmazání! Procesor Cognitive Processor XR™ spolu s technologií XR Motion Clarity™ dokáže analyzovat pohyb a výsledný obraz u filmů a sportů bude plynulý, jasný a čistý. 

Špičkový zvuk sladěný s obrazem 


S technologií Acoustic Multi-Audio™ zvuk přichází ze správného místa scény a přesně odpovídá obrazu. Budete vtaženi do děje daleko více, než je tomu u konvenčních televizorů, kde zvuk přichází ze spodní části obrazovky.  


Ideální pro PlayStation®5


Televizory Sony BRAVIA XR™ automaticky upraví a optimalizují obraz tak, aby jeho nastavení co nejvíce vyhovovalo herní konzoli PlayStation®5. Užijte si ohromující scény a atmosférický zvuk! Šetrná k životnímu prostředí

Společnost Sony se soustředí na ochranu naší planety – použitý karton obsahuje méně inkoustu a plastu, snadná správa eco nastavení pak snižuje významně spotřebu energie. 

 

Obraz a zvuk v souladu, to jsou televize Sony BRAVIA XR 4K

Podívejte se na video, které představuje televizory Sony 4K se všemi jejich přednostmi. Sportovní přenosy plné dynamiky mají jasný, čistý a nerozmazaný obraz, který je perfektní z jakéhokoliv úhlu. Kinematografický zvuk zprostředkuje stejný zážitek, jako byste sledovali svůj oblíbený film v kině. Určitě oceníte i eko nastavení a filosofii značky Sony, která při výrobě používá výhradně recyklované materiály.  

 

Minimalistický design One Slate

Unikátní design One Slate spojuje obrazovku s rámečkem do jediné plochy a minimalizuje tak veškeré rušivé prvky. 

 

Prestižní stojan nastavitelný ve 3 směrech

Stojan Prestige nastavitelný ve 3 směrech umožní vybrat si standardní uspořádání, kdy se soustředíte pouze na obraz, úzké uspořádání pro menší police a sestavu se soundbarem pro ideální umístění zvukového systému.
 

Služba BRAVIA CORE

Díky technologii BRAVIA XR a funkcím Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte vše, co sledujete, s ohromujícím obrazem a znamenitou kvalitou zvuku. Přečtěte si o platformě v našem článku.

 

Filmotéka Bravia Core

S tímto modelem získáte 24 měsíců neomezeného streamování a přístup k 10 filmům v nejvyšší kvalitě. Kredity na další vybrané filmy si lze také dokoupit.

 

Svět her 

Televizor Sony XR-85X90L je perfektní volbou pro náročné hráče – nabídne totiž oceňované herní funkce, jako je podpora 4K, HDMI 2.1, podporu VRR a další.   
 

Jedno místo pro všechna herní nastavení 

Buďte v samém srdci děje s technologií BRAVIA XR™. Ohromující scény, atmosférický zvuk a exkluzivní nové funkce vdechnou život vašim oblíbeným hrám jako nikdy předtím. Vyladění herního stavu, nastavení a funkce asistence. Vše co potřebujete, máte na dosah. 

 

Google TV

Projděte si více než 700 000 filmů, televizních pořadů a dalšího obsahu a ukládejte si jej do témat a vámi zvolených žánrů. Vždy se tak dostanete přesně k tomu, co vás zajímá a na co máte náladu.

 

Aplikace z Česka i Slovenska na jednom místě

Přes operační systém Google TV si nyní můžete během pár kliknutí stáhnout české i slovenské aplikace bez set-top boxu. Užijte si hodiny zábavy s obsahem O2 TV, Voyo, iVysílání, Orange TV, Magio GO, Vodafone TV, iPrima nebo Magenta TV.

 

Stylový ovladač

Součástí televizoru je intuitivní ovládání se speciálním polyuretanovým povrchem, díky kterému je údržba ovladače minimální. Chytrý dálkový ovladač přitom umožní ovládat i další zařízení – například PlayStation či Blu-ray přehrávač a mnoho dalších. 

 

Ještě lepší zážitek s kamerou BRAVIA CAM

Kamera BRAVIA CAM™ pozná, kde v místnosti jste a jak daleko, a následně upraví odpovídajícím způsobem nastavení zvuku i obrazu. Zvuk bude zřetelnější a jas obrazu se automaticky přizpůsobí prostředí, ve kterém televizor sledujete. Díky kameře BRAVIA CAM si můžete vyzkoušet celou řadu zábavných nových zážitků z televizoru, včetně funkce ovládání gesty a mnoha dalších.

 

Pohodlné videohovory s přáteli a rodinou na velké obrazovce

Udržujte kontakt s přáteli a rodinou na velké obrazovce. Spárujte televizor s kamerou BRAVIA CAM a užijte si pohodlné videohovory.

 

First Look Video

Podívejte se na detailní představení LED televizorů Sony BRAVIA XR modelové řady X90L.  

 

Užijte si anime v té nejvyšší kvalitě!

Se službou Crunchyroll si jediným stiskem užijete to nejlepší z anime. Díky vytříbenému obrazu a špičkovému zvuku se stanete doslova součástí příběhů vašich oblíbených anime postav.   

 


Rozměry jednotlivých televizorů Sony v modelové řadě X90L


Přehledná infografika poradí s výběrem toho správného modelu televizoru Sony v produktové řadě X90L
 


Srovnání modelových řad X90L a X95L


Zjistěte, co vše nabízejí modelové řady televizorů Sony X90L a X95L v přehledné infografice.  


Zaregistrujte svůj produkt na stránkách výrobce a získejte výhody

 


Porovnání jednotlivých modelových řad televizorů Sony


Zářivý kontrast. Živé barvy.
Náš úžasný televizor s rozlišením 4K s obrazovkou Full Array LED poháněný procesorem Cognitive Processor XR™ přináší realistickou hloubku a intenzivní kontrast. Nová struktura místního ztlumení vdechuje scénám život. Slyšené odpovídá viděnému.

Ohromující jas. Pronikavý kontrast.
Živý. Jasný. Ostrý. Dopřejte si krásný obraz, který bere dech, plný realistické hloubky na naší obrazovce Full Array LED ovládané procesorem Cognitive Processor XR™.

Intenzivní kontrast, vnímejte tu hloubku
Cognitive Processor XR™ ovládá protisvětlo světelné diody Full Array LED v zónách pro mimořádně realistický kontrast v jasných i tmavých oblastech současně.

Harmonizovaný zvuk. Synchronizovaný obraz.
Ať už sledujete cokoli, procesor Cognitive Processor XR™ reprodukuje zvuk tak, že dokonale odpovídá ději.

Hrajte s časem. Buďte neporazitelní.
Naše televizory BRAVIA XR™ dokáží zachytit nádhernou grafiku a zvukové scény dnešních her. Chcete více? Spárujte televizor s konzolí PlayStation®5 a nechejte se zcela pohltit.

Tenká konstrukce. Vyrobena z kovu.
Tenký, hladký a sofistikovaný. Skutečná krása tohoto televizoru však spočívá v tom, jak se zaměřuje na to důležité – na obraz.


Návod k obsluze Televize Sony XR-85X90L

Níže je zobrazen náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Jedná se o zkrácenou verzi.
Informace o souboru: 2 stránek, formát PDF, velikost souboru 0.57 MB
Pokud máte zájem o přístup k celému návodu, přejděte prosím na stránku:

Objednávka návodu k obsluze Televize Sony XR-85X90L

Po dokončení objednávky se symbolickým poplatkem Vám bude zaslán odkaz pro zobrazení úplného návodu na Vaši emailovou adresu. Zároveň si můžete návod stáhnout (uložit) do svého počítače.

Náhled *.pdf souboru s návodem k obsluze. Zobrazit celý návod k obsluze Televize Sony XR-85X90L

Technické parametry

Televize Sony XR-85X90L

Záruka 24 měsíců
Obrazovka
Technologie displeje
Technologie displeje dělíme na LED, OLED, micro LED a LASER TV. Všechny další technologie jako např. QLED, NanoCell, ULED, miniLED, Neo QLED, Triluminos nebo QNED jsou „pouze“ vylepšením těchto základních.LED – LCD displej podsvícený klasickými, nebo miniLED diodami
OLED – technologie organických samosvíticích bodů
micro LED – jsou stejně jako OLED TV podsvícené jednotlivě, jedná se však o podsvícení externím zdrojem">Technologie displeje
LED
Úhlopříčka obrazovky
Výrobci televizorů udávají velikost obrazovky v palcích (jedná se o měrnou jednotku, kdy 1" = 2,54 cm). Rozměr obrazovky se měří úhlopříčně. Doporučená maximální pozorovací vzdálenost od televizoru by měla být cca 2x velikost úhlopříčky.

Upozorňujeme, že viditelná velikost obrazu se může mírně lišit (o 1-3cm) od udávaného fyzického rozměru obrazovky, díky okrajům panelu - Úhlopříčka obrazovky
215 cm (85")
Rozlišení displeje
Rozlišení displeje u TV značí počet pixelů, který může být zobrazen na obrazovce (počet sloupců × počet řádků). Obecně platí, že čím větší je toto číslo, tím je lepší kvalita obrazu. Dle velikosti úhlopříčky rozlišujeme formát HD Ready (nejnižší dostupné rozlišení), Full HD, Ultra HD (UHD/4K) a 8K - Rozlišení displeje
4K Ultra HD
Technologie zobrazení

Technologie zobrazení displeje vylepšují klasický displej barvami a vlnovými délkami barev.
K nejčastěji využívaným technologiím patří QLED, NanoCell, NEO QLED, Triluminos, QNED, ...
Technologie zobrazení

Triluminos
Frekvence panelu
Frekvence panelu značí počet snímků/vteřinu, jež zvládne displej TV zobrazit. Obnovovací frekvence jsou pouze 60 a 120 Hz (v Evropě dle starých standardů 50 a 100 Hz – proto u této kategorie najdete dvojí označení) - Frekvence panelu
100/120 Hz
Index zpracování obrazu
Index zpracování obrazu je obnovovací frekvence navýšená o dopočítané snímky, které zvyšují ostrost v dynamických scénách. Označení takto navýšené frekvence se liší podle výrobců, můžete se setkat se zkratkami AMR, CMR, MCI, PMR nebo MotionFlow - Index zpracování obrazu
Neuvádí se
HDR (vysoce dynamický rozsah)
Televize, které mají podporu HDR technologie, umí zobrazit pestrou škálu zářivých realistických barev, takže odhalí mnohem více detailů v tmavých i světlých částech scény - HDR (vysoce dynamický rozsah)
HDR10, HLG, HDR Dolby Vision, HDR
Typ podsvícení
Typ podsvícení určuje, jakým způsobem jsou jednotlivé body obrazu promítané. Jedná se třeba o mini LED technologii, která nabízí rovnoměrnou intenzitu jasu, vyšší kontrast a ostrost. Dual LED podsvícení se zase přizpůsobuje potřebám sledovaného obsahu. U typu Edge LED svítí diody z krajů displeje do středu a následně se odráží směrem k divákovi, rovnoměrnost podsvícení je proto horší. OLED televize žádné podsvícení nepotřebují, každý bod svítí sám o sobě - Typ podsvícení
Direct Full Array
Lokální řízení jasu (Micro Dimming)
Lokální řízení jasu (Micro Dimming) umožňuje upravovat intenzitu podsvícení nejen pro celý displej najednou, ale také pro jeho části. Zvyšuje tak dynamický kontrastní poměr a tedy i množství odstínů barev - Lokální řízení jasu (Micro Dimming)
Ano
Obraz v obraze (PIP)
Vlastnost televize, kde díky dvěma stejným tunerům lze sledovat dva pořady z televizního vysílání zároveň - Obraz v obraze (PIP)
Ne
Multiview
Funkce televize, kdy je možné rozdělit obrazovku a sledovat tak aplikaci a televizní vysílání zároveň - Multiview
Ne
Technologie TV
Ambilight
Ambilight označuje unikátní televizní technologii. Ambilight TV vydávají po svém obvodu barevnou záři, která se promítá na okolní stěny. Obrazovka díky tomu vypadá opticky větší a váš zážitek z jejího sledování je mnohem intenzivnější - Ambilight
Ne
Smart TV
SMART TV (chytrý telelevizor) – při připojení k internetu umožňuje používání různych webových služeb a internetových aplikací ve vaší TV (internetový prohlížeč, YouTube, Facebook, HbbTV, ...). Zároveň mají tyto televizory dokonalejší a intuitivnější uživatelské rozhraní - Smart TV
ano
HbbTV (červené tlačítko)
HbbTV (zkratka z anglického Hybrid broadcast broadband) kombinuje klasické televizní vysílání s obsahem získaným přes internet. Informace o tom, zda je pořad vysílán hybridně, poznáte podle červeného tlačítka v obraze. To signalizuje dostupnost dalších služeb a informací, které vyvoláte červeným tlačítkem na svém ovladači - HbbTV (červené tlačítko)
ano
Typ panelu
IPS (In-Plane Switching) panely
• je možné sledovat z extrémních úhlů s přesnou reprodukci barev
• jsou známé pro svou relativně dobrou reprodukci černé, avšak nedosahují vynikajících kontrastních poměrů, které najdete na VA panelůVA (vertikální zarovnání) panely
• mají výrazně lepší kontrast než IPS i TN panely a také věrné zobrazení barev včetně černé
• mají horší pozorovací uhly než IPS panelyOLED panely
• nevyžaduje podsvícení (backlight), organický materiál vyzařuje sám světlo. Dosahuje i extrémního kontrastu a absolutní černé – materiál dokáže nevydávat žádné světlo.
• široké pozorovací úhly, ostré zobrazení barev, nízká spotřeba energie, rychlá odezva">Typ panelu
neuvádí
Tuner
Televizní tuner umožňuje příjímat a zpracovat televizní signál - Tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2
Twin Tuner
Twin Tuner označuje schopnost televize pracovat se signálem ze dvou tunerů najednou - třeba jeden kanál sledovat a druhý nahrávat. Neunikne vám proto ani seriál, ani současně vysílané sportovní utkání - Twin Tuner
Ne
Operační systém
Operační systém umožňuje uživateli ovládat televizor. Jedná se o uživatelské rozhraní (menu televizoru), které nejenom ovládá základní funkce, jako je přepínání programů, ovládání hlasitosti, ale s různými pokročilými technologiemi vás intuitivně provede řadou zábavných a praktických funkcí - Operační systém
Google TV
Wi-Fi
Umožňuje připojení zařízení k internetové síti - Wi-Fi
integrovaná
Internetový prohlížeč
Internetový prohlížeč vám umožní surfovat po stránkách na webu na vaší televizi podobně jako na vašem počítači.

Je třeba být pozorný při výběru televizoru, protože každý výrobce přistupuje k řešení jinak a můžete se setkat s televizory s přístupem na internet, které zvládají zobrazení statických stránek HTML (noviny, portály atd.) a vše je obsluhováno dálkovým ovladačem.

Na druhém konci jsou prohlížeče podporující všechny multimediální standardy (flash, quicktime atd.) tedy video či animace na stránce atd.

Nejvyšší modely umožňují obsluhu pomocí klávesnice (nejlépe bezdrátové) což značně zpříjemňuje práci.

Parametr "Internetový prohlížeč" udává, že lze přímo volně zadat webovou stránku, na rozdíl od parametru "Internetové aplikace" což je televizor s přístupem na internet, který je však vybavený předinstalovanými aplikacemi (lze přehrávat video, foto apod. ale nelze zadat libovolnou webovou stránku) - Internetový prohlížeč
Ano
Webové aplikace
Webové aplikace fungují stejně jako aplikace na telefonu a je možné je stáhnout v obchodě daného operačního systému. Spousta z nich nahrazuje např. set top boxy a zprostředkují IPTV přímo z TV (O2 TV, Telly, SledovaniTV), jiné přináší novou porci zábavy třeba ve formě her. K nejvyužívanějším aplikacím patří Netflix, YouTube, Spotify a další - Webové aplikace
Spotify, Netflix, Kodi, Skylink Live TV, VLC, Google Play, YouTube, Prime Video, HBO Max, Disney Plus
DLNA
DLNA slouží ke sdílení multimédií v domácí síti. Můžete tak přehrávat film uložený v počítači na televizi, aniž byste ho museli kopírovat - DLNA
Ne
TimeShift
Funkce umožňující nahrávání a přehrávání obrazu najednou. Díky tomu můžete od TV během pořadu kdykoli odejít a zbytek si pustit později ze záznamu - TimeShift
Ne
PVR (záznam na USB / HDD)
Televize s PVR umožňují nahrávat vysílání na připojený flashdisk nebo externí harddisk, abyste si mohli pustit záznam později. Mimo televizi si však nahrávku nepustíte - PVR (záznam na USB / HDD)
ano
Přehrávání multimédií z USB / HDD
Pokud do televize zasunete flashdisk s nahranými obrázky, videem nebo hudbou, televize je dokáže přehrát - Přehrávání multimédií z USB / HDD
Ano
Fast scan – automatické ladění Skylink
FastScan je funkce zjednodušující ladění nabídky programů Skylinku. Automaticky vyhledá všechny kanály a udržuje jejich seznam aktuální - Fast scan – automatické ladění Skylink
Ne
Integrovaný DVD přehrávač
DVD přehrávač je součást televizoru. Bez propojovacích kabelů si můžete pustit svůj oblíbený film na DVD přímo v televizoru - Integrovaný DVD přehrávač
Ne
Ovládání hlasem
Pomocí hlasového ovládání stačí vyslovit požadovaný úkon a televizor sám změní televizní kanál, nastaví hlasitost či vyhledá, co mu zadáte - Ovládání hlasem
ano (s chytrým ovladačem)
Chytrý ovladač
Chytré ovladače umožní pokročilý způsob ovládání televizorů. Pomocí jednoduchých pohybů a gest lze přetahovat, přetáčet a vybírat zvolené položky v nabídce menu televizoru. Pro dokonalé ovládání můžete použít hlasové pokyny přes vestavěný mikrofon ovladače - Chytrý ovladač
ano (lze dokoupit)
Smart funkce
Umožňuje komunikaci a ovládání zařízení přes chytrý telefon či tablet - Smart funkce
Ano
Bezdrátové připojení DTS Play-Fi, Chromecast, Miracast, Wi-Fi, AirPlay, Bluetooth
Herní TV
Herní TV je optimalizována pro požadavky hráčů. Mezi klíčové vlastnosti herních televizí patří např. nízká odezva, vysoká obnovovací frekvence či technologie HDR - Herní TV
pro Xbox Series, pro PlayStation 5
ALLM
Zkratka ALLM značí Auto Low Latency Mode, což je funkce pro lepší herní zážitek. Automaticky detekuje např. vaši konzoli a během hraní her přepne váš televizor do režimu nízké latence pro minimální zpoždění. ALLM je spojeno především s PS5, Xbox Series, ale i s jinými zařízeními jako PC a TV - ALLM
Ano
VRR
Variable Refresh Rate, zkráceně VRR umožňuje televizi synchronizovat obnovovací frekvenci v reálném čase tak, aby odpovídala zdroji, např. PC nebo herní konzoli. Výsledkem je plynulejší pohyb bez trhání a s nižším vstupním zpožděním. Tato technologie je spojená především se vstupem HDMI 2.1 a také obnovovací frekvencí televize 100/120 Hz - VRR
Ano
Herní režim
Při herním režimu se vypnou všechny chytré funkce. Tím se uvolní operační paměť a výkon procesoru se použije ve prospěch minimálního zpoždění mezi vstupem a zobrazením na obrazovce. Díky tomu můžete hned reagovat na vývoj událostí ve hře - Herní režim
Ano
Zvuk
Zvuk DTS, Dolby Audio, Dolby Atmos, Surround, Acoustic Multi-Audio
Hudební výkon
Hudební výkon značí maximální výkon, který je schopen poskytnout zesilovač (či dané zařízení) 1 sekundu po připojení signálu o kmitočtu 1 KHz - Hudební výkon
30 W
Prémiové ozvučení
Zařízení disponuje kvalitním ozvučením např. ONKYO, JBL, Mark Levinson, Bowers & Wilkins, Harman/Kardon, Technics apod - Prémiové ozvučení
Ne
Vstupy
Komponentní Ne
HDMI 2.1
HDMI 2.1 je vylepšená verze digitálního rozhraní HDMI 2.0 podporující až 10K rozlišení a obnovovací frekvenci až 120 Hz - HDMI 2.1
2
HDMI 2.0
HDMI 2.0 je vylepšená verze rozhraní HDMI 1.4 umožňující digitální přenos 4K obrazu při obnovovací frekvenci 60 Hz. Podpora pro HDMI ARC, 3D i ethernet zůstala zachována - HDMI 2.0
2
HDMI ARC
Klasické HDMI přenáší po jednom kabelu zvuk i video. HDMI ARC umožňuje, aby se obraz dostal do televize, ale zvuk směřoval do domácího kina, které má lepší zvuk než reproduktory televize - HDMI ARC
Ano
Počet USB
Označuje počet USB konektorů u daného produktu, jež slouží k přenosu dat, nabíjení či připojení externích zařízení - Počet USB
2
USB 2.0
USB 2.0 je rozhraní pro připojení zařízení, jako jsou flashdisky, externí harddisky, čtečky paměťových karet nebo chytré elektroniky. Verze 2.0 umožňuje přenášet data rychlostí až 60 MB/s - USB 2.0
2
CI slot
CI (Common Interface) je slot pro vložení CI modulu a dekódovací karty potřebné pro kabelové nebo satelitní vysílání - CI slot
Ano
LAN (Ethernet)
Konektor, díky kterému vaše multimediální zařízení připojíte do internetové sítě - LAN (Ethernet)
Ano
Scart
SCART je 21pólový konektor pro připojení audio/video zařízení (videa a televize), používaný zejména v Evropě. Největší obliby dosahoval v 90. letech 20. století, s přechodem na technologii HDTV se od něj upouští. SCART kabel je stíněn (pól 21) a umožňuje přenášet více druhů signálu RGB, S-Video a kompozitní video. Nástupcem tohoto rozhraní se stalo HDMI - Scart
Ne
PC vstup (VGA)
Popisuje vstupy (tedy konektory), kterými je možno satelitní přijímač propojit s počítačem - PC vstup (VGA)
Ne
Výstupy
Sluchátkový výstup
Výstup pro připojení drátových sluchátek k vašemu zařízení (např. tablet, smartphone, TV) - Sluchátkový výstup
Ne
Optický výstup
Digitální optický výstup slouží k přenosu zvuku ve vysoké kvalitě, třeba do domácího kina nebo soundbaru - Optický výstup
Ano
Provozní informace
Energetická třída 2021
Slouží pro zjištění energetických vlastností výrobku. Značí se písmeny A–G, nejúspornější je třída A - Energetická třída 2021
E
Spotřeba v běžném režimu
Spotřeba v běžném režimu představuje odběr energie měřený ve chvíli, kdy je obrazovka zapnutá a sledujete třeba televizní vysílání. Spotřeba je uváděna v kWh za 1 000 hodin - Spotřeba v běžném režimu
127 kWh/1000 h
Spotřeba v pohotovostním režimu
Spotřeba v pohotovostním režimu představuje odběr energie televize přepnuté do režimu Standby, ve kterém je obrazovka vypnutá, ale zařízení je stále napájené, aby mohlo reagovat na dálkový ovladač - Spotřeba v pohotovostním režimu
0.5 W
Úsporný spotřebič Ano
Napájení 12 / 24 V
Možnost napájet zařízení z baterie nebo auta - Napájení 12 / 24 V
Ne
Doporučená minimální sledovací vzdálenost
Doporučená minimální vzdálenost diváka od televize odvíjející se od její velikosti a rozlišení, ve které si sledování maximálně užijete - Doporučená minimální sledovací vzdálenost
1,6 m
SMART Integrace do systému
Amazon Alexa
Alexa je virtuální asistentka od společnosti Amazon. Můžete ji jednoduše ovládat hlasem, zvládne např. dohledat informace na internetu, nastavit budík nebo založit schůzku, a může ovládat i spotřebiče v rámci chytré domácnosti. Dostupnost asistentů je závislá dle podporovaných jazyků a států - Amazon Alexa
Ne
Apple HomeKit
Apple HomeKit je platforma pro chytrý domov od společnosti Apple, která integruje různá zařízení do jedné aplikace pro snazší ovládání domácnosti, zpravidla skrze aplikaci Domácnost na iOS zařízeních. Dostupnost asistentů je závislá dle podporovaných jazyků a států - Apple HomeKit
Ano
Google Home
Google Home je hlasově ovládaný systém osobního asistenta v podobě chytrých reproduktorů vhodných pro domácnost i firemní prostředí. Mimo podoby chytrého reproduktoru se můžete s asistentem setkat ještě v mobilních telefonech/aplikacích. Dostupnost asistentů je závislá dle podporovaných jazyků a států - Google Home
Ano
Vlastní systém
Vlastní systém je otevřený protokol (aplikace) vyvinutý přímo výrobcem daného výrobku pro bezdrátovou komunikaci v systémech domácí automatizace. Aplikace se stáhne z marketu mobilních aplikací (App Store/Android Market) většinou zdarma nebo z internetových stránek výrobce. Dostupnost asistentů je závislá na podporovaných jazycích a státech - Vlastní systém
Ne
Obecné informace
Modelový rok
Rok uvedení modelu na trh - Modelový rok
2023
Barva TV (rámečku) stříbrná
Barva zadní strany TV černá
Barva stojanu TV stříbrná
Umělá inteligence
Označuje zařízení, které nějakým způsobem komunikuje s hlasovým asistentem (např. Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Home nebo vlastní systém značky) - Umělá inteligence
Ano
Hotelový mód
Hotelový mód umožňuje na přístroji omezit některé funkce tak, aby uživatel mohl přístroj obsluhovat, ale nedošlo ke změně základního nastavení (například rozladění TV, změny programů, nastavení hlasitosti nad povolenou mez atd.).
Hotelový mód
Ano
Rodičovský mód
Režim televize, který omezuje přístup k některým funkcím a kanálům s věkovou hranicí. Jejich sledování je podmíněno zadáním hesla - Rodičovský mód
Ano
Teletext
Tímto pojmem označujeme schopnost TV přepnout zobrazení dané stanice z obrazového módu na příjem teletextu (pokud ho stanice nabízí). Teletextem je myšlen komunikační kanál, který poskytuje informace v textové podobě a v rozličných tématech (zpravodajství, sport, počasí, zábavná témata) - Teletext
Ano
Počet jader procesoru 4jádrový
Distribuce
Výrobek z oficiální distribuce je možné reklamovat v jakémkoliv autorizovaném servisu. Případná reklamace výrobku, který pochází z distribuce EU, nebo mimo EU, musí být vyřizována přímo u prodejce, kde byl výrobek zakoupen - Distribuce
oficiální ČR
Země původu
Země, kde bylo zařízení vyrobeno - Země původu
CN
Stojan boční nohy / 3 rozměry
Šířka stojanu / rozteč nožiček
Televize má buď středový stojan, nebo boční nožičky, které mohou mít i více pozic k nastavení např. pro umístění soundbaru před TV. V nabídce máme také TV bez stojanu, jež jsou už v balení vybaveny držákem na stěnu - Šířka stojanu / rozteč nožiček
154,9/59,1 cm
Rozměr pro uchycení (VESA)
VESA standard uchycení popisuje rozteč otvorů televize a držáku TV pro montáž televize na stěnu. Standardizované rozteče jsou definovány konsorciem výrobců a vývojařů grafických a zobrazovacích zařízení VESA (Video Electronics Standards Association). Např. drtivá většina TV s úhlopříčkou 32" používá rozměr VESA 400 x 400 - Rozměr pro uchycení (VESA)
400 × 400 mm
Hmotnost bez podstavce
Udává hmotnost samotného televizoru, bez podstavce (nožiček). Je důležitá u televizí určených k instalaci na zeď - Hmotnost bez podstavce
44.5 kg
Výška bez podstavce 108.5 cm
Šířka bez podstavce 189.1 cm
Hloubka bez podstavce
Tento rozměr označuje hloubku samotné televize, bez podstavce (nožiček). Je důležitý pro instalaci televize na zeď - Hloubka bez podstavce
5.9 cm
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 189.1 cm
Výška výrobku 116.0 cm
Hloubka výrobku 46.4 cm
Hmotnost výrobku 45.9 kg
Rozměry balení
Šířka balení 202.6 cm
Výška balení 122.6 cm
Hloubka balení 22.6 cm
Hmotnost balení 60.0 kg

Hodnocení

100% uživatelů tento produkt doporučuje ostatním. Jak jste na tom Vy?
Hodnocení: 5 z 5

Tento produkt už hodnotilo 34 majitelů. Přidejte i Vaše hodnocení a zkušenosti s výrobkem.

Diskuze

Diskuze Zeptejte se našich techniků, máte-li problémy s nastavením, nebo jste narazili v návodu na nejasnosti. Využijte naši moderovanou diskuzi. Diskuze je veřejná a slouží i ostatním návštěvníkům našich stránek, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Diskuze je zatím prázdná - vložte první příspěvek

Vložit nový příspěvek / Dotaz / Komentář:

Položky označené * je nutné vyplnit.
Váš email nebude zobrazen. Nezapomeňte jej vyplnit v případě, že chcete obdržet odpověď na Váš dotaz/příspěvek.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR


Žádost o návod
Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit:
Hledám návod / Žádost o návod
Vaše nejnovější žádosti o návod:

Myčka ETA š.45cm....
Pračka Philco PLS10350. Návod v češtině. ...
Návod Outlook 2021 v PDF nebo Wordu děkuji Kardaš ps: Platbu chci provest převodem...
Sklokeramicka deska Whirlpool SCHOTT CERAN...
ieGeek 2K Venkovní Bezpečnostní Kamera, Solární IP kamera 355°|120° PTZ, Wifi kamera...
Mám zájem o návod k tiskárně :Canon i-sensys MF 4780w.Děkuji Oplištil ...

Diskuze
Poslední příspěvky v diskuzi:

Dotaz
Autor: Pavel
Mobilní telefon Aligator A900 Senior nabíjecí
Dobrý den,sháním zadní kryt červený od Telefonu Aligátor senior A900.Prosim poraďte mi kde ho koupit? Děkuji Pavel ...
Dotaz
Autor: neznámý
Americká lednice Beko GN1426234ZDXN nerez
Dobry den, na dno mrazaku vyteka voda a primrza nejspodnejsi suplik ke dnu mrazaku,jak tam voda namrza, vytvari praskavy zvuk, cca jedenkrat za 2-3 dny musim do supliku zepredu klepnout, aby se uvolnil, pak ho povytahnu, tim vypadne na zem primrzly led. Prosim o radu, jak tomuto ...
Mora C848AS
Autor: neznámý
Sklokeramický sporák Mora Premium C 848
Dobrý den,po výpadku proudu mi nefunguje trouba(plotýnky funguji) Po zapnutí knofliku je na display jen uvedeno Loc...nevíte co s tím.ptedem dekuji.JP...
Vypnutí automatického dávkování
Autor: neznámý
Pračka Samsung WW90T734DBH S7 bílá
Automaticke davkovani jde vypnout v nastaveni pracky...
Dotaz:
Autor: Kysela
Tiskárna Canon PIXMA MG5150 (EN)
Po asi dvouměsíční odstávce (netisklo se), jsem vyměnil všechny inkousty, ale černý tisk se mi nedaří a nedaří. Můžete mi prosím poradit, jak tiskárnu opět zprovoznit? Děkuji předem za radu....Co o nás říkají naši uživatelé:

Martina: "U Vás jsem konečně našla návod, který jsem nikde nemohla najít! Naprostá spokojenost!"

Mojmír: "Váš web mi hodně pomohl, protože návod nebyl k výrobku přiložen. Děkuji mnohokrát."

Jana: "Děkuji za tyto stránky! Díky vašemu návodu jsem opět zprovoznila svou myčku."

Prohlížejte návody k obsluze v češtine v naší online knihovně, manuály a příručky k obsluze ke stažení ve formátu PDF. Databáze s návody je neustále aktualizována a doplňována o nové výrobky. Sháníte návod? Požádejte nás!
NAVOD-K-OBSLUZE.cz | Jak přeložit PDF do češtiny | Kontakt | DMCA © 2024

Platební brána ComGate VISA Mastercard Česko platí kartou